Zvezdin trijumf za pamćenje: CSKA pao u neviđenoj drami!

Crveno-beli se vratili iz "minus 14" i savladali Moskovljane u produžetku. Tek drugi put u 20 godina!

Zvezdin trijumf za pamćenje: CSKA pao u neviđenoj drami! Izvor: MN PRESS

Neverovatan meč u "Pioniru"!

U utakmici u kojoj je niz igrača Saše Obradovića uradio ponešto dobro, a ponešto sjajno, crveno-beli su ostvarili pobedu koja će im dati veliki podsticaj za sezonu koja je tek počela.

Gubili su 14 poena razlike, igrali protiv Danijela Heketa koji je dao 19 poena u četvrtoj četvrtini, ali su pokazali zube kada je bilo najvažnije!

ZVEZDA - CSKA 86:84 (18:20, 17:23, 11:8, 27:22, 13:11)

Sjajni američki bek Džordan Lojd ubacio je čak 31 poen, uključujući i polaganje za pobedu u pretposlednjem napadu produžetka. Tako je postao heroj tek drugog evroligaškog trijumfa Zvezde protiv "armejaca"!

CSKA je posle tog pogotka krenuo po izjednačenje, ali je Duop Rit "zalepio za tablu" Majka Džejmsa i otvorio srpskom timu put ka pobedi. Prošlosezonski centar FMP-a tako je takođe postao jedan od junaka susreta protiv poslednjeg prvaka Evrolige, u kojem je Zvezda u trećoj četvrtini bila u zaostatku 37:51.

Saša Obradović je pri najvećem minusu pozvao tajm-aut, podigao ton, a ekipa je reagovala boljom odbranom i mnogo većom energijom, koja je vratila crveno-bele u meč i pre završnice.

Krilni centar Marko Jagodić Kuridža donosio je važne poene igrom u reketu protiv Vila Klajburna, Emanuel Teri je alej-up zakucavanjima dao ton produžetku već u prvim napadima, a Branko Lazić je održao energiju bacavši se u reklame i u 44. minutu.

Uz njih, jedan od heroja iz drugog plana bio je i Dejan Davidovac, na koga je Obradović u nekim trenucima bio izuzetno ljut, ali mu je krilo sve vratilo u finišu četvrte četvrtine, kada je "vezao" brzih pet poena i doneo preokret (71:70)

CSKA je i na to imao odgovor, Lojd potom nije iskoristio napad za pobedu pre produžetka, ali se za to iskupio u dodatnih pet minuta, koje je "otvorio" trojkom između Terijevih zakucavanja. I na taj način crveno-beli su pokazali karakter i upornost u večeri koju će pamtiti!

(mondo.rs)

22:59

DŽEJMS JE PROMAŠIO, ZVEZDA JE POBEDILA CSKA!

Konačan rezultat je 86:84!

22:59

Zvezda nije ni šutnula!

Dugo je tekao napad crveno-belih, Lojdu je ispala lopta, Davidovac nije dobacio do obruča, na osam sekundi do kraja.

22:58

Sjajni Lojd i Rit! Zvezda vodi!

Lojd prodire i daje važno polaganje, 86:84! Rit je ponovo "zalepio" Majka Džejmsa i doneo Zvezdi napad za pobedu na "plus 2"!

22:57

Ponovo drama - izjednačenje!

Klajburn iznuđuje faul Davidovca i izjednačuzje na 84:84. Još minut i sedam sekundi

22:56

Bacanja za Džejmsa - CSKA na "minus 2"

Minut i 40 pre kraja Zvezda ima loptu i dva poena prednosti 84:82. Lazić je izašao iz igre zbog pet ličnih, a Džejms je "častio" Zvezdu promašenim penalom

22:55

Aplauzi "Pionira" za Lazića

Malo je falilo da Lazić ubaci važnu trojku, a onda se na drugoj strani srčano bacio za loptu i umalo je ukrao Heketu. Malobrojni gledaoci u "Pioniru" aplaudiraju kapitenu srpskog tima-

Lopta je ostala u posedu CSKA minut i 50 pre kraja, na Zvezdinih 84:81

22:53

I Lojd koristi oba penala

Amerikanac je dao 29 poena, a Šengelija je završio utakmicu zbog pete lične greške.

U toku je 43. minut i Zvezda vodi 84:79.

22:52

Bacanja za CSKA i prodor Lojda

Heket, pa Džejms su iskoristili penale "armejaca", a na drugoj strani je Lojd ponovo utrčao u reket i dao važne poene.

Na početku 43. minuta Zvezda vodi 82:79

22:48

Zvezdina serija 7:0!

Teri je ponovo zakucao, CSKA je jeftino izgubio loptu, a Lojd je potom ubacio trojku za 80:75!

Itudis je pozvao tajm-aut u 42. minutu!

22:46

Nastavlja se drama - Teri zakucava "alej up" - 75:75

Visoko skače Teri i kada mu Ročesti asistira za zakucavanje za izjednačenje, a i kada se na drugoj strani "bori" sa Davidovcem za skok, pa je Zvezda ostala bez lopte.

Počinje 42. minut.

22:43

PRODUŽETAK!

Zvezda je imala napad za pobedu, Lojd je driblao loptu daleko od koša, pokušao težak šut sa sedam metara i nije dobacio.

Igraće se još pet minuta!

22:42

Izjednačenje, još 36 sekundi!

Lojd je iznudio prekršaj Džejmsa i iskoristio oba bacanja

22:41

Ponovo Heket!

Italijan je dao trojku za vođstvo CSKA 73:71 i preokret na 49 sekundi pre kraja.

Opet je dobio prostor u rotacijama Zvezdine odbrane i ubacio svoj 19 poen u poslednjoj četvrtini.

Obradović je pozvao tajm-aut

22:38

ZVEZDA VODI! POČINJE 40. MINUT!

Davidovac je dao trojku, pa je poentirao i posle ofanzivnog skoka. za Zvezdino vođstvo na 63 sekunde pre kraja.

Itudis je pozvao tajm-aut. Podsetimo, Zvezda je bila na "minus 14" u trećoj četvrtini.

22:37

Zvezda se ne predaje! Davidovac ubacio važnu trojku!

Ročesti je asistirao krilu u ćošku, a on je na početku 39. minuta pogodio za "minus 1" (69:70).

22:36

Heket "rešeta" u 4/4, Obradović gleda Ročestija

Danijel Heket je dao svoj 15. poen u poslednjoj četvrtini i kaznio lošu reakciju Zvezdine odbrane. Ročesti ga je ostavio potpuno samog u 38. minutu (64:70)

22:33

Jagodić Kuridža "uzidao" Klajburna - Zvezda na minus 3

Ponovo je Zvezdin krilni centar dobio bitku u reketu protiv Vila Klajburna. Ovog puta ga je "ugurao" pod koš i dao važne poene, za 62:65 na kraju 36. minuta.

22:28

22:26

Zvezda izjednačila, ali Heket opet reaguje!

Branko Lazić je dao važne poene iz utrčavanja, a Duop Rit je potom trojkom doneo izjednačenje (56:56), na početku 33. minuta!

Ipak, Heket je na drugoj strani odmah uzvratio i pogodio težak šut za 56:58. Potom je Hol bacio loptu pravo u ruke Majku Džejmsu, a Heket je pogodio i trojku, za ekspresnih 5:0 i tajm-aut Saše Obradovića.

Na početku 35. minuta CSKA vodi 61:56.

22:19

Hol pogađa trojku, ali Heket ima odgovor

Iskusni Italijan poentira za goste na početku četvrte četvrtine, a Hol između njegovih koševa ubacuje važnu trojku.

"Armejci" vode u 33. minutu "plus 5" - 56:51.

22:15

Šteta, Zvezda na "minus 5" - Obradović baš ljut na Davidovca

Nisu uspeli crveno-beli da poentiraju u poslednjem napadu, a Obradović je žestoko zamerio Davidovcu reakciju u poslednjem napadu.

Posle tri četvrtine, rezultat je 46:51. Crveno-beli su odličnom defanzivom i pre svega sjajnom energijom ponovo ušli u igru

22:11

Zvezda se vratila!

Odlična sekvenca crveno-belih!

Kuridža i Teri vratili su domaće na "minus 5" (46:51), a Lojd je potom promašio šut sa daljine za povratak na posed zaostatka.

Počeo je 30. minut.

22:07

Period bolje igre Zvezde - 42:51

Volden je pogodio trojku za nagoveštaj povratka, a Jagodić Kuridža je iznudio prekršaj pri šutu iz reketa.

U toku je 28. minut, a Dimitris Itudis je pozvao tajm-aut

22:01

CSKA igra odbranu "kao sat", Zvezda daleko od koša

Prolaze minuti, a crveno-beli ne uspevaju da poentiraju. Lazić je promašio šut za tri iz ćoška, a "armejci" sada igraju jako čvrstu odbranu i potpuno kontrolišu reket.

CSKA vodi 51:39 u 26. minutu.

21:56

21:55

Serija CSKA na početku 3/4, Obradović reaguje

Šengelija pogađa trojku iz ugla, a Heket prethodno koristi tri slobodna bacanja. Moskovljani su u seriji 6:0, a Obradović je pozvao tajm-aut u 23. minutu.

CSKA vodi 49:35.

21:45

Statistika na poluvremenu

ZVEZDA: Ročesti 2, Hol 3, Volden 7, Lojd 14, Rit 2, Kuridža 5, Teri 2. Timski 9/22 za dva, 4/9 za tri, 5/5 sl. bacanja, 10 skokova (4-6), 6 asistencija, 4 ukradene, 6 izgubljenih lopti

CSKA: Džejms 2, Hilijard 2, Uhov 2, Heket 6, Vojtman 9, Klajburn 13, Šengelija 4, Milutinov 2, Kurbanov 3. Timski 11/17 za dva, 4/11 za tri, 9/11 sl. bacanja, 14 skokova (8-6), 8 asistencija, 1 ukradena, 6 izgubljenih

Zvezda bez koncentracije!

Kori Volden je napravio faul nad Fojtmanom za 2+1, a Džordan Lojd u narednom napadu loptu bacio u aut. Pokloni koje tim iz Moskve koristi.

U poslednja dva napada druge četvrtine nije bilo pogodaka, pa je rezultat na poluvremenu 35:43!

Ubedljivih osam poena prednosti za goste, ali ne i razlika koja je nedostižna u nastavku. Posebno ako Zvezda odigra nešto smirenije u naredna dva perioda.

21:32

Pogađa Rit!

Trenutno je 35:40 u Beogradu, a poluvreme se bliži. Nakon tajmauta koji su gosti zatražili nakon pogotka duopa rita, počinje da teče poslednji minut druge četvrtine.

21:25

Lojd u petoj brzini, CSKA odmah odgovara

Lojd je pogodio trojku uz faul (za 28:31), ali se CSKA odmah vraća na mirniju prednost trojkom Heketa, pa košem Klajburna posle ofanzivnog skoka (28:36).

Ipak, Lojd ne staje i igra odlično za sada. Ubacio je 14 poena, a sada ponovo uz prekršaj postavio 31:36.

U toku je 18. minut

21:22

CSKA povećava "plus", Simonović jako faulira Šengeliju

Zvezdin krilni centar faulirao je "četvorku" gostiju u snažnom duelu u prodoru. Gruzijac je potom stao na liniju penala, pa doveo CSKA do "plus 7", 31:24.

U toku je 26. minut

21:15

Nesporski faul Lazića, pa požrtvovani Volden

Lazić faulira Majka Džejmsa u ranom napadu, a sudija Lamonika možda prestrogo dosuđuje nesportski faul.

Moskovljani tako odlaze na dosad maksimalnih 28:22 u 14. minutu.

Srećom po crveno-bele, Volden je u nastavku akcije bio borben u duelu za loptu protiv Milutinova

21:12

CSKA čuva vođstvo - 26:22

"Tvrđi" početak drugog kvartala. Za Zvezdu su pogađali Kuridža i Lojd (za 22:24), a onda su usledila dva neiskorišćena napada domaćih - faul Simonovića u napadu pri skoku i Lojdova "nošena" lopta.

U toku je 13. minut

21:04

Ročesti uz zvuk sirene - 18:20, kraj 1/4

Volden nije pogodio trojku u poslednjim sekundama četvrtine, a Ročesti je posle ofanzivnog skoka pogodio za "minus 2" na pauzi.

21:01

Teri već ima tri lične greške

Centar crveno-belih ima više prekršaja za 10 minuta nego čitav gostujući tim (dva).

Pola minuta pre kraja četvrtine otišao je na klupu, a CSKA je poveo 20:16.

21:00

20:58

Davidovac krade, Volden izjednačuje - trojkom

Rastrzan napad domaćih u nekoliko sekundi je prešao put od izgubljene lopte do trojke za Zvezdu. Davidovac je iščupao stvar, a Volden je pogodio sa sedam metara, za izjednačenje 16:16.

U toku je osmi minut.

20:56

CSKA vodi, Lojd mu ne da se "odlepi" - 13:14

Dinamičan meč u "Pioniru". Ekipe su deset minuta igrale praktično bez prekida, a CSKA na isteku sedmog minuta vodi 14:12, zahvaljujući trojci iz ugla Nikite Kurbanova.

Džordan Lojd odgovorio je na taj koš prodorom i pogotkom uz faul.

20:51

Druga trojka za Zvezdu - Lengston Hol

U toku je peti minut meča.

20:49

Efikasan početak, CSKA vodi 7:5

Hilijard, Milutinov i Heket (trojkom) doneli su Moskovljanima prednost u uvodnim minuta, dok za Zvezdu poentiraju Lojd i Kuridža (takođe trojkom).

Poznati sudija u "Pioniru"

Sudijsku ekipu predvodiće Italijan Luiđi Lamonika. Saradnici će mu biti Huan Karlos Garsija i Arturas Sukis