Partizan lošom završnicom do poraza u Rusiji: "Lokosi" ponovo u igri

Ekipa Andree Trinkijerija upisala treći poraz u Evrokupu ove sezone.

Partizan nije uspeo da ostane u korak sa Venecijom u borbi za prvo mesto u B grupi Evrokupi, pošto je domaća Lokomotiva slavila u meču u kojem je u najvećem delu i vodila.

LOKOMOTIVA - PARTIZAN 83:76 (27:19, 18:21, 22:26, 16:10)

Ključne stvari po crno-bele dešavale su se u prvoj i četvrtoj deonici, pošto su u jednoj imali defanzivnih, a u drugoj ofanzivnih problema.

Tim Jevgenija Pašutina je odlično otvorio meč i očas posla stigao do dvocifrene prednosti, da bi gosti potom narednih 15 minuta proveli pokušavajući da se potpuno vrate u meč.

Lokomotiva nije prikazala najsigurniju igru, što se videlo u drugoj i trećoj četvrtini videlo. Partizan je uspeo da ih uzdrma, da napokon probije čvrstu igru u reketu i dođe do tri poena prednosti.

Ipak, oslabljeni tim Trinkijerija za koji nisu nastupali Novica Veličković i Ognjen Jaramaz nije mogao više od toga. "Lokosi" su pojačali igru u odbrani na početku poslednje četvrtine i sa svakim narednim minutom je postajalo jasno da Partizan neće imati snage za novi povratak.

Domaći su bolje šutirali za tri (9/16), pa ih nije mnogo bolelo deset promašenih slobodnih bacanja, a trio Kuzminskas-Kamings-Kulagin ubacio je čak 48 poena.

Ovaj poraz Partizan neće previše boleti, jer su plasman na prve dve pozicije već ranije obezbedili, a Lokomotiva se izjednačila sa Ritasom i Tofašom u borbi za preostala dva mesta koja vode u Top 16 fazu.

U timu Partizana je najviše pokazao Stefan Birčević, pre svega svojim šuterskim raspoloženjem, jer je ubacio 17 poena uz pet trojki.

LOKOMOTIVA: Kuzminskas 17 poena, Kamings 16, Kulagin 15, O'Brajant 10, Deker 9, Vilijams 8 (9 sk), Kalnijetis 5, Apić 3, Ivlev bez poena.

PARTIZAN: Birčević 17 poena (5/7 za tri), Volden 12, Gordić 12, Janković 10, Tomas 7 (6 sk), Pejdž 6, Mozli 4, Zagorac 4, Reding 4 (6 as), Miletić, Trifunović i Pejners bez poena.

Parovi 9. kola Grupe B

u utorak

Ritas - Tofaš 99:83
Limož - Venecija 71:78

u sredu

Lokomotiva - Partizan 83:76

Tabela: Venecija 7-2, Partizan 6-3, Ritas 4-5, Tofaš 4-5, Lokomotiva Kubanj 4-5, Limož 2-7.

19:44

KRAJ - Treći poraz Partizana - 83:76

Uskoro opširnije...

19:42

39' - Pašutinu tehnička, ali uzalud (81:76)

Četiri napada su imali crno-beli uzastopno, ali su na kraju uspeli da pogode samo jedno slobodno bacanje posle greške trenera Pašutina kada je nepotrebno dirao loptu dok je još bila u igri.

U sledećem napadu je za Lokomotivu precizan Vilijams koji donosi pet poena prednosti Rusima...

19:37

37' - Opet taj Kuzminskas... (79:73)

Lokomotiva ima +6 posle nove trojke Kuzminskasa!

Ne vredi ni što je Birčević ubacio svoju petu trojku, kada je posle toga uzvratio igrač Lokomotive. Ima 17 poena za sada, koliko i Birčević u gostujućem timu.

19:33

35' - Trinkijeri mora da zove tajm-aut (74:68)

Malo su se domaći ponovo "odlepili", a četvrtinu su otvorili serijom 7:2. Posle klizanja Gordića u napadu, Kamings to koristi u tranziciji za lake poene Lokomotive.

Mora Partizan koncentrisanije...

19:28

33' - Prekinuta serija bez poena (70:68)

Kulagin je trojkom otvorio četvrtinu, a onda nekoliko minuta bez pogotka i jedni i drugi, da bi potom taj "post" prekinuo Volden za smanjenje vođstva "Lokosa".

19:21

Kraj treće četvrtine - 67:66

Lokomotiva ima poen prednosti pred poslednjih 10 minuta, ali Partizan dobija ovu četvrtinu rezultatom 26:22.

Dobili smo neizvesnu utakmicu u nastavku, a vredi istaći da Birčević ima učinak 4/5 pri šutu za tri poena!

19:18

29' - Janković vraća egal (65:66)

Serija 9:3 za Lokomotivu je donela domaćima četiri poena prednosti, da bi Nikola Janković postigao koš i realizovao dodatno bacanje, a onda u sledećem odlasku na liniju za bacanja iskoristio još dva pokušaja za prednost Partizana.

Stigao je do 10 poena na ovom meču.

19:11

Evo Gordićeve trojke u poslednjoj sekundi poluvremena!

19:10

25' - Opet Birčević za tri! (59:58)

Malo rezultatske "klackalice" u ovim trenucima. Kamings donosi vođstvo, pa onda Mozli uzvraća, da bi na Kuzminskasove poene odgovorio Birčević novom trojkom!

Međutim, da je Kuzminskas lepo raspoložen pokazuje to da je u sledećem napadu uzvratio istom merom, a Trinkijeri zove tajm-aut.

19:05

22' - Partizan prvi put do vođstva (47:50)

Kakav početak četvrtine sa 10:2 u prva dva minuta treće četvrtine!

Tomas je pogodio trojku za 47:47, da bi u sledećem napadu nad Voldenom bio načinjen faul pri šutu za tri, a ovaj koristi sva tri bacanja. To je već bolje!

19:02

21' - Brz start Partizana (45:44)

Prvi minut nastavka i Reding i Volden brzo postižu poene za mini-seriju 4:0 i tajm-aut Pašutina.

Nije ni počela treća četvrtina, crno-beli već smanjuju zaostatak na minimum.

19:00

Počinje drugo poluvreme

18:54

Dosadašnji učinak igrača

Gordić je u timu Partizana imao najbolji učinak, sa 10 poena, tri skoka i tri asistencije. Birčević je ubacio osam poena, a Volden, Janković i Pejdž po pet.

U timu Lokomotive SemDeker je postigao devet poena, Kulagin osam, a O'Brajant sedam. Sa šest skokova, istakao se Alan Vilijams, dok je Mantas Kalnijetis pet puta bio asistent.

I jedni i drugi su ubacili po šest trojki, a vredan pomena je podatak da su crno-beli samo pet puta išli na liniju za slobodna bacanja, a domaći čak 13 puta.

18:47

Poluvreme - 45:40

Nemanja Gordić je u poslednjoj sekundi druge četvrtine uspeo da trojkom spusti zaostatak na pet poena!

Završeno je prvo poluvreme, uz dosta bolju odbranu Partizana u odnosu na prvih 10 minuta. Ipak, crno-beli će u nastavku morati da poboljšaju igru ispod svog koša, posebno na defanzivnom skoku.

Imali su gosti mali pad koncentracije nakon što su prišli na četiri poena zaostatka, ali i ovo će biti rezultat koji je dosta bolji po Trinkijerijeve igrače.

18:39

17' - Par minuta tiho, a onda... (39:30)

Puna dva minuta niko nije uspeo da postigne poene ni na jednoj ni na drugoj strani, a sudije su napravile i jedan previd kada je Zagorcu dosuđen faul u napadu bez ikakvog osnova.

Potom je usledilo jedno uspešno bacanje Vilijamsa i brza trojka Kalnijetisa za +9 domaćina.

18:33

15' - Konačno par lakih poena (35:30)

I to u tranziciji, prvo je u kontri Rade Zagorac iskoristio nepostavljenu odbranu Lokomotive, da bi onda i Volden to ponovo u narednom napadu.

Nije bilo lakih poena za Partizan do sada, čvrsta odbrana "Lokosa" u reketu je pravila probleme crno-belima.

18:27

12' - Nova trojka za Partizan (29:23)

Kori Volden je sjajno pogodio sa distance i to u poslednjoj sekundi napada i to nakon što je prethodno Dragan Apić, bivši igrač FMP-a lako stigao do poena pod obručem.Ž

Izvor: Mondo/ Goran Sivački

18:22

10' - Slaba četvrtina Partizana (27:19)

Imao je Partizan onu seriju trojki, ali je Kamings uzvratio sa dve, da bi potom i Kuzminskas pogodio za dva da vrati dvocifrenu prednost.

Posle pogotka Gordića u samom finišu, crno-beli zaostaju osam poena posle prve deonice. Partizan iz igre pogađa samo 40% u ovim trenucima.

18:16

Nedostaje jedan sudija...

Čudna situacija na meču u Krasnodaru.

Jedan od trojice sudija zbog guste magle nije uspeo da stigne na utakmicu jer njegov avion nije mogao da sleti na tamošnji aerodrom, pa samo dvojica njegovih kolega vode ovaj meč...

18:14

7' - Tri trojke Partizana (16:13)

Tajm-aut je očigledno pomogao, a pomogla je i izmena.

Stefan Birčević je ušao na parket i Partizan odmah pravi seriju 9:0 i to uz tri trojke - dve Birčevića i jedna Nemanje Gordića!

18:09

4' - Razigrani "Lokosi" (15:4)

Uspeli su crno-beli preko Zagorca i Jankovića da se upišu na semaforu, ali uzastopne trojke Sema Dekera i Dmitrija Kulagina donose čak 11 poena prednosti Lokomotivi.

Andrea Trinkijeri primoran da zove tajm-aut.

18:07

2' - Spor početak Partizana (7:0)

Lokomotiva je otvorila meč baš onako kako želi, serijom 7:0 u prva dva minuta meča.

Sa druge strane, Rašon Tomas za samo minut i po od starta zarađuje dve lične greške, te odmah i napušta igru.