Simanić koristio šansu, Zvezda "overila" plej-of!

Crveno-beli slavili u Železniku i u poslednjem kolu će protiv Zadra igrati za "overu" trećeg mesta.

Simanić koristio šansu, Zvezda "overila" plej-of! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je i teoretski zauzela svoje mesto u plej-ofu i samo u slučaju senzacije u poslednjem kolu neće biti treća.

A, to znači da će biti veliko iznenađenje ako ne bude igrala protiv Budućnosti u polufinalu.

FMP - Zvezda 79:87 (16:26, 19:30, 19:21, 25:10)

Bez obzira na veliko opuštanje u poslednjih pet minuta utakmice u Železniku, ekipa Dragana Šakote ostvarila je miran trijumf protiv "pantera", tako ostvarila skor 14-7 i opet se osamila na trećem mestu.

U sledećem kolu, narednog ponedeljka, crveno-beli će kod kuće igrati protiv "fenjeraša" Zadra i samo će veliko čudo i pobeda Dalmatinaca u "Pioniru" učiniti da branilac titule ipak bude četvrti.

Ako Šakotin tim bude ozbiljno shvatio taj zadatak kao i večerašnji do 35. minuta, gost iz Hrvatske neće imati nikakvu šansu i ispašće u Drugu ABA ligu.

Uskoro opširnije...

18:41

- kraj utakmice, pobeda Zvezde 87:79 -

18:39

FMP u naletu u završnici

Perperoglu je ukrao važnu loptu FMP-u pri rezultatu 73:83, a onda je asistirao Simaniću za 76:85.

Počeo je pretposlednji minut.

18:37

Zabuna sudija, tri minuta pre kraja

Arbitar Marko Juras otišao je do zapisničkog stola da proveri koji igrač FMP-a je fauliran.

Zato će umesto Duopa Rita slobodna bacanja izvesti Okben Ulubaj.

Tri minuta pre kraja, rezultat je FMP - Zvezda 71:82.

18:32

Šakota zove tajm-aut, FMP spustio na "minus 14"

Plejmejker domaćih Aleksa Uskoković ubacio je devet poena u seriji kojom su "panteri" na startu 37. minuta smanjili zaostatak na 67:81.

Zvezdin trener zato je pozvao tajm-aut.

18:26

Zvezda na "plus 21" pred finiš

Od kraja druge četvrtine samo je nepoznato kojim rezultatom će Zvezda pobediti.

Poenima Odža sa linije penala, Zvezda je stekla velikih "plus 25" (79:54) u 32. minutu.

FMP je nakon toga došao na "minus 20" (koševima Uskokovića, Pota i Radanova), a onda je sa distance poentirao i Perperoglu.

18:15

- kraj treće četvrtine, 54:77 -

18:12

Brzo odmiče 3/4, Zvezda i dalje ubedljivo vodi

Košarkaši FMP-a vezali su nekoliko trojki u nastavku (Đoković je sabrao tri od timskih šest), ali na drugoj strani Štimac igra veoma dobar meč. Iskusni centar ne dozvoljava "panterima" da pomisle na povratak u egal.

Iako su crveno-beli promašili četiri penala posle perfektnog učinka u prvom delu, sada vode 70:50.

Još dva i po minuta do kraja treće četvrtine.

Strelci

FMP: Rit 3, Lazarević 4, Pecarski 5, Đoković 5, Radanov 4, Radovanović 3, Šešlija 2, Ulubaj 3, Đorđević 6. Timski: 10/20 za dva, 3/10 za tri, 6/11 sl. bacanja, 13 skokova /(8-5), 7 asistencija, 1 ukradena, 8 izgubljenih lopti.

ZVEZDA; Panter 6, Braun 2, Perperoglku 11, Lazić 2, Gist 6, Lukas 2, Dženkins 6, Simanić 9, Odžo 6, Štimac 6. Timski: 9/14 za dva, 8/13 za tri, 14/14 sl. bacanja, 12 skokova (11-1), 12 asistencija, 3 ukradene, 3 izgubljene lopte.

17:47

- poluvreme, FMP - Zvezda 35:56 -

17:42

Crveno-beli nižu trojke!

Boriša Simanić "vezao" je tri trojke u samo jednom minutu utakmice (27. do 28. minuta), a onda je dve zaredom ubacio i Stratos Perperoglu.

Zvezda je na novom maksimalnom vođstvu, 56:30.

17:34

Zvezda kontroliše semafor - 24:39

Šešlija je nesportski faulirao Odža u reketu, zadržavši ga sa obe ruke.

Pre slobodnih bacanja, trener Zvezde Dragan Šakota pozvao je tajm-aut pri vođstvu svog tima "plus 15".

Crveno-beli su u drugoj četvrtini ubacili 13 poena za tri minuta košarke. Perperoglu je ubacio trojku, a Odžo, Lukas i Panter pogađali su za dva poena.

Na drugoj strani, Pecarski i Rit su ubacivali trojke za FMP.

U toku je peti minut.

17:22

- kraj prve četvrtine, FMP - Zvezda 16:26 -

17:18

Perperoglu za Zvezdinih "plus 10"

Grčki veteran iznudio je prekršaj i minut pre kraja četvrtine pogodio za vođstvo Zvezde 24:14.

17:14

Igrači kraj terena

Ognjen Kuzmić i Filip Čović nemaju pravo da nastupe jer su prešli u Železnik posle kraja "prelaznog roka". Centar gleda večerašnji meč kraj terena, a tu su i Bili Beron, Ognjen Dobrić i Marko Jeremić.

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

17:11

Čarls Dženkins "namestio ruku"

Zvezdin Amerikanac pogodio je prva dva šuta za tri poena, za vođstvo favorita 16:8 u 7. minutu.

Odgovorio mu je Đoković, trojkom za 11:16.

17:07

Zvezda vodi 7:4

Poene za crveno-bele na startu utakmice postigli su Dženkins (trojka), Gist i Štimac.

Na drugoj strani, Đorđević je ubacio prva četiri poena za domaće.