Pešić i Barsa nisu uspjeli: Šampion je Baskonija! Mirotić tragičar...

Autor Mladen Šolak

Finale za infarkt i prva titula tima iz Vitorije poslije 10 godina!

Baskonija-sampion-Spanije-Barselona-izgubila-u-finalu-Nikola-Mirotic-tragicar Izvor: MN PRESS

Nije moglo da bude uzbudljivije!

Baskonija je novi šampion Španije, treći put pod vođstvom Duška Ivanovića, jer je u dramatičnom finalu savladala favorita - ekipu Svetislava Pešića.

Barselona - Baskonija 67:69 (16:17, 23:16, 12:18, 16:18)!

Heroj finala je Italijan iz Baskonije Akile Polonara, jer je dva i po minuta prije kraja dao važnu trojku za 67:64, a onda je u napadu odluke perfektno vidio saigrača Luku Vildozu.

Pri neriješenom rezultatu, Ivanović je nacrtao akciju u kojoj je Polonara na tri sekunde prije kraja asistirao Vildozi, a on je položio i postavio konačan rezultat!

Barselona je imala šansu da uzvrati u preostale tri sekunde, ali je šut Korija Higinsa iz ćoška stao na obruču!

Baskonija je tako četvrti put postala šampion, a Barselona nije ostvarila cilj u utakmici u kojoj je njen najbolji igrač Nikola Mirotić bio - tragičar!

Povratnik iz NBA lige završio je utakmicu pet minuta prije kraja, sa pet ličnih grešaka, osam poena i šutom iz igre 4/13!

Barselona: Ribas, Hanga 3, Smits, Ertel 21 (4 sk, 5 as), Oriola 3, Abrines, Higins 14, Kjurik 8, Klaver 4, Mirotić 8 (0/5 za tri), Tomić 2, Dejvis 4.

Baskonija: Vildoza 17, Henri 2, Sedekerskis, Džening 8, Diop 10, Grejndžer, Šengelija 14, Dragić 3, Šilds 9, Polonara 4, Kuruks, Erik 2.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.