MAŠINA ZVANA NOVAK NASTAVLJA DA MELJE! Pao i Garin, ostalo je tri koraka do ISTORIJE

Novak Đoković savladao je Kristijana Garina u osmini finala Vimbldona.

MAŠINA ZVANA NOVAK NASTAVLJA DA MELJE! Pao i Garin, ostalo je tri koraka do ISTORIJE Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Svetski broj jedan još jednu prepreku prešao je rutinski.

Novak Đoković posle sat i 40 minuta savladao je Kristijana Garina rezultatom 6:2,6:4,6:2 i plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

Garin se u prvom setu preplašio Novaka, ruka se stegla pa je tako Novak kao furija uspeo da povede. U drugom setu pala je koncentracija prvom reketu sveta, pa je tako Čileanac pokušavao sve vreme da slomi otpor srpskog asa.

Ipak, koliko god se 20. reket sveta trudio nije nalazio rešenje da poremeti Srbina. Novak je propustio pet brejk lopti, ali u ključnom momentu napravio je brejk i poveo sa velikih 2:0 u setovima.

Tokom trećeg seta, Garin je potpuno stao, Novak je krenuo da igra kao mašina, a Čileanac taj tempo nije umeo da isprati. Jasno je bilo već na startu seta da će Đoković rutinski otići u četvrtfinale.

Naredni protivnik biće bolji iz meča Fučovič - Rubljov. Ako Novak bude održao fantastičan nivo igre, i taj meč možemo da pratimo sa osmehom na licu.

16:27

Bravo! (6:2,6:4,6:2)

Pobeda Novaka Đokovića! Sjajan tenis, odlična igra u trećem setu i četvrtfinale je tu!

16:25

Smanjio 5:2

Garin se razigrao, a Novak nije želeo da troši snagu. Đoković servira za meč!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

16:20

Fantastičan! 5:1

Ništa više ne prepušta Novak Garinu. Kao furija dobio je novi gem i stigao na samo korak od četvrtfinala!

16:17

Ponovo brejk! 4:1

Svaki udarac Garina je Novak pročitao. Izazvao je Čileanac na mrežu, ali je Đoković bio spreman i poslao lopticu iza njega, posle čega je imao tri prilike za novi brejk i odmah iskoristio prvu.

Izvor: Tanjug/AP/Kirsty Wigglesworth

16:14

Majstorija 3:1

Šeta Novak Garina po terenu. Sjajno napada, upisuje vinere i u ovom setu ne dozvoljava Čileancu da zapreti. Siguran je Đoković  juriša ka pobedi.

16:12

Drži se 2:1

Garin se vraća u meč! Upisao je as, rastračao se, ali se evidentno muči protiv Đokovića koji želi da održi brz tempo igre.

16:07

Odličan Novak 2:0

Sjajno je Đoković napadao i u potpunosti vratio intezitet iz prvog seta! Trudio se Garin da pruži bolji otpor, uspeo je do 40:30,a onda aut Čileanca i potvrda brejka!

16:03

Brejk! 1:0

"Razbucao" je Đoković forhendom Garina na startu trećeg seta. Ponovo je nanizao brejk prilike i iskoristio prvu!

16:01

Statistika

Lošiji procenat nego u prvom setu, ali velikih 2:0 je tu!

15:58

TAKO JE ! 2:0 (6:2, 6:4)

Novi as i greška Garina već su dali naznaku da će Novak sigurno do gema.Stigao je Đoković do dve set lopte, a drugu je iskoristio!

15:56

Konačno! 5:4

Konačno posle pet neiskorišenih brejk lopti u drugom setu, Novak uspeva da osvoji gem na protivnikov servis i to u pravom trenutku. Đoković servira za veliko vođstvo.

15:51

Bravo 4:4

Razigrao se Novak posle dugog gema i na svoj servis prelepim udarcima rutinski izjednačio.

15:48

Kakav gem! 4:3

Počeo je gem duplom greškom, a onda fantastično izgradio poen i poslao Novaku opasan viner. Pokrio je odlično mrežu u narednom poenu i tako u tim trenucima meča zaista pokazao veliki kvalitet.

Nanizali su obojica greške, pa se tako na 40:40 vodila borba! Novak je pao na travu prvi put u ovom meču, a propustio je i dve brejk lopte! Odličan tenis, gem se igrao jako dugo.

Posle niza neverovatnih poena, posle tri spašene brejk lopte Garin je poveo.

Izvor: Profimedia

15:34

Drži se 3:3

Novaka drži prvi servis! Kada ga ne pogodi što je u drugom setu sve češći slučaj, Garin odmah traži priliku da napadne. Savršenim vinerom je završio gem, ali servis mora bolji da bude.

15:31

Siguran 2:3

Garin je šetao Novaka po terenu, srpski as je sve stizao, ali je skraćenu lopticu u trku poslao u aut. Ipak, Čileanac je nanizao greške i poklonio Đokoviću brejk loptu.

Novak je ne koristi, na dubok Garinov udarac poslao je lopticu u aut,a onda je furioznim servisom Čileanac ponovo poveo.

15:27

Nastavlja se..

Kiša ne pada jakim intezitetom više, pa su tako nakon kratke pauze igrači već na terenu.

15:23

KIŠA!

Počeo pljusak u Londonu!

15:22

Dobro je 2:2

Pao je Novaku procenta prvog servisa, ali kada ga ubaci odmah je to ili as ili odličan početak jednog dobrog napada  na protivnika. U ovom gemu nije uspeo da zapreti Garin.

15:18

Bolji je 1:2

Poslao je Novak nonšalantno lopticu u mrežu kao da mu je u tim trenucima meča pala koncentracija, ali se dobro kretao. Garin je počeo da igra daleko bolji tenis nego u prethodnom setu, perfektno je skraćivao lopte i uspeo da spasi brejk loptu Đokovića.

15:13

Napeto 1:1

Novak je otvorio teren i šetao protivnika po terenu, zatim je raspucao sjajnu bekhend paralelu i tako započeo prvi gem na svoj servis u drugom setu.

Napravio je i prvu servis grešku, a zatim u narednom poenu slao agresivne loptice pa je tako jedna zamalo pogodila Garina u glavu. Srećom, Čileanac je dobro postavio reket. Odlično je riternirao Garin i na iznenađenje došao do brejk lopte, koju je propustio zbog svoje greške.

Propustio je 20-godišnjak još jednu šansu, a onda je Novak konačno završio gem u svoju korist.

15:06

Pokrenuo se 0:1

Drugi set Garin je pokušao da otvori ofanzivnije, i naterao je Novaka na grešku, ali problem za Čileanca je što propušta stopostotne prilike da završi poen.

Ipak, Novak nije previše furiozno ušao u ovaj set pa je Garin to uspeo da iskoristi i on bude taj koji će da povede.

15:04

Pogledajte!

Prvi set u fotografijama:

15:02

SET 1:0 (6:2)

Odličnim servisima Novak je došao do tri set lopte! Prvu je iskoristio i tako za 23 minuta upisao 1:0

15:00

Otpor 5:2

Servirao je Garin nešto snažnije i odigrao je najbolji gem na svoj servis u toku meča. Poeni su bili kratki, Đoković nije napadao, a Čileanac je koristio priliku da se raspuca.

Novak servira za set.

14:56

Siguran! 5:1

Novi rutinski gem za Novaka! Dobri servisi, greške Garina i Srbin je na samo gem do seta.

14:54

Novi brejk! 4:1

Nastavio je prvi reket sveta da dobro gradi poene, Garin na momente pokazuje kvalitet, ali je i dalje uplašen. Spasio je prvu brejk loptu u ovom gemu, ali na drugoj je Čileanac poslao lopticu u aut.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Pool

14:51

Odličan 3:1

Novak je poslao Garina daleko iza linije, pa mu zatim poslao izuzetno precizan drop šot. Dobro taktički slaže poene srpski as. Servis drži na 75% ubačenog prvog.

14:47

Budi se 2:1

Napravio je Novak dve greške, pa je tako Garin upisao svoje prve poene. Pokazao je Čileanac i jedan dobar napad forhendom, ali nije bio dovoljno agresivan pa je pomogao Đokoviću da upiše novi viner.

Ipak, stabilizovao je servis i smanjio je prednost.

Izvor: Profimedia/Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

14:43

Rutinski 2:0

Dobar Đoković nas svom servis gremu, ali ne treba mu ni puno snage jer Garin greši do sada nije osvojio ni poen! Lako je srpski as stigao do potvrde brejka.

14:42

Odmah brejk! 1:0

Na startu se stegla ruka Garinu. Počeo je duplom servis greškom, a poene koje započne on je i završavao lopticom u mreži. Nije uspeo da ubaci nijedan prvi servis Čileanac, pa je Novak dobio tri prilike za brejk.

Prvu je iskoristio prelepim vinerom koji je poslao daleko iza Garina.

14:34

Počinjemo!

Đoković i Garin su na terenu. Čileanac je spreman za svoj prvi meč na travi prestižnog grend slema, Novak spreman za borbu.

14:29

Rekordi

Novak je na Vimbldonu srušio još jedanrekord Rodžera Federera.

14:22

Ajmo ponovo ovako!

Dok iščekujemo početak meča, pravi je momenat da se podsetimo kako je Novak završio prethodni duel.

14:17

Procene

Zanimljive procene izašle su pred Novakov meč. Britanci mu ne daju prevelike šanse za pobedu!

Izvor: Profimedia/Xinhua

13:29

Dobrodošli u MONDO live!

Svetski broj jedan juri svoje 12. četvrtfinale na Vimbldonu. Prepreka na tom putu je Kristijan Garin, a taj meč pratite uživo na MONDU od 14:30 časova.