Košarka

Igokea ukrotila "pantere": Odlična partija Jošila, povrijeđen Filip Čović!

Košarkaši Igokee savladali su FMP rezultatom 84:74 u odgođenoj utakmici sedmog kola ABA lige i zasjeli na četvrto mjesto na tabeli regionalnog takmičenja.

Izvor: Igokea/Nenad Vuruna

Šesta pobjeda Igokee na Jadranu!

Pred izabranicima Dragana Bajića u srijedu uveče u Laktašima pao je FMP u odgođenom duelu sedmog kola.

IGOKEA - FMP 84:74 (23:23, 27:21, 17:15, 17:15)

Iako rezultat može da sugeriše da je ovo bila relativno lagana pobjeda "igosa", međutim, domaćin je prelomio utakmicu tek u posljednjih pet minuta kada je napravio seriju 12:2 i sada sa učinkom 6-2 drži četvrtu poziciju na tabeli.

S druge strane, "panterima" je ovo bio peti poraz i nalaze se na 11. mjestu u ABA ligi.

Ključni momenti susreta dogodili su se sredinom četvrtog perioda pri neriješenom rezultatu 72:72, pa se činilo da će utakmica ući u neizvjesnu završnicu.

Ali, Igokea je tada napravila seriju, a FMP ubacio samo dva poena, pa je dramatična završnica izostala.

Ipak, drame je bilo jer je FMP tri minuta prije kraja ostao bez najboljeg igrača Filipa Čovića, koji se povrijedio i morao je da napusti parket u Laktašima.

Najzaslužniji za novu pobjedu Igokee bio je Marko Jošilo, koji je bio najefikasniji akter utakmice sa 21 košem uz indeks uspješnosti 25. Edin Atić je dodao 14 koševa, a Entoni Klemons pogodak manje.

Kod gostiju iz Srbije, najbolju partiju pružili su Nemanja Nenadić sa 19 i Stefan Lazarević sa 10 poena.