đoković pobijedio kecmanovića u prvom međusobnom duelu

Novak deklasirao mladog srpskog tenisera: Prepustio mu četiri gema za 75 minuta - ide u polufinale!

Dvojica srpskih tenisera prvi put odmjerili snage.

đoković pobijedio kecmanovića u prvom međusobnom duelu Izvor: MN PRESS

Za sat i 15 minuta - Novak Đoković stiže do polufinala. Protivnika još ne zna, ali ako planira ovako da igra do kraja nedjelje, trofej na Serbia openu biće lak posao.

Danas, u četvrtfinalu beogradskog ATP turnira, savladao je mladog srpskog tenisera Miomira Kecmanovića.

Meč je otvorio ubjedljivo, brejkom protiv stegnutog Kecmanovića, na kog je prejak utisak ostavilo to što prvi put igra takmičarski meč sa Novakom. bio je stegnut, a opustio se tek kad je bilo prekasno.

Nakon samo dvadesetak minuta na semaforu je pisalo 5:1, što je jasno pokazivalo u kom pravcu će otići ovaj meč. Od tada, Miomir je zaigrao daleko bolje. Ni to nije bilo dovoljno za Novaka Đokovića, koji je do kraja susreta prepustio tri gema mladom rivalu. Jedan je bio i na servis najboljeg svjetskog tenisera.

Protivnik Novaka Đokovića u polufinalu meča biće bolji iz duela Karacev (3) - Mager, koji je na programu kasnije u toku dana.

16:24

Meč lopta!

Ovako je najbolji teniser sveta stigao do polufinala u Beogradu.

16:16

Kraj! 6:1, 6:3!

Gotovo je! Nakon male egzibicije na mreži, Novak Đoković osvaja gem, set i pobeđuje u četvrtfinalnom meču.

16:13

Brejk! 5:3!

Uspeva da se vrati u ovaj set Miomir Kecmanović. Krunisao je svoju odličnu igru brejkom, iskoristio prvu od četiri brejk lopte koje su mu se danas ukazale i napravio mali podvig koji će mu sigurno značiti za samopouzdanje.

Serviraće sada za dodatnu neizvesnost.

16:07

Brejk - 5:2!

Đoković koristi tek četvrtu brejk loptu, ali pravi ključni korak ka pobedi i prolasku u polufinale.

Nakon kratke pauze Novak će servirati za pobedu!

15:53

Biće borbe - 2:2!

Novak Đoković osvaja gem bez izgubljenog poena, Miomir Kecmanović uz malo više muke ostaje u igru za drugi set!

Ne predaje se mladi teniser iako je već u prvom gemu pretrpeo brejk. Đoković je najbolji teniser sveta, a ako Miomir protiv svakoga može da igra kao u poslednjih nekoliko gemova, teniska budućnost Srbije je svetla!

15:45

Mnogo bolji Kecmanović!

Oporavio se mladi srpski teniser. Nakon početne treme zbog koje je glatko izgubio prvi set, sada igra mnogo bolji tenis.

Pretrpeo je brejk u prvom gemu drugog seta, Novak je to i materijalizovao, ali treći gem pripada Miomiru Kecmanoviću. mogao bi do kraja meča da pokaže zube najboljem teniseru sveta.

15:37

Brejk - 1:0!

Dominiranje kroz prvi set, dominiranje na početku drugog seta...

Novak Đoković osvaja uvodni gem drugog seta, u kom je servirao Miomir Kecmanović i nastavlja tamo gde je stao u prvom delu igre.

15:32

Kraj seta! 6:1!

Tek petu set loptu koristi Novak Đoković i stiže do prednosti. U međuvremenu je i Miomir Kecmanović imao dve prilike za brejk u ovom gemu, ali ih nije iskoristio.

Ubedljivih 6:1 za samo pola sata tenisa na Dorćolu, u četvrtfinalu Serbia opena!

15:21

Drugi brejk!

Dominantan je Novak Đoković u prvom setu ovog meča i ni promil šanse ne ostavlja Miomiru Kecmanoviću. U šestom gemu stiže do drugog brejka i sada servisa za osvajanje seta, nakon samo dvadesetak minuta igre.

Za šljaku, to je vrlo kratak set!

15:18

Opasno...

bilo je 0:30 na servis Đokovića, a onda i drugi servis najboljeg svetskog tenisera, ali je Novak uspeo da se izvuče. Najteži gem koji je servirao od početka meča, ali i ubedljivih 4:1 za svetskog broja 1.

15:12

Kakav potez Kecmanovića!

Impresivan udarac donosi mu prvi gem u meču. Miomir smanjuje na 3:1, pošto je Đoković lako rešio gem u kom je servirao.

15:06

Odmah brejk - 2:0!

Nakon što je sigurno servirao u prvom gemu, Novak Đoković pravi brejk u prvom Kecmanovićevom gemu. Iskusniji srpski teniser koristi tremu koja je sigurno prisutna kod Miomira i nakon samo nekoliko minuta igre stiže do 2:0!