Ekipa Saše Obradovića izgubila na gostovanju dosadašnjem "fenjerašu" tabele Evrolige.

Zvezda nije izdržala do kraja u Moskvi: Himkijev "rafal" zaustavio crveno-bele u 4/4! Izvor: MN PRESS

Posle ravnopravne tri četvrtine, tokom kojih je češće vodila u "egal" borbi, Zvezda je ipak pala kada je bilo najvažnije.

Himki - Zvezda 83:77 (19:22, 25:18, 14:17, 25:20)

Džordan Lojd ubacio je 18 poena uz nepouzdan šut u odlučujućim momentima (4/14 iz igre), debitant krilni centar Džoni O'Brajant dodao je 14 (uz 3/4 za tri), ali ni oni ni njihovi saigrači nisu sprečili pad Beograđana u poslednjem, odlučujućem kvartalu meča.

Žaliće crveno-beli za propuštenom prilikom da se "odlepe" u trećoj četvrtini, kada su sprečili Himki da devet minuta poentira iz igre, ali to nisu iskoristili na polovini ruskog tima. Posle atraktivnog "kucanja" Emanuela Terija na asistenciju Ognjena Dobrića srpski tim vodio je 53:48 u 26. minutu, a Himki se mučio da uhvati ritam.

Međutim, odlični Erik Mekalum je "povezao" domaće, ubacio 22 od svoja 23 poena u drugom poluvremenu i poveo Himki ka prvoj pobedi u Evroligi ove sezone.

Zvezdin napad je potpuno zastao dok se meč bližio kraju, Mekalumu se u napadu pridružio Janis Tima važnim trojkama (3/8) i domaćin je praktično rešio meč kada je prvi put stekao dvocifreni plus, 77:66, tri minuta pre kraja.

Iako se tokom meča činilo da će crveno-beli ponovo u drami završiti utakmicu, ovog puta je sve bilo jasno pre finiša. Zvezda je doživela treći poraz i još čeka svoj prvi "brejk", za koji će igrati naredne nedelje u Minhenu protiv Bajerna.

HIMKI: Šved 15 (1/7 za tri, 12 asistencija), Mekalum 23 (4/5 za tri), Tima 9 (3/8 za tri), Karasjov 2, Zajcev 3, Monro 9, Odinokov, Voronov, Buker, Jerebko 8 (2/4 za tri), Bertans 3, Miki 11.

ZVEZDA: O'Brajant 14 (3/4 za tri), Ročesti 7, Hol 4, Volden 11 (3/4 za tri), Lojd 18 (1/6 za tri, 7 sk), Davidovac, Lazić 5, Dobrić 2, Simonović, Jagodić-Kuridža 4 (5 sk), Kuzmić 8, Teri 4.

Real - Bajern 100:82

Tabela: Žalgiris 5-1, Barselona 4-1, Bajern 4-2, Armani 3-1, Valensija 3-2, Olimpijakos 3-2, CSKA 3-3, Fenerbahče 3-3, Zenit 2-0, Baskonija 2-1, Panatinaikos 2-2, Crvena zvezda 2-3, Makabi 2-3, Efes 1-3, Alba 1-3, Real 1-4, Asvel 0-3, Himki 1-5.

20:01

KRAJ UTAKMICE, HIMKI JE POBEDIO ZVEZDU 83:77

19:54

Volden ubacuje još jednu trojku, Obradović je ljut

Plejmejker crveno-belih pogodio je za "minus 6" (75:81) na 13 sekundi pre kraja, a dok su ekipe odlazile ka klupi Obradović je bio vidno nezadovoljan.

19:53

Trojka na trojku, Tima pa Volden

Na minut i 20 Zvezda zaostaje devet poena (72:81)

19:51

O'Brajant ubacuje trojku, za "minus 9"

Novi krilni centar crveno-belih ponovo je pogodio za tri, smanjio Himkijevo vođstvo na 78:69, a Kurtinaitis je pozvao još jedan tajm-aut.

Još minut i 48 sekundi do kraja.

19:48

Mekalum ubacuje još jednu trojku - 20 je dao u drugom delu

Himki je "dodao gas" u finišu i sada mirno ide ka trijumfu.

Domaći posle još jedne Mekalumove trojke imaju vođstvo 77:66, na tri minuta do kraja.

Saša Obradović je pozvao tajm-aut.

19:45

Himki trojkama ide ka pobedi

Domaći su stekli najveću prednost trojkama. I Tima, pa Mekalum pogađali su iz daljine za dosad najvećih "plus 8" za Himki.

19:44

Pet minuta do kraja, Himki vodi "plus 4"

Lojd je istrčao kontru, iznudio prekršaj i slobodna bacanja. Tako je postigao svoj 16. poen večeras.

Himki je u prednosti 68:64.

19:40

Važna trojka Mekaluma, Himki vodi "plus 6"

Saša Obradović pozvao je tajm-aut posle trojke Mekaluma za Himkijevih 66:60.

Američki šuter dao je 14 poena u drugom poluvremenu.

Himki vodi i posle 3/4 - 58:57

Treća četvrtina je završena Mekalumovim košem u poslednjem sekundu, za Himkijevih 58:57.

Prethodno je Džoni O'Brajant nakratko vratio crveno-belima prednost, 57:56.

19:26

Himki ponovo vodi - 54:53

Himki se "upisuje" iz igre u trećoj četvritni košem za vođstvo 54:53, pogotkom Erika Mekaluma.

Crveno-beli nisu do kraja iskoristili svoju dobru odbranu i potpuno neutralisanje napada domaćih.

U toku je 29. minut.

19:23

Himki još nije pogodio iz igre u 3/4

Prošlo je šest i po minuta treće deonice, a Zvezda vodi 53:50

19:21

Sjajno "kucanje" Terija - 53:48 za Zvezdu

Dobrić je bacio "oštro" dodavanje za alej-up, a Teri je uhvatio loptu i snažno ukucao loptu u koš za Zvezdinih "plus 5" u 26. minutu.

19:11

Zvezda opet vodi

Lojd je sjajnom asistencijom našao Lazića u kontri, a kapiten Beograđana je doneo prednost srpskom timu.

Rezultat je 47:46 za tim Saše Obradovića, a u toku je 23. minut

19:08

"Egal" i u trećoj četvrtini!

Lojd je iznudio faul pri šutu za tri poena, iskoristio penale (kao i sve do sada u Evroligi), a potom u narednom napadu promašio šut sa poldudistance za prednost.

Himki vodi 44:43 u 23. minutu

18:54

18:49

Poluvreme, Himki - Zvezda 44:40

HIMKI: Šved 11, Mekalum 1, Tima 3, Karasjov 2, Zajcev 3, Monro 7, Jerebko 6, Bertans 3, Miki 8. Timski: 8/16 za dva, 6/15 za tri, 16 skokova (13-3), 13 asistencija, 3 ukradene, 5 izgubljenih lopti.

ZVEZDA: Ročesti 7, O'Brajant 6, Hol 2, Volden 5, Lojd 9, Lazić 3, Jagodić-Kuridža 4, Kuzmić 2, Teri 2. Timski: 9/18 za dva, 5/10 za tri, 7/8 sl. bacanja, 12 skokova (10-2), 8 asistencija, 4 ukradene, 5 izgubljenih lopti.

18:46

Himki vodi pred pauzu - 44:40

O'Brajantov kvalitet je tu, ali će mu biti potrebno vreme. Amerikanac je posle ubačene trojke promašio šut, pa na drugoj strani napravio faul posle kojeg Džordan Miki vraća Himkiju prednost - 42:40.

Obradović je izvukao Amerikanca i vratio na teren Emanuela Terija.

18:42

Tri trojke u nizu - dve Zvezdine, jedna Himkijeva

Ročesti, pa Bertans, pa O'Brajant!

U jednom minutu "vezane" su tri trojke, posle kojih je ponovo nerešeno - 38:38.

U toku je 19. minut.

18:38

Ponovo izjednačenje - 30:30

Himki je ponovo stigao Zvezdu, Bukerovim pogocima sa linije penala u 17. minutu.

Prethodni put bilo je nerešeno na 22:22 u 11. minutu.

18:28

Na početku 2/4 - izjednačenje, pa opet vođstvo Zvezde

Vjačeslav Zajcev pogodio je trojku za izjednačenje (22:22), a crveno-beli su brzo odgovorili, košem Džonija O'Brajanta, pa onda i Ognjena Kuzmića.

Crveno-beli zato sada imaju "plus 4" u 13. muinutu - 26:22.

18:21

Himki uzvraća, ali Zvezda čuva "plus" - i vodi na kraju 1/4

Janis Tima ubacio je trojku za domaće (16:18), Šved je dodao dva pogođena bacanja (18:20), ali Zvezda je konstantno imala odgovore na te nalete domaćih.

Jagodić-Kuridža, pa Tejlor Ročesti sa penala doneli su Beograđanima prednost na kraju prve četvrtine - 22:19.

18:15

Crveno-beli se razigrali, vode 18:13!

Lepa akcija srpskog tima, brzi protok lopte i zakucavanje Emanuela Terija za "plus 5" - 18:13. Podsetimo, Himki je vodio 10:4, pa je ovo serija Beograđana 14:3.

U toku je osmi minut.

18:12

Preokret, sada Zvezda vodi!

Kori Volden, pa Branko Lazić "vezali" su trojke u uzastopnim napadima i doneli crveno-belima prvu prednost u Rusiji - 13:14.

Između tih hitaca, Volden je ukrao loptu domaćima posle Švedovog dodavanja.

Počinje sedmi minut.

18:06

Prvi koš Zvezde - Lojdova trojka! Ipak, Himki je u ritmu

Lider crveno-belih pogodio je sa distance u četvrotm minutu, ali su domaći brzo reagovali i košem Grega Monroa povećali "plus" na 10:4.

18:05

Bolji početak Himkija - 8:1

Aleksej Šved je ukrao loptu Holu i asistirao posle kontre, a potom su Jerebko, Karasjov i Monro doneli domaćima pristojnu prednost na isteku trećeg minuta.

Crveno-beli još čekaju prvi pogodak iz igre.