Realove trojke ostavile Zvezdu bez daha: Preokret ostao nedostižan!

Madriđani u momentima odluke pogodili sedam puta za tri poena i tako lomili otpor crveno-belih.

Crvena zvezda nije uspela!

Ekipa Andrije Gavrilovića 30 minuta se borila protiv Reala, vraćala se iz minusa, u jednom trenutku i povela, ali joj je onda presudio "rafal" gostiju van linije za tri poena (7/9).

Crvena zvezda - Real Madrid 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26)

Na parketu gde je pre dve godine osvojio Evroligu, "kraljevski klub" je pokazao svoje jake adute i ostvario prvi evropski trijumf u gostima ove sezone.

Borba za svaki defanzivni skok zahtevala je dodatni trud crveno-belih, jer su naspram sebe imali dominantnog, 220 centimetara visokog Valtera Tavaresa koji je ubacio 11 poena uz devet skokova. Dok je on donosio gostima i po četiri napada u nizu, "kraljevski klub" je čvrstom odbranom sprečavao da Zvezda uđe u napadački ritam, a kada je to uspela - Real je brzo odgovorio.

Bili Beron je vodio veliku bitku na svojoj polovini sa Džejsijem Kerolom, a na gostujućoj sa Džefom Tejlorom i u trećoj četvrtini je dao važan impuls domaćima, dobrim potezima u nizu. Završio je meč sa 17 ubačenih poena i hicima iz daljine je podstakao nalet domaćih, kojim je Zvezda u 29. minutu stekla prednost, 52:49.

Trojka Mohameda Fajea "zapalila" je veoma ispunjenu Štark arenu (16.500 gledalaca), Entoni Rendolf je u besu šutirao stolicu, ali sve to nije poremetilo goste. Bio je to samo kratki zastoj favorita pred furioznu završnicu.

Madriđani su u poslednjem kvartalu ubacili čak sedam trojki iz devet pokušaja i na taj način u poslednjem minutu stekli i maksimalnih "plus 15". Prema viđenom - preubedljivih!

Rudi Fernandez je izjednačio na 52:52, Fabijan Kozer je vratio "plus" gostima (52:55), Serhio Ljulj se nadovezao još jednom trojkom (52:58) i nada crveno-belih u još jedan preokret je polako počela da nestaje...

Dok je Zvezda ulazila u sve veći problem u napadu i postigla samo jedan koš iz igre u poslednjih deset minuta (snažno zakucavanje Lorenza Brauna), Fernandez je u 35. minutu pogodio još jednu trojku (52:61), a potom su on, Kozer i Ljulj i u završnici "overili" četvrti Realov trijumf u Evroligi.

20:45

KRAJ - 60:75

Uskoro opširnije...

20:43

39' [60:72] - Nova trojka ruši nade

Još jednom Madriđani pogađaju sa distance i na ulasku u poslednji minut imaju čak 12 poena prednosti.

20:38

Real ima +10 na 2:30 do kraja

20:36

37' [56:63] - Braun ZAKUCAVA!

Završavao se napad Zvezde, nije bilo postavljenog napada, ali Lorenco Braun uspeva da napravi odličan prodor i potom snažno zakuca pored Mikija!

Real bacanjima Serhija Ljulja na drugoj strani vraća šest poena prednosti...

20:33

36' [54:60] - Real drži prednost

Ništa nije još gotovo, ali serija 12:0 u prvih pet minuta poslednje deonice nimalo nije dobra.

Napokon je prekida Bili Beron sa dva uspešna slobodna bacanja.

20:28

34' [52:58] - Realovih 9:0!

Tri trojke za Madriđane u poslednjoj deonici, ovoga puta Serhio Ljulj pogađa i Andrija Gavrilović odmah zove tajm-aut.

Gotovo puna četiri minuta bez poena Zvezde.

20:24

32' [52:55] - Čekaju se Zvezdini poeni

Rudi Fernandez na početku poslednje četvrtine trojkom vraća egal, da bi Fabijen Koser to ponovio. Zvezda još uvek čeka poene...

20:18

30' [52:49] - Braun dvocifren, Faje donosi vođstvo

Konačno vodi Zvezda! Lorenco Braun je stigao do 10 poena, a onda Mo Faje pogađa novu trojku za Zvezdu i donosi vođstvo u samoj završnici četvrtine!

Prethodno je Rendolf u jednoj situaciji otišao na klupu Reala i besno šutirao nekoliko puta stolicu, dok su neki od domaćih igrača bacili kokice u njegovom pravcu.

20:12

27' [45:45] - Opet Simanić!

Uh kako je sada Boriša Simanić "zapalio" Arenu!

Sjajan pogodak iz kornera za samo dva poena prednosti Reala! Zvezda sada ima 7/15 u šutu za tri, a Lorenco Braun sa linije za slobodna bacanja donosi izjednačenje.

20:07

24' [40:45] - Dobrić i Simanić za tri!

Ognjen Dobrić pogađa sa distance i "spušta" Zvezdu na "minus četiri", ali ubrzo slede poeni Rendolfa i Tavaresa koji ponovo olakšavaju posao Madriđanima.

Međutim, i Boriša Simanić pogađa iz svog prvog šuta za tri i sada Real ima pet poena prednosti.

20:04

22' [34:39] - Beron namestio ruku

Tek što je i počelo drugo poluvreme, a Bili Beron pogađa i treću trojku! Odmah u sledećem napadu Amerikanac prvi put pogađa za dva poena, a u narednom još jednom i sada je na ukupno 13 poena!

19:50

Šta kaže statistika...

Beronove trojke su "podigle" Zvezdu na 3/9 u tom segmentu, ali nedovoljno koncentracije bilo je pri šutevima sa linije za slobodna bacanja. Crveno-beli su na samo 50% uz promašaje tri različita igrača.

Uz to, šest izgubljenih lopti domaćih i pet ofanzivnih skokova Reala pod košem Zvezde doveli su do nekih lakih poena ekipe Pabla Lasa, što u dobroj meri objašnjava ovih šest poena zaostatka posle prvih 20 minuta.

19:44

20' [27:33] - Opet Beron, Ljulj u poslednjoj sekundi

Ponovo je Bili Beron precizan za tri poena, ovoga puta iz samog ćoška i smanjuje zaostatak na šest sekundi pre kraja poluvremena!

Ali onda posle tajm-auta kao "hladan tuš" Ljulj uspeva da pređe čitav teren u poslednjoj sekundi druge četvrtine odvede Real na +6.

19:42

19' [22:31] - Rudi Fernandez uz zvuk sirene!

Bio je to bezidejan napad Reala, vreme je "curilo", ali onda Rudi Fernandez posle driblinga uspeva da u poslednjoj sekundi napada pogodi šut "preko ruke" i tako ponovo poveća prednost svog tima.

19:39

18' [21:28] - Kuzmić pogađa pa greši

Ognjen Kuzmić u kratkom intervalu pokazuje i dobre i loše stvari. Prvo je u igri "jedan na jedan" uspeo da stvori sebi poziciju i pogodi levom rukom, da bi potom prilikom začetka narednog napada Zvezde pogrešio u dodavanju i Madriđani to kažnjavaju preko Mikija.

Nije pomogla ni trojka Laprovitole...

19:35

16' [17:22] - Berooooon!

Budi se Bili Beron, a sa njim i navijači Zvezde.

Mo Faje je prvo pogodio "flouter" sa poludistance, da bi onda Beron napokon bio precizan za tri poena! Brzih pet poena smanjuju zaostatak.

19:34

Zvanično - 16.457 gledalaca je u Areni

19:30

13' [11:20] - Real se "odlepio"

Sada već skoro pa dvocifrena prednost za Madriđane nakon zakucavanja Mikija. Crveno-beli i dalje na samo dva poena u drugoj četvrtini, a u igri je i Nemanja Nenadić na poziciji plejmejkera.

Mora napad da se probudi...

19:26

12' [11:14] - Mnogo promašaja...

I jedni i drugi trenutno muku muče sa realizacijom šuteva. Igrači Reala su već 11 puta šutirali za tri poena, ali samo su jednu materijalizovali.

Slabo deluju napadi i jednog i drugog tima.

19:20

10' [9:12] - Tvrdo, vodi Real!

Posle serije Zvezde, uzvraća Real i posle prve četvrtine imaju prednost. U timu Zvezde daleko najraspoloženije izgleda Gist, osim šest poena, već je stigao da zabeleži i dve ukradene lopte.

Moraće i njegovi saigrači da se malo trgnu, jedino je još Lorenco Braun uspeo da postigne poene u prvoj četvrtini. Zvezda iz igre ima samo 4/14 posle 10 minuta.

19:16

Evroliga oduševljena atmosferom

19:15

8' [9:7] - Serija 7:0!

Bilo je 7:2 za Real, ali onda lepa serija crveno-belih. Prvo je Gist pogodio, potom i Lorenco Braun za tri poena, da bi se Džejms Gist ponovo upisao u strelce sa poludistance.

19:11

6' [2:7] - Lazić dobio po licu

Trojka Serhija Ljulja je donelo pet poena prednosti Realu, da bi u jednom napadu Crvene zvezde snažan udarac po licu dobio Branko Lazić.

Njega je nakon skoka pod košem Reala nespretno udario Tavares, pa je i Lazić otišao na klupu.

19:06

4' [2:4] - Neizgrađene pozicije

Spor početak utakmice oba tima posle uvodna tri minuta. Nekoliko šuteva Zvezde iz neizgrađene pozicije, naročito šut Berona za tri poena.

Nisu baš lepo šuterski otvorili meč ni jedni ni drugi. Džejms Gist za sada jedini strelac u timu Zvezde.

19:02

Počelo je!

Prvi napad je za Zvezdu, a oni su meč počeli u petorci Braun, Lazić, Beron, Gist i Simanić.

Za Real na parketu su Rendolf, Kampaco, Dek, Tavares i Ljulj.

18:56

Dobra poseta u Areni

Za sada je u "Štark areni" prisutno oko 16.000 navijača, pa će Crvena zvezda i ovoga puta imati odličnu podršku protiv evropskog velikana!

Izvor: MONDO/Mladen Šolak

18:42

Bez Čovića i Davidovca u timu Zvezde

Poznati su sastavi timova.

ZVEZDA: Braun, Nenadić, Beron, Lazić, Dženkins, Dobrić, Perperoglu, Simanić, Faje, Kuzmić, Gist, Odžo

REAL: Kampaco, Laprovitola, Kerol, Ljulj, Kozer, Tejlor, Fernandez, Rendolf, Dek, Miki, Tavares, Garuba

18:25

Ko će upisati pobedu?

18:17

"Da ne upadnemo u Realovu zamku"

"Utakmica sa Realom je sama po sebi nešto više i predstavlja veliki izazov."

17:46

17:39

Zvezda na skeneru trenera Reala

Šta je Pablo Laso imao da kaže o crveno-belima pred ovaj susret?

17:20

U Zvezdi su spremni

17:07

Duel u Areni sudiće...

Evroliga je za meč Zvezde i delegirala arbitre Karmela Paternika, Emina Mogulkodža i Gitisa Vilijusa.