novak đoković u finalu vimbldona

Novak Silni u finalu Vimbldona! Britanci ustali da pozdrave kralja, lekcija bahatom Kanađaninu i urlik za kraj!

Novak Đoković plasirao se u svoje sedmo finale Vimbldona!

novak đoković u finalu vimbldona Izvor: Profimedia

Dan koji nas je odveo korak bliže istoriji!

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković savladao je u polufinalu Vimbldona 12. tenisera svijeta Denisa Šapovalova rezultatom 7:6,7:5,7:5.

Srpski as nesigurno je ušao u borbu sa mladim Kanađaninom, koji je na londonsku travu izašao sa velikim ambicijama i jakim emocijama. Veliki šampion mučio se protiv "dječaka" koji je igrao svoj najbolji tenis - nije ni čudo, to mu je prvo polufinale jednog grend slema.

Trajala je lavovska borba, a onda se obojici u taj-brejku prvog seta stegla ruka. Međutim, mentalno najjači teniser svih vremena snašao se i sa tim izazovom i uspio da povede.

I možda bi svi od momka koji ima 22 godine očekivali da se uplaši u drugom setu, ali sjajni Šapovalov hrabro je igrao i Đokoviću jedva dopuštao poene na svoj servis.

Ipak, kako se približi kraj seta iskustvo izađe na vidjelo, Novak pojača igru, Denis naniže greške i sve se vrati u korist svjetskog broja jedan. Bio je i ljut Denis na sudiju, nije najbolje kontrolisao emocije, čime je pokazao i bahatost, a sa druge strane je srpski as znao kada to treba i može da iskoristi.

Tokom trećeg seta igrao se preslikan tenis iz prva dva, a preslikana je bila i završnica. Novak na neke od servis gemova Šapovalova nije uspijevao ni da trepne, ali momak koji je ispunio svoj san završio je u suzama.

Silni Novak prošao je u sedmo finale Vimbldona, utišao je Britaniju, a tek nas čeka istorija.

Protivnik za veliki trofej prvom reketu svijeta je Italijan Mateo Beretini.

20:26

POBEDA! 7:6,7:5,7:5

Novak Đoković je u finalu Vimbldona! Još jedan lak gem za veliki trijumf!

20:23

AJMO! 6:5

"Cedio" je Novak Šapovalova dubokim loptama. Strpljivo je na isto mesto slao udarce srpski as, a Denis je na kraju lopticu poslao u aut. Međutim, iako je prvi reket sveta imao 0:30, 22-godišnjak se vratio i riskantnim loptama izjednačio.

Neverovatna borba se vodila na brejk loptu za Đokovića, publika je u transu dočekala izjednačnje, ali drugu priliku za brejk koristi Novak!

Izvor: Profimedia

20:18

Odličan 5:5

Novi vineri za Đokovića i sjajan tenis na njego servis. Započeo je Novak dobrim servisom, a onda veoma lepo izgradio poene.

20:14

Vodi Denis 4:5

Vođstvo na strani Kanađanina još jednom u trećem setu. Sjajni poeni, imao je i sreće, a Novaka čeka servis za ostanak u setu.

20:11

Bravo! 4:4

Gem sa nulom! Siguran Đoković za novo izjednačenje!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Pool

20:07

Uf.. 3:4

Ponovo je imao brejk loptu Đoković, ali neverovatni Denis šalje maestralnu lopticu pored Novaka i spašava tako priliku za brejk. Pogrešio je u narednom poenu i poklonio srpskom asu novu šansu, ali kratko je trajalo jer je već naredni poen odigrao odlično.

Posle dve neiskorišćene prilike, Novak nije uspeo da dođe do brejka.

20:01

Ajmo! 3:3

Pokušavao je Đoković da napada servisom, uspeo je da dođe do 40:15, ali ništa Denis nije želeo tako lako da prepusti, pa je Novak ponovo morao da se bori!

Napravio je i duplu grešku, ali gem je tu!

Izvor: Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali

19:57

Vodi Šapovalov! 2:3

Potpuno je zaboravio na nervozu i svađu sa sudijom iz prethodnog seta Šapovalov. Novak jače napada, ali se Kanađanin drži! Dobrim servisom ponovo je stekao prednost.

19:54

Dobro je 2:2

Konačno je Đoković u laganijem ritmu došao do gema na svoj servis. Bez velike drame i prilike da Denis napadne.

19:50

Neverovatno! 1:2

Novak je imao dve vezane brejk šanse, obe je ispustio. Zatim je dobio i treću, ali ne da se Šapovalov! Spašava i tu lopticu, i preokreće gem za novo vođstvo.

19:44

Velika borba 1:1

Tri brejk lopte ponovo je spasio Novak! Sada smo čuli i čuveno "AJDE"! Vidi se emocija na Novakovom licu, teško je dobio ovaj gem, ali važan trenutak uspeo da je preokrene u svoju korist. I u trećem setu na startu izjednačeno.

19:41

Ponovo otvara 0:1

Opet Šapovalov otvara gemom set. Ponovo je lako stekao prednost, izgleda da se lako i brzo smirio posle izubljenog seta.

19:33

Svađao se!

Šapovalov je pobesneo nakon poslednjeg poena. Novakova loptica je pala na liniju, linijski sudija je uzvinkuo aut , ali se ispravio odmah!

Kanađanin je tražio čelindž, kada je video da je loptica dobra, ušao je u raspravu sa sudijom, pa ga glasno upitao " Poziv je stigao 30 minuta nakon udarca, 30 minuta, šališ se,Šta to radiš?", vikao je Denis.

19:29

Statistika

19:27

SET 2:0 ( 7:6,7:5)

Prelepi Novakovi servis voleji, prelepo građeni poeni i stigao je do tri vezane set lopte! Drugu je iskoristio Đoković. Ostaje još set do finala!

19:23

BREJK! 6:5

Sjajno je odigrao Novak  gem na servis Šapovalova. Iako je tokom celog seta uspeo da osvoji samo tri poena na servis rivala, sada je uspeo Đoković da plasira fantastične udarce.

Vraćao je sve, napadao agresivno i konačno poveo!

19:19

Drži se! 5:5

Ponovo siguran gem za Novaka! Stabilnije igra, koristi napade, ali ima prostora za još bolje!

19:16

Nezgodno! 4:5

Od 15 poena koje je odigrao na prvi servis Šapovalov je osvojio svih 15! Ipak, sada je uspeo da zapreti Novak prvi put u drugom setu i došao je do 30:40.

To je međutim bilo sve što je mladi Denis dopustio pa je ponovo bez velikih problema osvojio svoj gem.

19:13

Konačno! 4:4

Konačno je i Novak dobio jedan siguran gem! Šapovalov je nanizao greške, Novak lepo gradio poene i eto gema!

19:09

Furija... 3:4

Sa nulom, agresivno, hladno i furiozno! Šapovalov ne da svoj servis, Novak nije stigao ni da trepne, a Denis je već dobio svoj servis gem.

19:06

AJMO! 3:3

Denis se kreće fantastično! U dugoj razmeni je bio izdržljiviji i nestranim forhendom došao je do dve vezane brejk prilike. Nije iskorstio nijednu Kanađanin, a onda je usledila lavovska borba koju je izgubio Šapovalov. Maratonski poen pripao je Đokoviću, ali to nije bio kraj...

Novak je morao da se PROSPE po terenu i zaradio je poen, a onda i as za izjednačenje!

18:58

Neverovatno! 2:3

Kada pogodi prvi servis Denis Šapovalov furiozno gradi poen. Loptice šalje munjevito brzo, one su agresivne i Novak mora da se brani. Još ne uspeva da zapreti Đoković u ovom setu.

18:55

Dobro je! 2:2

Tri vezane šanse za brejk je Novak dopustio Šapovalovu. Napravio je i novu duplu grešku. Međutim, probudio se Đoković i odlično taktički izgradio naredna tri poena.

Važan momenat za srpskog asa, nema brejka izjednačeno je!

18:50

Kako igra Šapovalov... 1:2

Denis ne staje! Neverovatno je da Novak koji je najbolji riternista na svetu ne može da osvoji nijedan poen na servis protivnika. Pokazao je Šapovalov i malo nervoze, ubeđen je bio da je loptica pala na liniju pa je pokušao da uveri i sudiju, ali bezuspešno.

18:47

Dobar Novak 1:1

Drži se Novak, podigao je nivo igre i konci su u njegovim rukama!

18:43

I dalje skoncentrisan 0:1

Šapovalov je otvorio drugi set bez izgubljenog poena. Ušao je ponovo u gem kao da je meč tek počeo, deluje skoncetrisano iako je imao šansu da prethodni set završi u svoju korist, a nije je iskoristio.

18:40

Preživeo!

Zanimljivo je da je Novak napravio tri duple greške, a Šapovalov koji u proseku napravi devet na meču imao je samo jednu, ali kobnu na kraju seta!

Igrao je bolje Kanađanin, ofanzivnije, a Novaku su vođstvo većinski donele greške mladog Kanađanina. Set je tu, ali znamo da svetski broj jedan može bolje.

18:36

TAKO JE! 1:0( 7:6)

Dobro je! Konačno je i Šapovalov napravio duplu grešku i omogućio Novaku vođstvo u setovima posle velike neizvesnosti u prvom!

18:34

Bravo! 6:3

Sjajan servis volej Novaka pa zatim izalazak na mrežu i tri vezane set lopte!

18:33

Tako je! 5:2

Počeli su da igraju i duge razmene, a istrajniji je bio Novak!

18:31

Uf.. 3:2

Treća dupla greška Novaka u nezgodnom trenutku!

18:30

3:1

Proradio je servis, pokušava da izazove Šapovalova Novak i uspeva da povede!

18:30

Neizvesno 1:1

Prvo je poen dobio Kanađanin, ali je u narednom poslao lopticu u mrežu.

18:27

Taj brejk! 6:6

Šapovalov je rutinski obezbedio taj - brejk. Ponovo je bez greške dobio gem na svoj servis.

18:24

Tako je! 6:5

Odlično je tokom ovog gema napadao Novak. Slao je sjajne udarce, šetao je Kanađanina koji konačno nije imao rešenje. Vratio se svetski broj jedan!

18:21

BREJK! 5:5

Odlično je počeo Novak, imao je 0:30, ali se furioznim udarcima Šapovalov vratio. Ipak kod 30:30 i on je pogrešio!

Ispravio se u narednom poenu i ostavio Novaka da nemo posmatra lopticu koja je projurila u dijagonalu. Nije posustao Srbin i iskoristio drugu brejk šansu. Konačno je izjednačen rezultat.

18:14

Napeto! 4:5

Novak je imao 40:0 i sve je prokockao, Šapovalov je izjadnačio. Srećom supeo je da pojača servis Đoković i smanji još jednom prednost, međutim Kanađanin ima servis za set u polufinalu Vimbldona!

18:10

Ne valja... 3:5

Treći gem bez izgubljenog poena za Šapovalova! Veliki problemi za Đokovića koji je na korak od toga da izgubi set.

18:08

Pogledajte

Evo i detalja sa meča:

18:07

Drži se 3:4

Novak uspeva da servira as i smanji prednost, ali napravio je i neke greške nekrakteristične za njega. Šalje lopticu protivniku po sredini terena, dopušta mu ofanzivu što mu onda kasnije napravi problem.

Neće biti lako...

18:04

Bez šansi... 2:4

Maestralan gem za Kanađanina, Novak ponovo nije uspeo da zapreti. Bez izgubljenog poena,Kanađanin dolazi do još većeg vođstva. Prvi servis mu je odličan, napada sve vreme, a Đoković nema rešenje!

18:00

Ajmo 2:3

Vratio se Novakov prvi servis. Kada ga je ubaciovao, poen je bio njegov. Završio je sjajnim bekhend volejom gem i smanjio prednost Kanađanina.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Pool

17:57

Potvrda 1:3

Loše za Novaka! Agresivno je odigrao gem na svoj servis Šapovalov i sa nulom je potvrdio brejk.

17:54

BREJK! 1:2

Novak je gem otvorio duplom greškom, ali je već u narednom poenu dobro servirao i napao. Ipak, Šapovalov je pustio ruku, raspucao dva odlična bekhenda i došao do dve vezane brejk lopte.

Srećom, na prvu je lopticu poslao u mrežu, a na drugu je sreća bila takođe na Novakovoj strani. Ipak, prvi reket sveta pravi novu duplu grešku, a Šapovalov je tu šansu iskoristio i napravio brejk!

Izvor: Tanjug/AP/Kirsty Wigglesworth

17:48

Izjednačuje Kanađanin 1:1

Pokazao je Šapovalov svoju najčešću taktiku. Servis, jaka forhend dijagonala, pa zatim izlazak na mrežu i volej. Zabaležio je i prvi as, a jakim servisima stigao je i do izjednačenja.

17:44

Sigurno 1:0

Lepo je Novak otvorio polufinale. Tri servis vinera su bila dovoljna da Srbin povede na startu meča.

17:42

Novak na servisu

Svetski broj jedan otvorio je meč svojim servisom.

17:37

Počinjemo!

Đoković i Šapovalov su na terenu!

17:16

Uskoro!

Mateo Beretini je prvi finalista Vimbldona! Novak Đoković je uskoro na terenu.

16:57

Nisu ga poslušali!

Novak je imao želju da on otvori program i igra prvi polufinalni meč, ali organizartori su imali drugu ideju.

Izvor: Profimedia/Xinhua

16:48

Spreman je!

Pogledajte kako je pred polufinalni meč izgledao Novakov trening:

16:32

Čekamo!

Meč je na programu po završetku duela Beretini-Hurkač. Trenutno je 2:1 u setovima za Italijana.