Anadolu-Efes-Crvena-zvezda-uzivo-prenos-livestream-Sport-klub-2019

Sjajno veče Vase Micića i prekratki Zvezdin bljesak u Istanbulu!

Srpski plejmejker vodio Efes u trijumfu protiv crveno-belih. Beograđani se vratili iz minusa, poveli, ali u Istanbulu nisu mogli da "zakuvaju" završnicu.

Pola sata dekoncentracije i grešaka i desetak minuta dobre, agresivne košarke crveno-belih u Istanbulu.

To je bilans nastupa Crvene zvezde na parketu vicešampiona Evrope, gde je ponovila svoje slabosti iz prethodnih mečeva i nije uspela da ih poništi dobrom trećom četvrtinom, u kojoj je nakratko povela.

Anadolu Efes - Crvena zvezda 85:70 (21:9, 17:17, 18:25, 29:19)

/Tekstualni prenos pročitajte u sekciji 'Razvoj događaja'/

Na čelu sa razigranim Vasilijem Micićem (26 poena, 4/6 za tri, 5 asistencija), ekipa Ergina Atamana kažnjavala je brojne propuste Beograđana u prvom delu meča i relativno mirno stekla 16 poena prednosti (47:31) u 23. minutu.

Zvezdin plejmejker Lorenco Braun (18), koji je u prvom delu napravio niz dekoncentrisaniih propusta, ubrzao je u tim trenucima ekipu Andrije Gavrilovića i uveo je u ritam u kojem je u 29. minutu stekla prednost. Branko Lazić, Dejan Davidovac i Braun omogućili su svojim poenima da Stratos Perperoglu preokrene sa linije penala (49:51), ali crveno-beli više od toga nisu mogli.

Posle dobre sekvence, Braun je u 30. minutu ponovo ušao u kontraritam, u kojem je u kratkom periodu napravio grešku u koracima, pa nepotreban faul na Larkinu u poslednjem napadu deonice. Efes je tim poklonima ponovo počeo da gradi prednost i više nije dopuštao da njegova pobeda dođe u pitanje.

Najbolji igrač utakmice, Vasilije Micić, posebno je u drugom poluvremenu bio inspirisan protiv bivšeg tima. U tom delu meča ubacio je 16 od svojih 26 poena i svaki put kada je bilo važno nalazio je prava rešenja da "povuče" Efes ka četvrtoj ovosezonskoj pobedi.

Sa druge strane, Zvezda je doživela četvrti poraz i pokazala previše propusta da bi mogla da iznenadi turskog šampiona, kome se suprotstavila sa sve spremnijim Ognjenom Kuzmićem (šest poena i četiri skoka za 15 minuta u igri).

Naredni meč u Evroligi crveno-beli će odigrati u četvrtak, protiv Himkija u hali "Aleksandar Nikolić".

Efes: Larkin 13 (2/8 za tri), Boboa 5, Singlton 3, Balbaj, Gečim, Šanli, Plajs 4, Micić 26 (4/6 za tri), Anderson 7, Piters 6 (7 sk), Danston 10 (5 sk), Simon 11 (3/5 za tri).

Zvezda: Kuzmić 6, Čović, Braun 18 (5 sk), Perperoglu 5, Davidovac 7, Lazić 9, Beron 6, Dobrić 3, Gist 5 (7 sk), Dženkins 6, Simanić, Odžo 5. Večeras nisu igrali Derik Braun i Mohamed Faje zbog povreda.

Barselona - Valensija 21

Pratite tekstualni prenos te utakmice uz MONDO.

20:20

Kraj utakmice!

Crvena zvezda je izgubila u Istanbulu. Konačan rezultat je 85:70.

20:18

Nervozan finiš, bez razloga

"Zakuvalo" se u završnici meča.

Boboa je u poslednjoj sekundi snažno faulirao Lazića, udarivši ga u vrat. Prethodno je i Vasa Micić objašnjavao nekome na klupi Zvezde zašto je krenuo na koš u poslednjem napadu, na 14 razlike. I on je morao da te poene zaradi sa "crte".

20:09

Snažan faul na Davidovcu u reketu - 81:68

Krilo Zvezde krenuo je na ulaz pored dvojice rivala i dobio jak udarac. Još minut do kraja.

20:04

Odlični Micić, raspucani Efes - 75:63

Srpski plejmejker pokrenuo je još jedan nalet domaćina i doveo ih na velikih 15 razlike (75:60). Lazić je uzvratio trojkom, ali je sasvim jasno ko će pobediti.

19:54

Važna trojka Davidovca - 61:56

U ovim trenucima na terenu je Zvezdina petorka Braun, Beron, Dobrić, Davidovac, Kuzmić.

19:51

Sekund do kraja napada, Braun gleda Micića - 59:51

Plejmejker Efesa ubacio je daleku trojku uz zvuk sirene. Lorenco Braun bio je ispred njega, ali mu nije prišao dovoljno da ga ugrozi.

19:48

Ponovo kiksevi Brauna - 56:51

Zvezdin plej je u poslednjem napadu u četvrtini napravio početničku grešku u koracima, jer je u trenutku promenio odluku da doda loptu.

Potom je napravio još jedan neshvatljiv faul - na Šejnu Larkinu i to u trenutku u kojem je Zvezda bila u bonusu. Otud pet razlike pre poslednje četvrtine.

19:45

Efes vraća "plus" - 54:51

Larkin je u teškom trenutku pogodio trojku, a Odžo je na drugoj strani snažno, u skoku, faulirao Vasu Micića.

19:44

Preokret! Perperoglu za prvo vođstvo Beograđana

Grk iznuđuje prekršaj Micića i potom mirno realizuje dva penala. Podsetimo, bilo je 47:31 u 22. minutu

19:40

Lorenco Braun pokrenuo Zvezdu - Nerešeno!

Kao da je potpuno novi Lorenco Braun izašao na teren u nastavku. Realizovao je dva prodora preko čuvara, pa asistirao Odžu za koš uz faul i izjednačenje - 49:49. Ergin Ataman sada traži tajm-aut.

19:37

Zvezda reaguje - 49:44

Odžo "kupi" svoj promašaj, a Braun istrčava brzi napad i vraća crveno-bele u igru. U toku je 27. minut.

19:36

Braun trojkom vraća Zvezdu na "minus 9" - 49:40

Zvezdin plejmejker ubacio je drugu timsku trojku crveno-belih, u 26. minutu. Na drugoj strani, Larkin nije iskoristio dva "vezana" šuta za tri.

19:33

Lazić faulira Micića, pa mu se izvinjava - 47:37

Zvezdin kapiten je lepo stvorio sebi prostor u napadu, pa prekršajem zaustavio bivšeg saigrača. Prišao je i izvinio mu se nakon toga.

Posle te situacije, Davidovac i Lazić uspešno su završili kontre Beograđana, za "minus 10" i tajm-aut Ergina Atamana u 15. minutu.

19:30

Micić pogađa, asistira... 44:29

Srpski plejmejker poentirao je sa distance, a onda i dobro video Danstona, koji je snažno zakucao.

19:17

Braun je PONOVO promašio čisto "kucanje"

19:12

- Poluvreme 38:26 -

Efes: Larkin 8, Boboa 3, Plajs 4, Micić 10, Anderson 2, Piters 3, Simon 8. Timski: 5/11 za dva, 7/18 za tri, 7/8 sl. bacanja, 17 skokova (15-2), 6 asistencija, 6 ukradenih, 8 izgubljenih lopti.

Zvezda: Kuzmić 4, Braun 5 (3 izgubljene lopte), Lazić 2, Beron 4, Dobrić 3, Gist 2, Dženkins 6. Timski: 10/21 za dva, 1/12 za tri, 3/3 sl. bacanja, 17 skokova (13-4), 5 asistencija, 6 ukradenih i 10 izgubljenih lopti.

19:09

Pitersova lekcija Simaniću - 38:24

Zvezdin krilni centar ušao je u seriji grešaka, posle koje je domaćin ponovo na "plus 14".

Posle greške u kontri, pa lošeg zagrađivanja reketa, Simanić je u odbrani pomagao sa Aleka Pitersa. Brzo je shvatio zašto je to bila loša ideja, jer je Amerikanac ubacio trojku mirno kao na treningu.

U toku je poslednji minut prvog dela.

19:06

Dženkins i Beron pokreću goste - 33:24

Zvezdini Amerikanci su vratili Beograđane na jednocifreni minus.

Simanić je imao šansu da dodatno smanji razliku, ali mu se Balbaj prikrao iza leđa i ukrao loptu.

19:00

Dženkins budi Zvezdu - 29:18

Američki bek je ušao sa klupe, pogodio sa poludistance, pa i posle prodora. Ergin Ataman zove tajm-aut.

18:56

Opet greška Brauna - koraci

Amerikanac odlazi na neophodno hlađenje, a umesto njega na parketu je Čović.

18:55

Lorenco Braun potpuno van utakmice - 27:14

Zvezdin plejmejker promašio je zakucavanje, pa čisto polaganje, pa je onda napravio izuzetno loš faul, pa je "ispod bloka" branio Vasu Micića na distanci. Naravno, kažnjeni su trojkom i on i Zvezda.

18:52

Simon opet ima previše mesta, Dobrić se upisuje

Još jedan šut hrvatskog beka na koji niko nije "izašao" (24:9), pa trojka Ognjena Dobrića iz ugla (24:12).

18:49

Kraj prve četvrtine - 21:9

Ognjen Kuzmić se "upisao" na kraju deonice u kojoj su crveno-beli gubili lopte (pet), promašivali trojke (0/7) i dopustili protivniku da poentira bez većih problema.

18:46

Micićeva šetnja kroz reket - 21:7

Crvenoj zvezdi već krajem prve četvrtine preti veoma teška noć u Istanbulu. Gavrilović zove tajm-aut.

18:45

Zvezda gubi lopte, Efes kažnjava - 19:7

Boboa ostaje sam i ubacuje trojku, a Simon ostaje sam u reketu i on takođe poentira. Na drugoj strani, Zvezda opet ne uspeva da postavi napad.

18:39

Efes podiže razliku - Simonova trojka za 14:5

Hrvatski šuter ubacuje svoje prve poene sa distance, dok Zvezda ne uspeva da izgradi napade u ovim trenucima.

18:38

Braun pravi jako loš faul - 11:5

Zvezdin Amerikanac neozbiljno čašćava domaće slobodnim bacanjima. Faulirao je Šejna Larkina ranim faulom na polovini terena.

18:36

Braun sada pogađa - 6:5

Dobar prodor i pogodak plejmejkera uz prekršaj Vase Micića. Počinje peti minut utakmice.

18:35

Lorenco Braun opet promašuje "kucanje" - 6:2

Ovog puta Amerikanac je promašio zakucavanje tako što ga je zaustavio prvi obruč.

18:32

Počelo je Micićevim koševima - 5:0

Plejmejker Efesa ubacio je sa distance dva puta - za dva i za tri.

18:31

Startna petorka Zvezde...

L. Braun, Beron, Lazić, SImanić, Gist.

18:05

On povezuje dva tima - Vasa Micić

Srpski plejmejker Vasilije Micić ponovo će igrati protiv svog nekadašnjeg kluba. Prethodni put nastupio je protiv Zvezde u dresu Žalgirisa, pretprošle sezone.

Podsetimo, jedan od najboljih "plejeva" Evrolige nosio je crveno-belo u sezoni 2015/16.

18:00

Večeras će suditi...

Trojka arbitara na ovoj utakmici biće Robert Lotermoser, Jakub Zamojski i Petros Papapetru.