Real Madrid ovo ne pamti: Bojan dao šest trojki za debakl velikana!

Autor Mladen Šolak

Velika noć Valensije u glavnom gradu Španije

Evroliga Real Madrid Valensija 77 93 Izvor: MN PRESS

Real Madrid počeo je evroligašku sezonu uzastopnim porazima!

Prošle nedelje izgubio je na gostovanju Baskoniji, šampionu Španije, a u četvrtak je doživio jedan od najtežih poraza na svom terenu godinama unazad od ambicionog rivala:

Real - Valensija 77:93 (19:17, 20:27, 14:24, 24:25)

Crnogorski centar Bojan Dubljević bio je najbolji igrač među gostima, sa 24 ubačena poena i šest trojki iz devet pokušaja. Srpski krilni košarkaš Nikola Kalinić ubacio je 10 za pobjednički tim (uz osam skokova), a još jedan srpski košarkaš, Vanja Marinković, nije ulazio na igru u njihovom timu.

Utakmica je bila ravnopravna do sredine druge četvrtine i vođstva domaćih 29:27, poslije čega je Valensija krenula u veliki nalet i serijom od 10 poena Dubljevića i Kalinića u završnici vodila na poluvremenu 44:39.

U nastavku, Valensija je održava i povećavala tu razliku i ostvarila istorijski trijumf protiv velikog rivala.

Real: Kozer 2, Rendolf 4, Fernandez 12 (4/7 za tri), Abalde 5, Kampaco 14, Alosen 2, Dek 2, Garuba 4, Kerol, Tavares 15, Ljulj 5, Tomkins 12.

Valensija: Marinković, Prepelić 5, Pradilja, Laveri 9, Van Rosom 5, Tobi 14, Kalinić 10 (8 sk), Dubljević 24 (6/9 za tri), Vives 4, San Emeterio 9, Vilijams 7, Hermanson 6.