Partizan rutinski preko Igokee: Pejdž vodio ka 3/3 u sedam dana

Crno-beli sporo počeli meč, ali na kraju ubedljivo slavili protiv tima iz Aleksandrovca.

Partizan rutinski preko Igokee: Pejdž vodio ka 3/3 u sedam dana Izvor: MN PRESS

Partizanova "beogradska" serija se nastavlja. Ekipa Andree Trinkijerija je ponovo u glavnom gradu Srbije upisala pobedu, ovog puta poprilično rutinsku, pošto Igokea nije uspela da pruži ozbiljniji otpor.

PARTIZAN - IGOKEA 89:73

Crno-beli su od početka decembra sve mečeve osim onog protiv Lokomotive Kuban odigrali u Beogradu i u svim osim tog gostovanja su i slavili.

Igokea je protiv Partizana uspela da odigra u egalu prvih petnaestak minuta, ali su nakon toga "isplivali" kvalitet domaćih i "kratka klupa" gostiju.

Pre svih, Markus Pejdž je pokazao još jedno odlično šutersko veče, ubacivši 19 poena, a kako je vreme odmicalo tako je i odbrana Partizana bivala sve bolja.

Tranzicija je postala ubojita, kojom su domaći stizali do lakih poena i brzo uvećane prednosti na startu poslednje četvrtine. Još tada je postajalo jasno da oslabljeni tim iz Aleksandrovca neće moći da zaustavi Jankovića, Voldena i ostale, a crno-beli su kratko "flertovali" sa granicom od 20 poena prednosti.

Ovim trijumfom, Trinkijerijeva ekipa je ostvarila devetu pobedu u ABA ligi, koliko jedino još ima Cedevita Olimpija.

Igokea nije uspela da se izvuče iz opasne zone i "odvoji" od Zadra i Mege, te su ostali na samo dve pobede u 12 mečeva.

PARTIZAN: Pejdž 19 poena, Janković 16, Volden 12, Zagorac 9, Reding 8, Veličković 6, Mozli 5, Gordić 4, Birčević 3, Trifunović 3, Miletić 2, Jaramaz 2.

IGOKEA: Rajt 15, Edvards 13, Talić 13, Ilić 12, Lešić 7, Gagić 6, Von 4, Kočić 3.

Primorska - Zvezda 18.00

Tabela: Partizan 9-3, Cedevita Olimpija 9-3,Budućnost 9-2, Cedevita Olimpija 8-3, FMP 8-4, Koper Primorska 8-3, Crvena zvezda 6-5, Mornar 6-5, Krka 4-8, Cibona 4-7, Igokea 2-10, Mega 2-10, Zadar 2-9.

21:49

KRAJ - 89:73

Izveštaj potražite klikom na *UVODNI SADRŽAJ*

21:45

Pejdž za triiiii... 84:72

Napravila je Igokea seriju 12:2 preko Lešića, Ilića i Talića, ali onda Markus Pejdž vraća prednost na +12 trojkom iz ugla.

Još manje od dva minuta do kraja...

21:36

Raste prednost - 71:53

Za samo nešto više od minuta Partizan pravi seriju 8:0 kojom se ozbiljno "odlepio" od protivnika.

Reding je "vezao" pet poena u dva brza napada, pa na sedam i po minuta do kraja imaju +18.

21:32

Kraj za Majka Grina

Posle tehničke, usledila je i nesportska lična, pa Grin završava meč.

Igokea sada ima sve kraću rotaciju, a Partizan posle minut i po u poslednjoj četvrtini i dalje ima prednost 63:53.

21:27

Kraj treće četvrtine - 63:53

Crno-beli su u finišu te deonice stigli do rekordne prednosti, prvi put dvocifrene, ali je i to malo ostalo u senci dešavanja od par minuta ranije.

21:25

Utakmica je nastavljena

Jedan od sudija je insistirao na izbacivanju određenih navijača sa VIP mesta jer su mu očigledno nešto dobacivali.

Publika je izbačene pozdravila aplauzima i izviždala i vređala sudije.

21:21

Navijači Partizana skandiraju Nebojši Čoviću

Nimalo iznenađujuće, radi se o pogrdnim povicima. Trenutno je prekinut meč, a sudije kao da insistiraju da neko napusti određenu poziciju u Areni u prvim redovima.

Dosta konfuzije u ovim trenucima, još 32 sekunde do kraja treće četvrtine.

21:13

Ne da se Igokea, ali Partizan brzinski - 56:50

U jednom trenutku su prišli i na samo dva poena zaostatka gostujući košarkaši.

Ipak, usledili su poeni Korija Voldena sa linije za slobodna bacanja, čvrsta odbrana koja je podigla publiku na noge, a potom i poeni u tranziciji preko Radeta Zagorca!

21:04

Crno-beli održavaju prednost

Posle tri minuta u nastavku, Partizan vodi 50:44, a poluvreme je kod crno-belih sa četiri poena otvorio Janković.

Dosta neopreznosti na obe strane, poneka izgubljena lopta, a Veličković lepo pogađa u šutu za dva.

20:58

Počelo je drugo poluvreme

20:49

Malo statistike

U timu Partizana Markus Pejdž je lider sa 11 poena i 80% uspešnosti šuta, dok je Kori Volden nepogrešiv u šutu za dva, sa osam ubačenih poena na meču.

Nemanja Gordić je zabeležio tri asistencije, a primetno je da Partizan ima samo jedan uspešan skok u napadu.

Kod gostiju, Ilić je ubacio sedam poena, dok Gagić i Rajt imaju po šest.

20:43

Poluvreme - 44:37

Dobra završnica Partizana u finišu druge četvrtine. Napravili su seriju 9:0 u poslednja dva minuta, da bi u završnom napadu Ilić posle alej-upa malo smanjio rezultat.

Crno-beli imaju +7 na pauzi.

20:36

20:36

I dalje egal - 33:32

Rekli smo već da nema mnogo ritma, kako na parketu, tako i na tribinama, a trojka Talića vraća rezultatsku neizvesnost na tri minuta do poluvremena.

20:27

Mini serije na obe strane - 25:23

Partizan je otvorio četvrtinu sa 4:0 preko Jankovića i Pejdža, da bi Ilić trojkom prekinuo seriju, a onda i Grin lepo poentirao.

Malo sporiji ritam meča u ovom trenutku...

20:19

Kraj prve četvrtine, 21:18

I Redži Reding i Stefan Birčević su pogađali za tri poena u završnici četvrtine, čime su igrači Partizana prvi put i došli do prednosti na ovom meču. Sa distance šutiraju 5/10 do sada.

Kod gostiju je najuspešniji Gagić sa ukupno 6 poena.

20:11

Tri trojke crno-belih

Fina šuterska serija Partizana, prvo je Zagorac pogodio "usamljen" iz ugla, da bi onda i Pejdž dva puta uzastopno pogađao sa distance.

Još tri minuta do kraja četvrtine, rezultat je 11:15 za Igokeu.

20:06

Partizan do poena posle 3 i po minuta

Igokea je otvorila meč serijom 7:0, da bi Kori Volden lepim zakucavanjem "upisao" Partizan na semafor.

Posle pogotka Gagića, Igokea ima 9:2 posle prva četiri minuta igre.

20:04

20:01

Meč je počeo

19:57

Gagić pobrao aplauze

Bivši igrač Partizana je bio toplo pozdravljen od strane domaćih navijača prilikom predstavljanja igrača Igokee.