Đoković kao ranjeni lav - pobedio Raonića i povredu: Svete pazi se, Novak ide po novi trofej u Melburnu! Izvor: Tanjug/AP/Hamish Blair

Gledaćemo Novaka Đokovića u četvrtfinalu. Neka se pripremi Saša Zverev, najbolji na svetu ide po devetu titulu na Australijan openu.

Iako je bilo nedoumica oko toga da li će srpski teniser moći da izađe na teren zbog povrede iz meča sa Tejlorom Fricom, on se ne samo pojavio nego i pobedio Kanađanina Miloša Raonića, koji mu je ''redovna mušterija''.

Novak Đoković - Miloš Raonić 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4)

Bio je ovo njihov 12. međusobni duel i momak crnogorskih korena nema nijedan trijumf. Ali, danas je stvarno pružio dobar otpor.

Prvi set je otišao u taj-brejk, a Novak je samo u njegovom finišu povremeno morao da se istegne, zbog bolova koji su ga mučili. Ipak, kriza je brzo prošla. Taj-brejk je Novakov teren, pa je preko njega stigao do prednosti u setovima, ali je odmah naredni deo meča bio njegov najslabiji.

Raonić je prvi napravio brejk, rutinski priveo set kraju, izjednačio i produžio ovaj meč. To nikako nije bilo potrebno Novaku Đkoviću, pa je u naredna dva seta morao da doda gas. Bilo je tu nekih sjajnih poteza Đokovića, koji je nakon meča otkrio da je igrao susret pod jakim lekovima koji su ''ubijali'' bol.

Sada sledi još dva dana terapija, a posle toga će Novak igrati za polufinale turnira koji je najčešće osvajao u karijeri!

14:27

KRAJ - 6:4!

Meč protiv Miloša Raonića je arhiviran. Srpski teniser je stigao do 300. grend slem pobede, četvrtfinala i meča protiv Aleksandera Zvereva!

Nakon četiri seta velike borbe, najbolji teniser sveta je izborio plasman u narednu rundu.

14:21

Brejk - 5:4!

Novak Đoković će servirati za meč! Konačno je napravio brejk, u devetom gemu četvrtog seta. Imao je tri uzastopne brejk lopte, a tek je poslednju od njih iskoristio da dođe na korak od pobede!

14:16

Isto - 3:4!

Gemovi kao preslikani, bez brejkova!

Obojica tenisera lako uzimaju svoje gemove, pa bismo i u ovom setu mogli da vidimo taj-brejk!

14:05

Nastavljamo bez brejka - 2:3!

Deluje da svaka pauza prija Novaku Đokoviću koji se na taj način odmara od napornog meča koji je igrao pre dva dana. Srspki teniser je tada zaradio i povredu, zbog koje nije bilo sigurno da će danas igrati, pa mu svaki gutljaj vode ili napitka koji mu je pripremio stručni štab znači.

Naravno, znači mu i da se meč što pre završi, ali za sada nema brejka u četvrtom setu.

13:56

Šteta - 1:2!

Imao je šanse da napadne u ovom gemu Đoković, propustio dve uzastopne brejk lopte, a na kraju je Raonić stigao do nove prednosti.

13:51

Počeo četvrti set - 1:1!

Raonić je otvorio ovaj deo igre bez većih problema, osvajajući gem na svoj servis. Odmah je uzvratio Novak Đoković, istom merom!

13:45

GAZI - 6:1!

Kakav set, kao iz udžbenika! Samo jedan prepušten gem i lako završen posao u ovom periodu igre pokazuju da je Đoković ponovo u punoj snazi. Hajde, Nole, još samo jedan set do četvrtfinala protiv Saše Zvereva!

13:42

Idemo - 5:1!

Sad je sve u Novakovim rukama! Stiže do ubedljive prednosti u trećem setu i veoma je blizu nove prednosti.

13:37

Materijalizuje Novak - 4:1!

Mučio se u ovom gemu najbolji teniser sveta, ali je uspeo da ga osvoji. Potvrđen je brejk prednosti i polako ulazimo u finiš trećeg seta.

13:32

Brejk - 3:1!

Nakon nekoliko propuštenih šansi u četvrtom gemu trećeg seta, Novak Đoković pravi brejk! Ovo bi mogla da bude velika prednost. Prvi brejk za Đokovića u današnjem meču, tek u 26. gemu.

13:25

Treći set - 2:1!

Novak je otvorio ovaj deo igre svojim servisom, a u prva tri gema nismo videli nijedan brejk. Đoković vodi u trećem setu.

13:17

Kraj seta - 4:6!

Siguran Miloš Raonić u desetom gemu drugog set, lako stiže do izjednačenja i donosi ovom meču novo uzbuđenje. Gledaćemo najmanje četiri seta, što nije povoljna situacija za Đokovića.

13:12

Raonić servira za set!

Đoković je osvojio četvrti gem u drugom setu, ali to možda neće biti dovoljno. Sada sledi najveći izazov. Miloš Raonić nakon pauze servira za osvajanje drugog seta i potpuno rezultatsko iznenađenje u ovom meču.

13:10

Gem za gem - 3:5!

Siguran Đoković na svoj servis, ali je ubitačno servirao Miloš Raonić u narednom gemu. Srpski teniser servira za ostanak u drugom setu!

13:02

Ubedljivo - 2:4!

Tri uzastopna gema za Kanađanina... Novak mora što pre da prekine ovaj niz!

12:58

Brejk - Raonić - 2:3!

Prvi put u meču neko pravi brejk. Iako je Đoković imao nekoliko brejk lopti u prvom setu, taj deo igre je zvršen tek u taj-brejku, a drugi deo susreta je počeo njegovim slabijim servisima. Miloš raonić to kažnjava.

Nakon što se Đoković mučio sa servisom u prethodnom gemu, u ovom je pretrpeo brejk, pa je rezultat sada 3:2 za Kanađanina, koji će servirati u narednom gemu.

12:51

Lekari...

Medicinski tajm-aut na terenu u Melburnu, ali ovog puta je lekare u pomoć zvao Miloš Raonić!

Kanađanin je dobio bandaže na desnom stopalu, a samo minut ili dva kasnije je spreman za nastavak meča. Gledamo dalje tenis, Đoković vodi 2:1 u drugom setu!

12:47

Istezanje!

U finišu prvog seta kao da su se ponovo pojavili bolovi u delu stomaka. Ovako se Novak Đoković istezao:

12:44

Malo psovki...

Novak Đoković imao je još jednu konverzaciju sa delom svog stručnog štaba. Deluje da je neko u njegovom timu počeo da kašlje u nezgodnom trenutku, a od Novaka smo čuli i jednu psovku.

12:39

Izvukao se Raonić - 1:1!

Novak Đoković je set poečo svojim servis gemom, koji je i osvojio, ali je Kanađanin uzvratio istom merom. Deluje da će i ovaj set biti zanimljiv.

12:32

Čarobni napitak

Ulises Badiu, jedan od najbližih Novakovih saradnika, poslao mu je sa tribina napitak koji će mu dati energiju. Potrebno je snage srpskom teniseru!

12:27

KRAJ SETA 7:6 (7:4)!

Fantastičan taj-brejk Novaka Đokovića. Njegova specijalnost, radio je tačno ono što treba!

12:25

Tako je, bre - 6:3!

Đoković - poen na svoj servis

Raonić - poen na svoj servis

Đoković - novi mini-brejk! Sada je prednost ubedljivija.

12:22

Pauza - 4:2!

Đoković je osvojio poslednji poen pred kratku pauzu u taj-brejku. Sledi njegov drugi gem.

12:21

Dva jeftina poena - 3:2!

Loši udarci Novaka Đokovića vraćaju Miloša Raonića. Samo jedan poen razlike, a činilo se da najbolji igrač sveta ima priliku za veću prednost.

12:19

Taj- brejk - 3:0!

Prvo mali brejk na početku, pa dva poena na servis Novaka Đokovića. Kapitalna prednost koju treba sačuvati do kraja prvog seta.

12:17

Fantastično - 6:6!

Impresivno, bez izgubljenog poena, Novak je stigao do taj-brejka. Biće mnogo uzbuđenja u finišu prvog seta.

12:13

Ponovo izjednačenje - 5:5!

Novak Đoković stiže do još jednog gema, ali je u ovom možda bilo naznaka da se pojavio bol. Najbolji teniser sveta se nekoliko puta istezao između poena, što nikako nije dobar znak!

12:07

Najbolji poen na meču!

Impresivno je Đoković poslao jednu loptu pod noge Raoniću, zatim i stigao na mrežu da odigra naredni udarac i osvoji poen!

Još jedan gem u kom je srpski teniser imao brejk loptu...

12:03

Egal - 4:4!

Novak Đoković ponovo dobrim servis gemom stiže do izjednačenja.

Sada je, možda, idealna prilika da se napadne servis današnjeg protivnika...

11:56

222km/h

Impresivan servis Miloša Raonića!

Srpski teniser je izjednačio na 3:# u prvom setu, ali već u narednom gemu kanadski igrač prikazuje ubitačan servis.

11:50

Raonić fantastično servira

3:2 za Kanađanina.

Novak nije imao prilike da bude blizu, brejk je još daleko, ali raduje što se ni srpski teniser do sada nije previše mučio.

11:46

Malo razgovora...

Pre nego što je izašao na teren, Đoković je popričao sa čovekom koji radi u kompleksu.

Veliki je to čovek, ima vremena za svakoga iako ga čeka veliki izazov na terenu.

11:38

''Bravo, Miloše!''

Odličan poen Raonića Đoković nagrađuje još jednim kratkim razgovorom sa Kanađaninom.

11:36

1:1!

Dobro trči Novak, za sada! Da ne ureknemo.

Izgubio je prva dva poena u svom gemu, zatim ''vezao'' četiri u nizu i izjednačio na 1:1 u gemovima.

11:34

Prvi gem

Miloš Raonić osvojio je prvi gem u meču i sada prepustio servis najboljem igraču sveta. Biće ovo pravi ispit da vidimo u kakvom je stanju Novak Đoković.

11:32

''Izvini''

Čulo se jasno i u prenosu kako se srpski teniser izvinjava Kanađaninu za jedna kontakt loptice i vrha mreže koji je prevario Raonića.

11:30

Počeli smo!

Miloš Raonić će prvi servirati na meču protiv Novaka Đokovića!

11:27

IDEMO!

Znate ko je spreman? Da, tu je!

Izvor: Eurosport/Printscreen

11:16

Zverev...

Naredni protivnik pobednika ovog meča biće Aleksander Zverev, koji je u tri seta (6:4, 7:6, 6:3) savladao predstavnika Srbije, Dušana Lajovića.

11:07

Gotovo!

Završen je Meč Simone Halep i Ige Švjontek. Rumunska teniserka je nakon tri seta i velikog preokreta stigla do pobede i plasmana u narednu rundu.

Za nas je mnogo važnije što će uskoro na isti teren izađi Novak Đoković i Miloš Raonić.