Partizan snažno korača ka TOP 8: Pionir se zatresao i video MOĆNE crno-bele

Ekipa Andree Trinkijerija odigrala odličan meč, revanširala se turskom rivalu i otvorila sebi vrata četvrtfinala Evrokupa!

Partizan snažno korača ka TOP 8: Pionir se zatresao i video MOĆNE crno-bele Izvor: MN PRESS

Partizan je bio spreman!

Na putu ka Top 8 fazi Evrokupa, ekipa Andree Trinkijerija odigrala je večeras utakmicu u kojoj je morala da pobedi, a "Pionir" je to dobro prepoznao. Dok se hala tresla zbog pesme navijača, kao nekada, crno-beli su potpuno kontrolisali utakmicu.

I pobedili!

Partizan - Darušafaka 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14)

Crno-beli su odškrinuli vrata nokaut faze Evrokupa pobedom koju su pre svega izborili čvrstom odbranom i velikom energijom.

Posle prvih sedam-osam "stegnutih" minuta, tokom kojih su gosti imali prednost, Nemanja Gordić i mladi Uroš Trifunović pokrenuli su Trinkijerijev tim, učinili glasnu podršku još glasnijom i poveli ekipu u ogromnu seriju - 16:0!

Od koša mladog Trifunovića iz ugla, uz zvuk sirene za kraj prve četvrtine, srpski tim počeo je da "melje" protivnika na obe strane terena i u nekoliko minuta najavio kako će meč izgledati U desetom minutu bilo je 14:17, a sredinom druge deonice 30:17!

"Dačka", koja je prošle nedelje nanela crno-belima poraz u Turskoj, našla je put ka Partizanovom košu tek pred pauzu, posle desetak minuta "praznog hoda", a onda je i sama smislila način da primiri domaće.

Ognjen Jaramaz, najefikasniji i večeras najbolji igrač Partizana (15 poena), ubacio je do poluvremena samo jedno slobodno bacanje, a onda je u trećoj četvrtini sam povukao crno-bele. Ali, to je ubrzo postao i problem domaćih.

Darušafaka je čvršćom defanzivom nakratko zaustavila crno-bele, više od sedam minuta sprečavala Partizanov koš iz igre i krajem treće deonice prišla na opasnijih "minus 6" (45:39).

Trinkijeri je u tom momentu pozvao tajm-aut, a njegov tim je odgovorio ekspresno - pre svega odličnom odbranom, posle koje se nakon određenog vremena rodio i napad - najpre važnom trojkom Nemanje Gordića u kontri, a onda i pogotkom Radeta Zagorca u tranziciji.

Na semaforu je pisalo 55:43, do kraja je ostalo još sedam minuta a "Pionir" je već počeo da slavi pobedu, koja se potom nije dovodila u pitanje!

Ovim trijumfom, crno-beli su popravili svoj skor na 4-1 i ostali na prvom mestu tabele Grupe "E". U sledećem kolu gostovaće Virtusu naredne srede, a u poslednjoj rundi ove faze ugostiće Trento, "fenjeraša" tabele.

Partizan: Volden 9, Zagorac 5 (6 sk), Pejdž 2, Gordić 10, Mekadu, Jaramaz 15, Veličković 11, Birčević 3, Janković 2, Tomas 3, Trifunović 5, Mozli 4 (8 sk).

Darušafaka: Ozmizrak 4, Agva, Braun 8, Demir, Hamilton 17, Vejseloglu 2, Ozdemiroglu 7, Lemb, Džons 6,Sav, Guler 3, Kolson 10.

Parovi 4. kola:

Partizan - Darušafaka 69:57
Virtus - Trento 21

Tabela: Partizan 3-1, Virtus 2-1, Darušafaka 2-2, Trento 0-3.

22:00

- Kraj! Ubedljiva i važna pobeda Partizana! -

Konačan rezultat je:

21:55

Odavno se samo iščekuje konačan rezultat

Na početku poslednjeg minuta rezultat je 67:53 za crno-bele.

Biće ovo treća pobeda Partizana u Top 16 fazi.

21:46

"Mozli, Mozli...", skandira Pionir

Velika podrška snažnom centru Partizana i nagrada za odličnu partiju.

Pokušao je Birčević da trojkama učini tu podršku još glasnijom, ali je promašio nekoliko puta sa distance.

21:42

Jaramaz je iznudio TRI bacanja

Do poluvremena je ubacio jedan poen, a u nastavku čak 14! Zato će definitivno biti jedan od heroja pobede crno-belih.

Realizovao je tri od četiri penala u 35. minutu, a toliko je stajao na liniji za slobodna bacanja jer je treneru gostiju svirana tehnička greška.

21:39

Partizan prelama Darušafaku!

Ognjen Jaramaz igra sjajno u drugom delu meča!

Odlični "plej" ubacio je trojku da vrati velikih 15 poena razlike u 34. minutu - 58:43!

21:35

Zagorac uz faul - 55:43!

Crno-beli su ponovo stekli dvocifrenu prednost.

Zagorac i Birčević kombinovali su u kontri i to je donelo Partizanu pogodak uz prekršaj:

Darušafaka je pozvala tajm-aut na početku 33. minuta.

Rade Zagorac

21:34

Konačno! Koš posle sedam minuta!

Nemanja Gordić pogodio je jako bitnu trojku, da prekine "post" crno-belih iz igre posle više od sedam minuta.

Naskočio je u kontri i povećao prednost na "plus 9" - 52:43!

Još osam muinuta do kraja.

21:33

Prekid zbog predmeta na terenu

Sa tribina je na parket uletelo nešto što se slomilo u blizini Dragana Milosavljevića, pa su sudije nakratko prekinule utakmicu.

Zvanični spiker je pozvao navijače da se ponašaju sportski.

21:29

- kraj treće četvrtine, 49:43 -

Iako crno-beli šest minuta nisu pogodili iz igre, za sada "drže" Darušafaku na bezbednom odstojanju, koje i dalje zahteva apsolutni oprez.

U poslednju četvrtinu Trinkijerijev tim ulazi sa šest poena prednosti.

21:24

Ovacije za Voldena!

Bio je uporan Partizanov plejmejker i za to je nagrađen glasnim ovacijamna čitave hale.

Iznudio je prekršaj Amerikanac i takođe iskoristio dva penala, za novih "plus 10" (49:39).

Još dva minuta do kraja treće četvrtine.

21:22

Nervoza na terenu, duel Veličkovića i Kolsona

Sudija mora da smiri dva krilna centra - Novicu Veličkovića i Bonzija Kolsona.

Kapiten crno-belih nije odćutao dodatni kontakt posle prekršaja rivala, a arbitri su pozvali igrače, da bi ih smirili.

Veliković je iskoristio oba bacanja - 47:39.

21:20

Darušafaka na "minus 6", Trinkijeri reaguje

I dalje se Partizan muči u napadu, što "Dačka" koristi da trojkom Bonzija Kolsona priđe na najmanji minus od pčetka druge četvrtine.

Trener crno-belih zato pri rezultatu 45:39 traži tajm-aut.

U toku je 28. minut.

21:18

I fudbaleri šutirali u poluvremenu

Lazar Marković i Zoran "Bambi" Tošić pokazali su se sa basketarom u pauzi između dve četvrtine.

21:17

Povreda "petice" gostiju

Centar Darušafake Džoni Hemilton povredio se kada mu je Nikola Janković pao na potkolenicu.

Problem je sa kolenom...

21:15

Jaramazu potrebna pomoć u napadu

Darušafaka je "stegla" odbranu i učinila da crno-beli u napadu od poluvremena zavise isključivo od Ognjena Jaramaza.

Borbenom plejmejkeru potrebna je pomoć dok turski tim nekako nalazi ritam i prilazi na jednocifreni minus - 43:34 - iako ni on nema tečan napad.

U toku je 27. minut.

21:13

Legendarni Dejan Bodiroga pričao je u poluvremenu sa predstavnicima medija.

"Više nisam u košarci, ali sam uz Partizan", izjavio je on.

21:02

Crno-beli čvrsto kreću u nastavak - "plus 15"

Ognjen Jaramaz postigao je prve poene za crno-bele u nastavku, a onda se nadovezao i trojkom!

Jako dobra utakmica Partizana za sada i vođstvo 40:25 posle 22 minuta košarke.

20:48

Kraj terena je i Dejan Bodiroga

Nikad nije zaigrao za Partizan, ali ni krio koliko je veliki navijač crno-belih.

I večeras je uz njih i sedi kraj terena.

20:47

Strelci

Partizan: Volden 4, Pejdž 2, Gordić 7, Jaramaz 1, Veličković 5, Birčević 3, Janković 2, Tomas 3, Trifunović 4, Mozli 4. Timski: 9/19 za dva, 4/15 za tri, 5/7 sl. bacanja, 17 skokova (9-8), 8 asistencija, 7 ukradenih lopti, 3 izgubljene.

Darušafaka: Braun 6, Hamilton 8, Džons 6, Guler 3, Kolson 2. Timski: 6/15 za dva, 4/9 za tri, 16 skokova (11-5), 5 asistencija, 0 ukradenih, 11 izgubljenih lopti.

20:45

- Na poluvremenu, Partizan vodi 35:25 -

Darušafaka je poentirala uz zvuk sirene, za kraj prvog dela. U završnici druge četvrtine je pokazala znake života i oporavila se od snažnog Partizanovog pritiska.

20:43

Crno-beli su potpuno "uštopovali" Turke

Darušafaka je do pretposlednjeg minuta druge četvrtine postigla samo dva poena i čak 11 izgubljenih lopti.

Onda je Džerod Džouns ubacio trojku za 33:22, a Andrea Trinkijeri pozvao tajm-aut.

20:40

Tu su i fudbaleri Partizana, Saša Pavlović...

20:37

Partizan ima punu kontrolu utakmice

Crno-beli potpuno imaju u svojim rukama meč u finišu prvog dela meča.

Andrea Trinkijeri pozvao je tajm-aut u mirnijem periodu meča, pri vođstvo svog tima 33:19.

Još dva minuta do poluvremena.

20:37

Mijailović i Tomašević u loži

Predsednik crno-belih Ostoja Mijailović gleda meč u društvu Dejana Tomaševića, nekadašnjeg igrača crno-belih i doskorašnjeg generalnog sekretara Košarkaškog saveza Srbije.

20:34

Veliki broj poznatih u prvom redu

Tu je i Olga Danilović, talentovana srpska teniserka i ćerka Predraga Saše Danilovića.

20:30

Crno-beli razbijaju Darušafaku - 16:0!

Nemanja Gordić pogodio je trojku za nastavak velike serije crno-belih i za euforiju u dvorani!

Trener Darušafake Seldžuk Ernak traži još jedan tajm-aut, da opet proba da zaustavi ogroman nalet srpskog tima.

Rezultat u 15. minutu je 30:17, a podsetimo da je bilo 14:17 krajem prve četvrtine!

20:25

Crno-beli su u velikoj seriji!

Stefan BIrčević cepa mrežicu, za najveće vođstvo srpskog tima (25:17) i za seriju 11:0!

Sa klupe Darušafake traže prvi tajm-aut posle trojke koja je dodatno pojačala buku posle pogodaka Mozlija, Pejdža...

20:20

Sjajna akcija Gordića i Mozlija, za vođstvo!

Gordić je posle pikenrola nabacio alej-up centru, a on je praktično preskočio jednog povijenog čuvara i "ukucao" vođstvo crno-belih!

U toku je 12. minut, a rezultat je 18:17.

20:18

- posle prve četvrtine, 16:17 -

Partizan je ispraćen aplauzom na prvu pauzu.

Uroš Trifunović je dobio tešku loptu u poslednjim sekundama pred pauzu, nekako kontrolisao loptu i ubacio za dva iz ćoška.

Važan trenutak za samopouzdanje svih u crno-belom, posle tri trojke gostiju iz četiri pokušaja.

20:14

"Tvrđa" borba na kraju 1/4

Geri Braun ubacio je drugu timsku trojku gostiju, a Rašon Tomas odgovorio je takođe trojkom.

Šutirao je eksplozivni krilni centar iz ugla kraj klupe domaćih i pogodio dno mrežice.

Usledile su greške na obe strane i izgubljene lopte.

20:12

Tu je i Dragan Milosavljević

Nekadašnji kapiten Partizana, koji se u Beogradu oporavlja od teške povrede kolena i operacije, ponovo je uz crno-bele.

Prati ih u Štark areni, a stigao je i u "Pionir".

20:11

Darušafaka pogađa sa distance - 5:11

Geri Braun dao je daleku "dvojku", a Sinan Goler težak šut za tri preko Radeta Zagorca, za vođstvo gostiju "plus 6" u šestom minutu.

Vatrena, bučna atmosfera očigledno nije poremetila goste na početku.

20:05

Odličan početak Velikovića!

Kapiten Novica Veličković večeras je startni krilni centar Partizana i ušao je u meč veoma dobro.

Ubacio je prvih pet poena (drugi šut bila je trojka), za vođstvo crno-belih 5:4 posle tri minuta.

20:01

Startne petorke

Partizan: Volden, Jaramaz, Zagorac, Veličković, Janković.

Darušafaka: Demir, Guler, Kolson, Braun, Hamilton.

20:00

Pogledajte kako je u "Pioniru" večeras

20:01

Pre utakmice - minut ćutanja zbog Brajanta i Arčibalda

Uoči utakmice, u "Pioniru" je održan minut ćutanja, u znak sećanja na legendarnog Kobija Brajanta i Roberta Arčibalda, bivšeg igrača Unikahe i Huventuda.