Zna Bjelica, zna i Bogdan: Finta, Šreder u prvom redu, trojka, pobjeda!

Srpski košarkaši nastavili su da pogađaju "clutch" trojke za pobjede Sakramento Kingsa. Pogledajte!

Poslije Nemanje Bjelice, i Bogdan Bogdanović pogodio je "clutch" trojku za pobjedu Sakramento Kingsa!

Ne, doduše, uz zvuk sirene, ali je "BB8" na svoj način "odgovorio" starijem saigraču - finta poslije koje je Denis Šreder odletio u prvi red tribina, pa mekan izbačaj u dno mrežice za vođstvo 94:93 na 13,4 sekunde prije kraja.

Bio je to i konačan rezultat meča sa Oklahoma Siti Tanderom za treću uzastopnu pobjedu "kraljeva".

Bogdanović je ulazom i polaganjem na "drugi obruč" donio ekipi i prednost od 89:86 protiv Oklahome, što nije bilo dovoljno da se slomi otpor gostiju, ali poslije trojke večeri u NBA ligi nije im bilo spasa.

Sakramento - Oklahoma.

Bogdanović je za 29 minuta u igri ubacio 17 poena šutirajući 7/12 iz igre, a imao je i tri skoka, asistenciju i tri izgubljene lopte.

Kingsi su sa njim na parketu stekli 14 poena prednosti i, na kraju, nadoknadili zaostatak od 11 poena iz posljednje četvrtine.

Bjelica je kao starter igrao 22 minuta, ubacio dvije od tri trojke za deset poena i pet skokova.

Marko Gudurić igrao je samo šest minuta u pobjedi Memfis Grizlisa u Finiksu nad Sansima od 108:115 i za to vrijeme šutnuo i pogodio jednu trojku. Srpski reprezentativac imao je i skok, asistenciju i tri izgubljene lopte.

Najefikasniji igrač meča bio je potencijalni reprezentativac Srbije, Frenk Kaminski, koji je ubacio 24 poena za Sanse, uz pet skokova i tri asistencije.