Košarka

Visok poraz BiH od Estonije! "Zmajevi" imali plus 14 na startu, pa se raspali u trećoj dionici

Estonci su bili prejaki za bh. tim.

Izvor: KS BiH

Košarkaška reprezentacija BiH poražena je ovog popodneva od Estonije rezultatom 102:89 u drugom kolu turnira u ovoj državi, u sklopu priprema za Eurobasket i nastavak kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Podsjetimo, u prvom meču, BiH je savladala Belgiju rezultatom 74:68.

"Zmajevi" su sjajno počeli meč i na krilima Jusufa Nurkića stekli prednost od 14 poena (18:4) u šestom minutu. Ipak, kako je vrijeme odmicali, Estonci su topili prednost bh. tima, koja je na kraju prvog poluvremena iznosila samo jedan poen (47:46).

U trećoj dionici, igra bh. selekcije se raspala, ili, bolje reći, Estonci su pogađali "sve što su poželjeli", pa su taj period riješili rezultatom 33:12, za prednost od 20 poena (79:59) pred ulazak u posljednju dionicu, što je za BiH bilo neuhvatljivo do kraja meča.

U bh. taboru, prednjačili su Dženan Musa sa 21 i Jusuf Nurkić sa 18 poena, dok je kod domaćina najistaknutiji bio Maik Kotsar sa 21 poenom.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!