Kakav šok! Nadal ispao sa Australijan opena: Ispustio 2:0 u setovima, Novaku se otvara put ka tituli!

Djelovalo je kao da će Nadal bez problema proći u polufinale, ali Stefanos Cicipas je napravio veliko iznenađenje.

rafael-nadal-ispao-australijan-open-pobijedio-ga-stefanos-cicipas-3-2 Izvor: Tanjug/AP Photo/Andy Brownbill

Rafael Nadal je ispao već u četvrtfinalu Australijan opena!

Najveći rival Novaka Đokovića šokantno je završio takmičenje na prvom grend slemu sezone. Vodio je 2:0 u setovima protiv Stefanosa Cicipasa, djelovalo je da drži sve u svojim rukama, a onda se Grk iznenada probudio i natjerao Nadala na jedan od šokantnijih poraza u karijeri.

Cicipas će u polufinalu igrati protiv Danila Medvedeva, dok je Đokoviću rival Aslan Karacev, što znači da je Srbinu otvoren put ka devetom trofeju u Australiji.

Poslije više od četiri sata borbe na vrelom betonu Melburna:

RAFAEL NADAL - STEFANOS CICIPAS 2:3 (6:3, 6:2, 6:7, 4:6, 5:7)

"Bik sa Majorke" tako neće u Australiji postaviti rekord po broju grend slem titula, ostaje izjednačen sa Federerom koji ima takođe 20, dok će Novak Đoković imati šansu da im se približi ako naravno uspije da pobijedi u naredna dva duela i osvoji svoj 18.

Cicipas je počeo nervozno, lako je izgubio dva seta, ali kada je izborio taj-brejk u trećem setu i dočekao slabiji fokus Nadala - stigla je i nagrada u vidu ostanka u meču.

Poslije sat vremena borbe uspeo je Cicipas i da izjednači rezultat, u petom setu je bio svježiji i uspio je prije taj-brejka da završi posao. Videjlo se da mu nije svejedno, propustio je dvije meč lopte, suočio se sa ribrejkom, ali je na kraju upisao ludu pobjedu.

Ovo je Cicipasu drugi put da igra polufinale Australijan opena, a Nadal je posljednji put prije pet godina izgubio nakon što je vodio 2:0 u setovima. Tada je rival bio Fabio Fonjini.