Evroliga Fenerbahče Crvena zvezda UŽIVO

Zvezda bez šanse u Istanbulu: Kokoškov i Fenerbahče bili prejak rival na Sašinom debiju!

Ekipa Saše Obradovića izgubila u Istanbulu na otvaranju sezone

Evroliga Fenerbahče Crvena zvezda UŽIVO Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda Saše Obradovića debitovala je porazom.

Na gostovanju Fenerbahčeu u uvodnom kolu Evrolige, crveno-beli su protiv ekipe Igora Kokoškova odigrali meč u kojem im domaćin nije dozvolio bilo kakvu šansu da iznenade:

Fenerbahče - Zvezda 77:63 (24:20, 18:10, 15:11, 20:22)

Izuzev dobrog početka i prve četvrtine, Beograđani su u "Ulker sports" areni veoma teško nalazili način da probiju čvrstu odbranu ekipe Igora Kokoškova, što pokazuje i samo 21 ubačen poen u drugoj i trećoj četvrtini.

Pred bivšim igračima Fenerbahčea Bogdanom Bogdanovićem i Markom Gudurićem, domaćin je kontrolisao rezultat praktično 30 minuta, a u završnici treće deonice vodio je i maksimalnih "plus 20" (35:55).

Američki bek i prvi napadač crveno-belih Džordan Lojd promašio je prvih šest trojki, pa završio meč sa 15 ubačenih poena, uz jako loš šut sa distance (1/9 za tri). Uz to, sabrao je i pet izgubljenih lopti, kao i drugi jako važan igrač za ofanzivu Zvezde - debitant Kori Volden (9 poena).

Iako je sezona tek krenula, jasno je da će taj tandem nositi ofanzivu ovog sastava, a Kokoškov je sa svojim igračima našao način da ih značajno ograniči u napadu i da generalno natera goste na preveliki broj izgubljenih lopti (čak 17).

U nekoliko navrata Obradovićevi igrači gubili su lopte u seriji, a Fener je to brzo kažnjavao, kao u poslednjoj četvrtini, kada su Lojdove i Dobrićeve trojke smanjile razliku na 12 poena, ali su onda usledila četiri "prodata" poseda u nizu.

Protiv tima kao što je Fenerbahče to je svakako previše.

Zvezda je videla na čemu će morati da radi, šta je čeka u Evroligi, a njeni debitanti u ovom takmičenju (Volden, Hol, Rit) stekli su svest o tome šta znači gostovanje jednom od najboljih timova Starog kontinenta.

Šansu da ostvare prvu pobedu u sezoni crveno-beli će imati u ponedeljak na gostovanju Ciboni u ABA ligi, a potom će kod kuće narednog petka dočekati Baskoniju u hali "Aleksandar Nikolić".

21:33

KRAJ

Konačan rezultat je 77:63 za Fener

21:30

Iako je sve jasno, Obradović je pozvao tajm-aut

Edi je pogodio preko Ognjena Dobrića, a Zvezdin trener je zatražio tajm-aut, da bez obzira na rezultat održi lekciju igračima.

Na 16 sekundi pre kraja, Fenerbahče vodi 77:61!

21:25

Fenerbahče uvodi utakmicu u mirnu završnicu

Poenima Nanda De Koloa i Jana Veselog, domaćin je pred finiš razjasnio da neće biti neizvesno.

Na tri minuta do kraja, Fenerbahče vodi 70:54.

21:19

Zvezda propušta šanse da se vrati

Veseli krade loptu Davidovcu, pa snažno zakucava na asistenciju De Koloa za 62:48 za Fenerbahče u 34. minutu.

Zvezda je izgubila loptu u čak četiri napada u nizu na "minus 12" - Hol, Volden (dve) i Davidovac...

21:14

Zvezda ne odustaje - "minus 11"

Fenerbahče i dalje ima značajnu prednost, ali su crveno-beli pokazali reakciju. Dobrić je ubacio još jednu trojku, kao i Lojd, a Igor Kokoškov reagovao je tajm-autom pri vođstvu svog tima u 32. minutu (57:46)

21:10

Bogdan i Gudura su sada zajedno kraj terena

21:09

Još 10 minuta, Fenerbahče se pita za sve

Fener uoči poslednjih 10 minuta mirne utakmice vodi 57:41.

Oba tima su u ovoj četvrtini napravila samo tri faula (Zvezda dva, Fenerbahče jedan), sve do poslednjeg napada crveno-belih u kojem je domaćin "sekao" taj posed gostiju prekršajima. Davidovac je potom napravio grešku i bacio loptu na klupu Fenera.

Crveno-beli su trojkama Voldena i Dobrića pokušali da se koliko-toliko približe, ali Fenerbahče to nije dopustio.

20:56

Fenerbahče na maksimalnih "plus 20"

Bobi Dikson je pogodio težak šut preko Marka Simonovića i postavio 53:35. Potom je i Veseli ubacio, za dosad maksimalnih "plus 20" - 55:35.

"Zategao" je Fenerbahče odbranu i tera Beograđane na komplikovana rešenja dok odmiče treća četvrtina. U toku je 28. minut.

20:49

Ista priča i u 3/4 - raste prednost Fenerbahčea

Ulanovas je poenima naterao Sašu Obradovića na brzi tajm-aut u trećoj četvrtini.

Litvansko pojačanje Fenera ubacio je četiri poena, Lorenzo Braun je takođe pogodio i domaćin je tako poveo velikih "plus 16" - 48:32.

Očekivano, Obradović je odmah pozvao tajm-aut i napravio promene u ekipi, pa su u 23. minutu na parketu u crveno-belom Lojd, Volden, Lazić, Kuridža, Kuzmić

20:36

Loša Zvezdina četvrtina i 10 izgubljenih lopti

Ni u napadu ni u odbrani nisu crveno-beli funkcionisali u drugom kvartalu.

Fenerbahče je dobio tu deonicu rezultatom 18:10, uz punu kontrolu igre i uz veliki broj grešaka Obradovićevog tima. Turski predstavnik čak nije ni ispunio bonus.

Zvezdi fali učinak njenog najboljeg napadača Džordana Lojda, koji je za sada promašio svih šest šuteva za tri poena.

Fenerbahče: Braun 8, Mahmutoglu 2, De Kolo 7, Pjer 3, Bartel 2, Veseli 2, Dikson 8, Duverioglu 1, Ulanovas 9. Timski 8/17 za dva, 6/9 za tri, 12 skokova (svi u odbrani), 9 asistencija, 4 ukradene, 7 izgubljenih lopti.

Zvezda: Hol 9, Volden 4, Lojd 2, Davidovac 5, Rit 4, Jagodić-Kuridža 3, Kuzmić 3. Timski: 8/13 za dva, 4/17 za tri, 16 skokova (11-5), 7 asistencija, 4 ukradene, 10 izgubljenih lopti.

20:31

Tu je i Bogdan Bogdanović

I Bogdan je u loži, odakle prati ovaj meč u društvu prijatelja i menadžera. Srpski NBA as takođe je turistički došao u Istanbul, gde je ostavio dubok trag u dresu Fenera i osvojio Evroligu.

20:28

Konačno, Davidovac!

Fenerbahče je poveo 10 razlike (35:25), a crveno-beli sve do 18. minuta tražili bilo kakav ritam u napadu.

Davidovac je posle tajm-auta pogodio trojku i nagovestio novu energiju u napadu - 37:28. Fale Beograđanima poeni u ovoj četvrtini - ubacili su osam za sada.

20:20

Fener na "plus 7", Volden u problemu

Fenerbahče održava prednost - 30:25

Zvezda dugo nije šutnula na koš, od poslednjeg pokušaja su prošla tri šuta. Saša Obradović glasno kritikuje igrače kraj terena, a praznom halom to odzvanja.

Braun i De Kolo su u ovim trenucima u prvom planu i odveli su Fener do "plus 7" - 32:25. Sa druge strane, Kori Volden je ušao u problem sa faulovima i u 15. minutu ima tri lične greške.

20:09

I Marko Gudurić na tribinama

Naravno, u hali nema publike, ali tu je bivši igrač Zvezde i Fenerbahčea, Marko Gudurić

20:08

Za kraj 1/4 - opet Rit i Dikson

Zvezdin centar utrčao je u reket i ponovo pokazao da nije impresioniran debijem, ali je potom na drugoj strani Dikson upravo preko njega pogodio trojku za rezultat 24:20 na kraju prve četvrtine.

20:07

Zvezda ne da Feneru da se otcepi

Hol je za sada najraspoloženiji Zvezdin igrač u napadu. Pri najvećem vođstvu Fenera (18:13) ubacio je svoj sedmi poen, a onda je Duop Rit nakratko izjednačio u poslednjem minutu četvrtine (18:18).

Međutim, odgovor Fenerbahčea stigao je ekspresno i to trojkom Bobija Diksona - 21:18

20:01

Ovako je izgledao minut ćutanja za Majkla Odža u Istanbulu

19:58

Fener izjednačuje - 10:10

Marko Simonović, povratnik u Zvezdu, faulirao je posle tajm-auta Danila Bartela, a doskorašnji krilni centar Bajerna je izjednačio skor na semaforu.

Duop Rit sada igra centra crveno-belih, njemu je ovo debi u Evroligi, a i u Zvezdi.

19:51

Dobar start crveno-belih, 3:8

Lengston Hol i Jagodić-Kuridža ubacili su sa distance prve poene Beograđana u Evroligi.

Koncentrisan početak igrača Zvezde i dve trojke - Kuridža, pa Hol. U toku je četvrti minut.

19:47

Oni će početi!

Startne petorke:

Fenerbahče: Lorenzo Braun, Nando De Kolo, Edgaras Ulanovas, Danilo Bartel, Jan Veseli

Zvezda: Lengston Hol, Džordan Lojd, Branko Lazić, Marko Jagodić-Kuridža, Ognjen Kuzmić

Sudije: Luiđi Lamonika, Oleg Latiševs, Milan Nedović

19:39

Crveno-beli se zagrevaju za meč

19:34

Posle sedam godina, promena na klupi Fenera

Izvor: MN PRESS, YouTube/FBTV

Željko Obradović napustio je Fenerbahče posle uspešnih sedam sezona i osvojene Evrolige, a na njegovo mesto je seo još jedan srpski stručnjak, Igor Kokoškov.