Rukometašice Borca i Mire u finalu Kupa RS!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

“Osice” i Prijedorčanke od 19.00 časova boriće se za trofej.

kup rs za rukometašice borac i mira finale Izvor: Promo/ŽRK Borac

Rukometašice banjalučkog Borca i prijedorske Mire igraće u finalu Kupa RS koje je na rasporedu od 19.00 časova.

“Osice” su u polufinalu pobijedile Jedinstvo rezultatom 27:23, dok je Mira plasman u finale izborila ubjedljivom pobjedom nad Leotarom 39:22.

Banjalučanke su protiv Jedinstva na poluvremenu vodile sa 17:9 i činilo se da će lako izaći na kraj sa Brčankama. Ipak, početak drugog poluvremena pripao je igračicama Jedinstva koje su serijom 7:0 došle do 17:16. Rukometašice Borca su prvi gol dale u 45.minutu i na kraju su uspele da slome otpor rivalki za 27:23.

Anđela Stojanović sa 10 golova bila je najefikasnija u pobjedničkom timu dok je sedam dala Ana Vrančić. Na drugoj strani šest pogodaka dala je Marijana Sorak, jedan manje Ajla Alikadić.

U drugom polufinalu Prijedorčank, koje su domaćin završnog turnira, pobijedile su Leotar sa 39:22.
Domaće su već poslije poluvremena imale ubedljivo vođstvo od 18:9. U nastavku su mirno utakmicu privele kraju, te su se zasluženo izborile za finale u kojem će pokušati da dođu do 10. trofeja u Kupu Srpske.

Najefikasnija u domaćem sastavu bila je Azra Bašanović sa 12 golova, a u Leotaru Marija Kovačević sa 10 pogodaka.

Pokrovitelj Kupa je predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović, organizator je Rukometni savez Republike Srpske, a domaćin ŽRK Mira iz Prijedora.

Pobjednik Kupa osim pehara i zlatnih medalja pripašće i novčana nagrada od 2.000 maraka, a poražena ekipa u finalu uz srebrno odličje dobiće 1.500 maraka.