"Zmajevi" na krilima Jusufa Nurkića savladali Belgiju na turniru u Estoniji!

Košarkaši Bosne i Hercegovine pobijedili je selekciju Belgije (74:68) na međunarodnom turniru u estonskom gradu Tartuu.

BiH savladala Belgiju 74:68 Izvor: Promo/KS BiH

"Zmajevi" su dobru partiju najavili već u prvoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist sa sedam razlike (20:13), ali su "crveni đavoli" do odlaska na odmor uspjeli da smanje na samo "minus četiri" (36:32).

Izabranici Adisa Bećiragića su u trećoj četvrtini ponovo dodali gas i stekli "+14" (50:36) u 26. minutu, što je i prelomilo utakmicu u korist bh. košarkaša.

Belgija je doduše uspijevala povremeno da smanji rezultat, ali više od časnog poraza nisu mogli protiv raspoloženog tima BiH, koji je predvodio Jusuf Nurkić sa 18 poena i devet skokova.

Miralem Halilović i Džanan Musa bili su takođe raspoloženi sa po 14 pogodaka.

Kod Belgijanaca, ali i prvi košgeter utakmice u Estoniji, bio je Retin Obasohan sa 20 koševa.

"Zmajevi" već u subotu igraju protiv domaćina Estonije, a taj meč igra se u 16 časova.