Drama i poraz Srbije od Hrvatske: Sada strepi za prolaz i navija za druge!

Srbija je poražena od Hrvatske u poslednjem meču grupne faze i sada prolaz u drugu fazu zavisi od drugih.

Drama i poraz Srbije od Hrvatske: Sada strepi za prolaz i navija za druge! Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske u poslednjem meču grupne faze. Hrvatice su bile bolje rezultatom 25:24 (14:14), iako je u jednom trenutku izgledalo da srpski tim grabi ka ubedjivoj pobedi.

Ovaj poraz je iskomplikovao situaciju u grupi. Prolaz u drugu fazu takmičenja zavisi od drugih, tj. od meča Mađarske i Holandije koji se igra od 20:30.

Ukoliko Mađarice pobede prolazimo u drugu fazu, ali bez ijednog boda.

Ukoliko Holandija dođe do trijumfa, to će značiti da se pravi trougao između Srbije, Mađarske i Holandije i da gol razlika odlučuje koje će dve selekcije ići dalje. Ipak Srbija tu nije u dobroj poziciji zbog ubedljivog poraza od Mađarske sa 12 golova razlike.

Protiv Hrvatske smo na početku videli rezutatsku klackalicu, ali je Srbija pred kraj prvog poluvremena uspela da granitnom odbranom dođe do velike prednosti. Usporile su srpske rukometašice tempo i došle do četiri gola prednosti. Ipak u samom finišu poluvremena je usledila neverovatna serija grešaka i u poslednja dva minuta Hrvatice su uspele da izjednače i odu na odmor bez "minusa".

U drugom poluvremenu se dugo igralo gol za gol, a onda je usledilo 12 košmarnih minuta za Srbiju. Pri rezultatu 23:21, kada je delovalo da malo nedostaje da se ovaj meč prelomi u korist Srbije, napad je jednostavno stao.

Umor je stigao Obradovićev tim, nije bilo ideje i čitavih 12 minuta je Srbija bila bez pogotka. Odbrana je uspevala da zaustavi neke napade Hrvatske, ali su srpske protivnice na kraju uspele da preokrenu i dođu do dva gola prednosti.

Isključene Lare Kalaus ostavilo je srpski tim sa igračicom više u poslednja dva minuta meča, ai to nije pomoglo, Slađana Pop Lazić je postigla jedan gol i to je bilo to - nedovoljno za remi i nedovoljno za siguran prolaz dalje.

Sada čekamo meč Mađarske i Holandije.

SRBIJA: Risović, Tomašević, Agbaba, Janjušević, Jovović, Krpež-Šlezak 5, Lavko 4, Liščević 3, Milojević, Nikolić, Pop Lazić 3, Radojević, Radosavljević 2, Stojiljković 4, Trifunović 3

HRVATSKA: Besen, Pjević, Blažević, Debelić 2, Japundža, Ježić, Kalaus D. Kalaus L. 4, Krsnik 6, Mamić 3, Mićijević 5, Posavec P. 1, Posavec S. 2,  Prkačin 1, Šimara, Vidak

TABELA: Hrvatska 6, Srbija 2, Mađarska 2, Holandija 0

RASPORED: Mađarska - Holandija 20:30

(mondo.rs)

19:49

KRAJ! Poraz od Hrvatske 24:25

Tomašević uzima ovu loptu, a onda gubimo loptu... Novi napad za Hrvatice. Posavec se probija, ostalo je 40 sekundi do kraja.

Nema gola i možemo do remija. 19 sekundi pre kraja Obradović traži tajmaut. Gubimo loptu i ovo je poraz.

19:45

59. minut: Smanjujemo! 24:25

Izgubili smo loptu i sada u kontri primamo gol. Jako loša sekvenca, nema nikakve ideje u napadu, ali sada dobijamo igračicu više posle faula Kalaus. Skoro do kraja imamo igračicu više.

Zamalo gubimo loptu, a onda Pop Lazić daje gol! Hrvatska ne žuri u napadu i traži Šoštarić tajmaut.

19:42

57. minut: Loše... 23:24

Krpež šutira i lopta ide pravo u Pjević, Posavec se okreće i šutira, ali deveterac se svira i Mićijević sada pogađa za vođstvo Hrvatske!

Loše ovo izgleda za Srbiju u napadu, nema gola deset minuta. Dignuta je ruka i blokiran je šut Radosavljević.

19:39

54. minut: Tajmaut za Srbiju! 23:23!

Malo je ostalo za ovaj napad protivničkog tima, a posle velike gužve Janjušević uzima loptu.

Srbija nije dala gol devet minuta, a sada Liščević ispušta loptu, no Hrvatice bacaju loptu u ruke Katarini Tomašević. Sada Ljubomir Obradović traži tajmaut.

Drama.

19:36

53. minut: DRAMA! 23:23

Uzimamo loptu sa dve igračice manje! Kakav potez Pop Lazić, uhvatila je ovu loptu! Bravo!

Imamo jednu igračicu manje, a napadamo u kompletnom sastavu, nemamo golmana. Dva minuta isključenja za Kalaus! Auh kakva je ovo drama!

Ne prolazi lopta na pivota, a onda jako loš šut Trifunović. Kompletna je Srbija, a Janjušević faulom sprečava gol protivnica.

Šoštarić traži tajm-aut!

19:32

51. minut: Dve igračice manje za Srbiju! 23:23

Mićijević izjednačuje u napadu sa igračicom više,  a selektor Obradović sada povlači golmana sa terena. Onda još jedan problem! Lavko izlazi sa terena posle teškog udarca i sada smo pola minuta sa dve igračice manje!

19:29

49. minut: Problemi! 23:22

Završila je Jovana Stojiljković na podu, ali srećom u pitanju je samo grč. Trifunović je dobro "odglumila" drugog pivota i suđen je sedmerac za naš tim.

Liščević sada uzima loptu i promašuje. Ovo nam nije trebalo u ovom momentu... Sada su Hrvatice kompletne. A onda Janušević startuje sa dve ruke i Srbija će morati da igra sa igračicom anje.

19:27

48. minut: Gusto je! 23:22

Sedam metara za Srbiju! Velika prilika da se opet "odlepimo". Jelena Trifunović sigurna i na +2 smo!

Još jedan blok Srbije, ali je Trifunović prestupila u golmanski prostor. Onda Kalaus ulazi u priliku i daje gol. No, dva minuta napolje mora Posavec zbog udarca po rukama.

Ali nikad gore rešenje! Ide lopta u aut! Kao da malo gube dah naše devojke, a sa druge strane presečena lopta!

19:23

45. minut: Konačno odbrana! 22:21

Sada serija golova sa distance Hrvatske, Lara Kalaus pogađa sa devet metara. Lopta za Hrvatsku posle greške u napadu Srbije, Sada Stojiljković opet pogađa i još jednom Srbija vodi.

Sada nam treba jedna dobra odbrana i ona dolazi! Blokiramo šut protivnica!

19:21

42. minut: Srbija vodi! 21:20

Razbranila se Tomašević, sada je zaustavila šut Mićijević, a Srbija vodi posle gola Slađane Pop-Lazić!

Dug napad Hrvatske, ali Krsnik šutira bez bloka i daje šesti gol! Ipak Kristina Liščević se probija i vodimo!

19:19

40. minut: Krećemo od nule! 19:19

Jelena Lavko sada daje gol iz koraka, ali posle brzog centra Mamić uzvraća i opet Hrvatice imaju dva gola predosti.

Kakva odbrana Katarine Tomašević! Gol Sanje Radosavljević sa krila i ovo je izjednačenje!

19:16

37. minut: Beže nam Hrvatice! 16:18

Sjajno brani šut Krsnik Tomašević, ali Jovana Stojiljković pravi faul u napadu. No Mićijević joj se revanšira. Serija grešaka sa obe strane.

Još jedna greška Stojiljković i primamo gol iz kontre. Jako loša igra Srbije jer otvaramo još jednu kontru Hrvatskoj i Ana Debelić daje gol za +2,

19:13

34. minut: Kapitenka - kapitenski! 16:16

Stela Posavec fintom izbacuje svoje čuvarke i dolazi do gola, a onda posle greške Srbije u napadu Pjević šutira na prazan gol, no Katarina Tomašević to stiže.

Krpe-Šlezak šutira u bliži ugao i daje peti gol za još jedno izjednačenje!

19:11

POČINJE DRUGO POLUVREME! Prekida se ogromna serija! 15:15

Josipa Mamić pogađa na startu drugog poluvremena i Hrvatska opet vodi. Pop Lazić sada daje prvi gol sa pozicije pivota. Ovo prekida seriju Hrvatske od šest uzastopnih golova!

19:10

Ovo je bio najupečaljiviji potez prvog poluvremena

I uopšte nije lepo videti ga. Lakat u glavu je dobila Jelena Lavko, a Šimura je zbog toga isključena.

18:54

KRAJ POLUVREMENA; Raspad Srbije na kraju! 14:14

Ulazimo u finiš poluvremena, ali Srbija sada ne može da pronađe rešenja u napadu. Zamalo je prošao jedan sjajan cepelin, a onda Dankinje koje sude ovaj meč ne sude korake za Hrvatsku.

Krsnik daje gol u brzom napadu i naš tim jedva čeka poluvreme. Na kraju potpuni raspad našeg tima - u kontri primamo još jedan gol i nerešeno je.

18:51

29. minut: Vraća se Hrvatska! 14:12

Posle crvenog - sedmerac! Jelena Trifunović ga izvodi i daje gol za +4. Ali Kalaus u jako dugom napadu postiže pogodak i smanjuje našu prendost. A onda jako loš šut Stojiljković.

Debelić pogađa i sada je Hrvatska u naletu. Tajmaut uzima Ljubomir Obradović.

18:47

26. minut: CRVENI KARTON! 13;10

Sedam metara za Hrvatsku i Dora Krsnik šalje ovu loptu u rašlje, nema ovde odbrane. Sa krila jako loš šut Krpež-Šlezak, a Lavko dobija udarac u lice.

Direktan crveni karton za Šimaru! Lakat u lice Jelene Lavko, sraman start i isključenje!

18:43

24. minut: Sve više "bežimo"! 13:9

Nije Mićijević videla otvoren prostor i izgubila je loptu. Fenomenalna odbrana Srbije u ovim momentima!

Lavko je u seriji - pogodak levicom u sam ugao gola! Sada je Blažević prošla, ali nas je stativa spasila. 7

Dva minuta! Udarac Larise Kalaus sa dve ruke i mora napolje. A onda pogađa Radosavljević sa krila i vodimo sa velikih +4!

18:39

22. minut: Vodimo! 11:9

Posle gužve lopta je došla do naših rukometašica i imamo još jedan napad. Dugo nije bilo gola sa pivota za naš tim, a sada ne prolazi akcija za krilo. Dug napad se završava fenomenalnim golom Jelene Trifunović, ovo je neobranjivo!

Krademo loptu, ali ne uspevamo da odigramo brz napad. U uigranoj akciji Krpež pogađa za vođstvo! U kontri pogađa opet Krpež i tajmaut traži Hrvatska!

18:35

18. minut: Nikako da prelomimo! 8:9

Kristina Prkačin šutira preko gola, a onda Debeljić ulazi u golmanski prostor sa obe noge i Trifunović ulazi da izvede sedmerac. Daje gol Jelena i sada je nerešeno! Ova lopta je išla 121 kilometar na sat!

Strašan šut Prkačin, sada je podesila nišanske sprave i ovo joj je prvi gol na EP.

18:32

16. minut: Gol za golom! 7:8

Tomašević se revanšira i sjajno brani pokušaj sa krila, a u brzom napadu Katarina Krpež-Šlezak postiže gol posle dugo vremena za Srbiju.

Mićijević daje treći gol iz trećeg šuta i to u poslednjim momentima napada. Potom Srbija daje gol preko Stojiljković, iako je faulirana pri šutu.

Sporo se vraćamo u odbranu što golom kažnjava Dora Krsnik. Onda Lišćević u brzom napadu daje pogodak!

18:29

13. minut: Pjević nesavladiva! 4:6

Igramo bez golmana u napadu i Katrina Krpež-Šlezak sa krila šutira, ali Pjević opet hvata živu loptu! Potom i Hrvatska promašuje sa krila, spasila nam je prečka.

Stojiljković šutira pored gola, a Hrvatska dolazi do sedmerca. Blažević šutira, ali Katarina Tomašević to brani!

Potom sedmerac za Srbiju, a sada Krpež ovo promašuje. Pjević je u neverovatnoj formi.

18:26

10. minut: Hrvatska se odlepila! 4:6

Dug napad Hrvatske, a onda Krsnik daje svoj drugi gol na meču i opet vode Hrvatice. Lavko potom jako loše šutira i Pjević hvata "živu loptu".

Potom još jedan problem za Srbiju, Radosavljević dobija 2 minuta kazne zbog udarca u lice. Sa igračicom više i Mićijević daje gol, sada je ovo već ozbiljnija prednost.

18:23

7. minut: I dalje egal, 4:4

Zamalo ukradena lopta Srbije, a onda Risović brani jedan dosta loš šut. Sjajna asistencija na pivota i sada imamo šut sa sedam metara.

Namešta se Katarina Krpež-Šlezak i pogađa za drugo vođstvo reprezentacije Srbije. Nerešeno je posle prave bombe Valentine Blažević sa 9 metara.

Prošla je Liščević, ali brani ovo Pjević.

18:20

5. minut: Nerešeno! 3:3

Još jedan fenomenalan gol Jovane Stojiljković i opet je nerešeno.

Blažević se potom probija 1 na 1 i uspeva da ugura Lavko u golmanski prostor i iznudi sedmerac. Izvešće ga Krsnik, a Jovana Risović je nemoćna. Izjednačuje u našem napadu, Liščević je povukla tri rukometašice Hrvatske na sebe, a prostor je iskoristila Lavko.

18:18

3. minut: Preokret Hrvatske, 1:2

Sa krilne pozicije Paola Posavec, a onda je Lavko sjajno prošla ali je Tea Pjević odbranila zicer. Nije prošla kontra Hrvatske, a onda je Ćamila Mićijević donela prednost svom timu.

18:16

POČELO JE! 1:0 za Srbiju!

Prvi napad za reprezentaciju Srbije i uspeli smo da dođemo do gola preko Stojiljković!

18:09

Izašle su rukometašice na teren

Blizu smo početka meča, obe reprezentacije su izašle na teren i sada se intoniraju himne.

18:06

Šta se ovde odlučuje?

Već smo pisali o tome šta ovaj meč nosi i koliko je bitan za naš tim. Zato - napred devojke, do pobede!

18:02

Koga se paziti?

Micijević je u oba meča bila među najboljima u reprezentaciji Hrvatske, a Kalaus je u prethodnom duelu briljirala sa čak 9 golova.

Verujemo da je naš stručni štab spreman za pretnju sa njihove strane.