Kiša, nervoza i neizvesnost. Srpski as ima prednost, ali prava drama je u Rimu

NOVAK POBEDIO NAKON ŽESTOKE SVAĐE I PLJUSKA U RIMU: Odmorio 3 sata, pa završio za 10 minuta! Izvor: Profimedia

Srpski teniser je blistao, pa pokisao u Rimu, a zatim morao na višesatnu pauzu. Tek nakon tri časa odmora, Đoković i Tejlor Fric ponovo su izašli na teren, a ostatak meča bio je gotov za desetak minuta...

Prvi gem pripao je Amerikancu, drugi srpskom teniseru, a u taj-brejku drugog seta najbolji igrač sveta slavio je rezultatom 7:5!

Tako se Novak Đoković, nakon meča u kom su ga nervirali rimska kiša i sudija u stolici, sa kojim se posvađao, plasirao u treće kolo Mastersa, koji planira da osvoji kako bi podigao formu pred najveći izazov ovog dela sezone, grend slem u Parizu.

Tri puta je sudija silazio sa stolice da proveri vlažnost terena i da li su linije previše mokre da se na njima igra tenis, ali odluka je bila da prepreka nema. Đoković je tražio prekid, sudija nije bio za tu opciju, pa su se posvađali uz vrlo glasan ton prvog reketa sveta!

Ipak, ubrzo je doneta odluka da se meč prekida, a ta pauza je zbog pljuska potrajala čak tri časa. Igrači su u svlačionicu otišli nešto pre 17 časova, a vratili se nekoliko minuta pre 20 časova. Kada je meč nastavljen, rezultatske neizvesnosti nije bilo. Dva gema, taj-brejk i pobeda Srbina.

20:09

KRAJ!

Gotov je meč u Rimu, Novak Đoković savladao je Tejlora Frica!

Srpski teniser iskoristio je prvu meč loptu i rezultatom 7:5 u taj-brejku drugog seta stigao do trećeg kola Mastersa.

20:07

Problem - 4:5!

Jedan poen na Đokovićev servis, pa dva na servis Frica i sada Amerikanac ima prednost u taj-brejku drugog seta!

20:06

Rutinski do 4:2!

Prvih šest poena u taj-brejku drugog seta nisu doneli mnogo problema Đokoviću. Ima prednost, ima mini brejk na svojoj strani i blizu je prolaska u naredno kolo.

20:02

Taj-brejk!

Gledaćemo taj-brejk u drugom setu. Novak je bez većih problema stigao do osvajanja šestog gema u drugom setu, pa će sada imati novu šansu da završi susret!

19:59

6:3, 5:6!

Novak Đoković je pre pauze servirao za osvajanje drugog seta i meča, ali je pretrpeo brejk. Formu iz tog gema Tejlor Fric održao je i tokom pauze, pa osvaja prvi gem drugog dela.

Sada Novak servira za ostanak u drugom setu, kako bi posao završio pre mraka u prestonici Italije!

19:57

IGRA SE!

Nastavljen je meč Novaka Đokovića i Tejlora Frica u Rimu!

19:06

NOVOST!

Razvedrava se u Rimu!

19:00

Blizu odlaganja

Sve je izvesnije da će svi mečevi biti pomereni za sredu.

Odloženi!

Dubl-mečevi koji su preostali su odloženi za sredu usled nevremena.

18:08

Kišno i dalje

17:26

I dalje se ne igra!

Prema prognozama iz Rima igrači neće uskoro na teren!

17:00

Nervoza!

16:54

Prekid zbog kiše pri rezultatu 6:3, 5:5!

Novak je imao servis za pobedu, ali mu je Tejlor Fric oduzeo taj gem i izjednačio!

Sada su otišli na pauzu, a teren se upravo pokriva!

16:51

Ovako je tekla rasprava

"Još koliko treba da shvatiš da ne može da se igra tenis? Tri puta sam tražio da proveriš teren", vikao je Đoković.

"Nisi tražio nijednom", objasnio je sudija Novaku.

16:49

Neverovatno! 5:5

Potpuno se vratio Fric u igru. Ponovo pljušti kiša, Novak se svađao sa sudijom jer niko nije proverio teren iako je srpski as to tražio!

16:44

Igra se 5:4

Smanjio je Amerikanac još jednom prednost, ali sada prvi reket sveta im servis za meč!

16:41

IDEMO 5:3

Napet gem! Imao je Amerikanac dve prilike za brejk. Srećom izvukao je opet dva agresivna udarca Novak pa se zahuktao, ali je počeo Fric u ovom gemu da šalje sjajne neuhavtljive lopte pa je tako dobio i treću šansu za oduzimanje servisa srpskom asu.

Ali onda svom silinom forhend Novaka i jedno glasno "IDEMO" uspeli su da dovedu do 5:3

16:33

Drži se 4:3

Fric je u meču i ne dozvoljava tako lako Novaku da završi duel. Uspeo je do novog gema iako je Đoković u jednom momentu došao na poen do brejk šanse

16:29

Sad je bolje ! 4:2

Nervoza prisutna, ali i Novak je! Skoncetrisano do novog vođstva bez velikih problema. Samo da nastavi u ovom ritmu još dva gema.

16:28

Odbrusio

Poručio je Novak sebi u bradu "Raspad sistema", iako nije jasno da li misli na svoju igru što definitivno nije tačno jer zaista ne igra loše.

16:26

Uf... 3:2

Đoković uzvraća novim brejkom! Dobro je delovalo, agresivno šalje loptice, rastrčan je i deluje bolje nego u prethodnom gemu. Fric igra odličnu defanzivu, ali drži visok nivo Đoković.

16:21

Problemi! 2:2

Fric je izjednačio! Vratio je brejk Amerikanac, dopustio mu je Novak lako svojim greškama da dođe do 2:2 što bi moglo da bude problem ukoliko Đoković ostane dekocentrisan. Stao je i prvi servis.

16:20

16:19

LJUT JE!

Novak je ljut na sebe jer brza, sve je nervozniji jer kiša ne staje!

16:17

Probudio se Fric 2:1

Upisao se u trećem gemu drugog seta i Amerikanac. Na jednu skraćenu loptu aplauz je Fric dobio i od Đokovića.

16:12

Perfektno! 2:0

Sve je sigurniji Đoković. Nije dopustio ni u ovom gemu iznenađenje na svoj servis, pa je tako lako uvećao prednost.

16:10

Idemo! 1:0

Odmah je Novak napravio brejk na početku drugog seta! Fric je zaređao greške, dok Đokoviću kiša očigledno prija

16:08

Igra se!

Ipak se nastavio meč. Novak je na kraju seta ušao u kratku raspravu sa sudijom jer je zatražio bele peškire koji organizaroti ipak nisu pripremili

16:06

16:05

SET! 6:3

Uspeo je Novak Đoković da dođe do vođstva! Sjajan gem i odlična igra tokom celog seta doveli su ga do 1:0! Ostaje da vidimo hoće li meč biti nastavljen.

16:03

Postali su nervozni obojica tenisera zbog kiše!

16:02

Šteta 5:3

Vodio je Đoković 30:0 na servis Tejlora Frica, međutim vezao je nekada prvi junior sveta nekoliko dobrih udaraca i produžio ovaj set.

15:58

Čupavo! 5:2

Đoković je spasio dve brejk lopte i to na fantastičan način. Forhend vinerom prvu, bekhendom drugu. Fric je samo pogledao u lopticu na oba poena, jer je Novak svom silinom udario pa tako 31. teniser sveta nije imao drugog izbora.

Agresivno je počeo da igra Đoković što je odlično jer onda Amerikanac nema velike šanse.

15:53

Smanjuje 4:2

Fric je nešto sigurnije odigrao na svoj servis. U ovom gemu Nole nije imao šanse da napadne za novu brejk loptu, pa je tako mladi Amerikanac za nijansu poboljšao udarce i smanjio vođstvo. Malo je opustio ruku..

15:51

Tu je i on

"Novi Novak" gleda dobro znanog starog Novaka.

15:49

Bravo! 4:1

Srpkog asa odlično je služio prvi servis od početka meča. Najviše zbog toga je i uspevao da kreira igru kako želi i došao do velike prednosti. Fric nije vraćao eksplozivne vinere pa tako prvi reket sveta ima na svojoj strani i ne tako stabilnu igru Amerikanca.

15:46

Upisao se 3:1

Đoković je ispustio dve brejk šanse, pa je tako i Fric uspeo u četvrtom gemu da se upiše na semafor. Ne toliko zbog dobre igre koliko zbog nekoliko Novakovih greški. Još uvek nema brige, samo mali pad koncentracije.

15:44

15:43

Igra se...

Kiša pada, i ukoliko bilo koji od dvojice tenisera zatraži prekid meča to će se i dogoditi.

15:42

Sjajno! 3:0

Odlična igra Novaka! Sigurni udarci, Amerikanac nema trajno rešenje, osvojio je dva poena na servis Srbina, ali to je sve što je uspeo.

15:40

15:38

KIŠA!

Počela je kiša u Rimu!

15:37

Odličan ! 2:0

Stigao je već u drugom gemu i do brejka prvi reket sveta. Sjajni drop-šotovi, Fric je morao da se rastrči po terenu i nije uspeo da se odbrani od naleta srpskog tenisera.

15:33

Nije loše 1:0

Novak je dobro počeo, mada je Fric zapretio i stigao do 30:30. Srećom, siguran je na startu srpski as koji je otvorio vođstvom meč.

15:26

15:25

Servis

Đoković je izabrao da meč započne svojim servisom

15:23

Evo ga!

Gledao je Novak oko sebe tražeći publiku, međutim tribine i dalje prazne. Ali, samo još na ovom meču! Od osmine finala u Rimu će biti publike!

15:21

Konačno!

Novak Đoković svetski broj jedan i Tejlor Fric 31. reket sveta izašli su na teren!

15:11

Još malo!

Italijan je pobedio u svom rodnom gradu. Mateo Beretini savladao je Basilašvilija (4:6,6:2,6:4). Uskoro će Novak na teren!

14:27

Neizvesno

Izjednačio je Beretini. Nakon odlučujućeg seta gledamo Novaka!

14:20

Čekaćemo!

Beretini je na putu da preokrene meč, tako da i ukoliko se Basilašvili vrati u drugom setu trebaće mu vremena. Sada je već gotovo sigurno da Đoković neće početi meč pre 15 časova.

14:15

Još malo egzibicije

Ovako je izgledala priprema za odbranu titule

14:01

Da li je Amerikanac opasan?

Fric je do susreta sa Novakom došao preko Danijela Evansa, momka koji je savladao srpskog asa u Monte Karlu, pa je to jedna od naznaka da može da zapreti, ipak samo u slučaju da Nole ne igra na visokom nivou.

13:45

Rapoložen

Novak je dan pred drugo kolo Rima bio u odličnom raspoloženju !

Izvor: Profimedia

13:43

Bliži se!

Basilašvili je oduzeo set Beretiniju. Ukoliko meč ne uđe u treći set procena je da će Novak na teren oko 14:20h

13:38

Priprema

Za prvi meč na turniru Novak se pripremao sa velikim prijateljem Endi Marijem

12:36

Pomeranje

Meč najboljeg tenisera sveta očekivan je za 13 časova, ali s obzirom na to da je pomeren duel Beretinija i Basilašvilija čekaće se i Novak do otprilike 14 časova!

12:33

Potencijalni rival

Ukoliko savlada Frica, Đoković u narednoj rundi mogao bi da ide na Alehandra Davidoviča Fokinu koji je napravio iznenađenje i savladao bugarskog tenisera Grigora Dimitrova.

11:45

Satnica

Novakov meč na programu je po završetku duela Beretini - Basilašvili. Početak se očekuje oko 13 časova.

11:43

Dobrodošli u MONDO Live!

Ostanite uz nas, pratićemo duel Novaka Đokovića i Tejlora Frica u drugom kolu Masters turnira u Rimu.