odbojka evropsko prvenstvo žene srbija francuska četvrtfinale

Moćna Srbija stigla do polufinala! Drama, pa gaženje u Beogradu - za finale protiv Turske!

Odbojkašice Srbije odigrale veoma slabo u prvom setu, ali zatim pokazale zašto su najbolje u Evropi!

odbojka evropsko prvenstvo žene srbija francuska četvrtfinale Izvor: MN PRESS

Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva za odbojkašice!

Nakon dramu u prvom setu protiv Francuske, u kom srpski tim nije djelovao kao aktuelni evropski i svjetski šampion, Srbija se probudila i predvođena kapitenom Majom Ognjenović preokrenula rezultat u svoju korist.

Od drugog seta do kraja meča vidjeli smo potpuno drugačiji odnos snaga.

Iako će selektor Zoran Terzić i poslije ovog susreta imati kritike na račun svojih igračica, dhevojkama se mora skinuti kapa za zalaganje u poslhednja tri seta meča. Posebno impresivan bio je treći, u kom je Francuska osvojila samo sedam poena i ni u jednom trenutku nije bila blizu izjednačenja!

Srbija će imati vremena do petka da konsoliduje redove i razmisli o prelakom gubitku prvog seta jer je naredni rival daleko teži. Srpsku reprezentaciju čeka Turska, koja je na Evropsko prvenstvo došla kako bi postala šampion kontinenta. Biće to pravi izazov za odbojkašice Srbije, koje turnir igraju na domaćem terenu.

21:49

KRAJ MEČA - 3:1 ZA SRBIJU!

Odbojkašice Srbije savladale su Francusku u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Četvrti set pripao je našem timu rezultatom 25:20, a naredni protivnik Srbije biće Turska!

21:39

Pogledajte detalje sa večerašnjeg meča!

Ovako je izgleda susret Srbije i Francuske:

21:32

Pobeda je sve bliže!

Srbija vodi 15:7 i lagano ide ka pobedi. Biće to i plasman u polufinale Evropskog prvenstva!

Francuzi ponovo tražetajm-aut, kako bi presekli niz servisa Maje Ognjenović koja im zadaje ogromne probleme.

21:27

Srbija dobro počinje 4. set!

Naterale su najbolje srpske odbojkašice selektora Francuske da već u ranoj fazi zatraži tajm-aut. Nije to pomoglo, naš nacionalni tim ima prednost 8:4!

21:18

KRAJ SETA - 2:1 ZA SRBIJU!

Srbija ima prednost u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, a tokom trećeg seta na meču protiv Francuskinja protivniku je dozvoljeno samo sedam poena. Ubedljivo!

21:17

SRBIJA JE SILNA - 23:7!

Ovakav set nismo očekivali. Nakon što su naše odbojkašice izgubile prvi set, pau drugom izjednačile, treći je bio prava dominacija!

21:11

Francuska je razbijena!

Impresivna igra Srbije na početku trećeg seta.

Na servise Maje Ognjenović, Bianke Buše i Tijane Bošković naše odbojkašice stigle su do prednosti od 14:4!

21:05

ŠTA RADI MAJA OGNJENOVIĆ!

Srbija vodi 7:0 na početku trećeg seta, a Maja Ognjenović blista i servisima i u polju. Razigrana je Tijana Bošković, tehničar nađeg tima diže lopte jednom rukom, a ovakva igra Srbije podseća na tim koji godinama dominira Evropom!

20:55

KRAJ SETA - 25:18 ZA SRBIJU!

Izjednačenje!

Nakon šokantnog gubitka prvog seta, odbojkašice Srbije su se veoma brzo vratile u meč. Idemo po pobedu i polufinale.

20:54

Furiozna serija Srbije!

Prišla je Francuska na jedan poen zaostatka, ali su onda počeli maestralni servisi Maje Ognjenović, koji su nam doneli set. Svaka čast, devojke!

20:48

Tajm-aut Srbija!

Tri uzastopna poena Francuske i Zoran Terzić odmah reaguje. Pri rezultatu 16:14 zatražio je pauzu, kako bi odbojkašicama ukazao na greške u drugom setu.

20:45

Sigurno ka izjednačenju - 16:11!

Proradila je Srbija, a odmah se muče odbojkašice Francuske. Proradio je smeč Tijane Bošković, proradio je blok Mine Popović i Milene Rašić, pa Srbija ima pet poena prednosti.

Morala je Francuska da traži tajm-aut, ali im za sada to ne donosi rezultat.

20:41

E TO JE SRBIJA!

Najbolji poena na kompletnom Evropskom prvenstvu odigran je upravo - Srbija preko Tijane Bošković stiže do 12:7 u drugom setu!

Gotovo sve igračice Srbije su ''vadile'' loptu sa parketa beogradske hale.

20:34

Ajde, Srbijo!

Prvi put Srbija stiže do dva poena prednosti na ovom meču. Vodimo 5:3, ali tek je rana faza drugog seta. Moramo ozbiljnom igrom da stignemo do preokreta.

20:30

Počinje drugi set!

Evropske šampionke moraju mnogo bolje u nastavku meča - Francuska se neće predati tek tako.

20:25

Kraj seta - 25:22!

Reprezentacija Francuske u Beogradu vodi 1:0 u setovima protiv Srbije, dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope u odbojci!

20:24

Završnica seta - 22:21!

Prišli smo na samo poen zaostatka, ali ne uspevamo da prelomimo prvi set! Francuska igra odličnu odbojku u prvom delu meča.

20:18

TAJM-AUT Francuska!

Dva ispucavanja u antenu Francuske i gošće su odmah u problemu. Srbija je prišla na samo jedan poen zaostatka servisima Milene Rašić, a selektor Francuske morao da zatraži tajm-aut.

Rezultat je 18:17 za Francusku!

20:16

Igra se poen za poen!

Francuska ima prednost - 17:14, ali ima dovoljno vremena za preokret Srbije!

20:12

Vraća se Srbija!

Jedna dobra odbrana, pa dizanje ka Tijani Bošković bili su dovoljni da se naša reprezentacija probudi.

Francuska i dalje ima prednost (12:9), ali Srbija u ovim trenucima ima bolje nego na početku meča. Ajmo, devojke!

20:07

TAJM-AUT Srbija!

Pri rezultatu 8:3 za Francusku, Zoran Terzić je zatražio tajm-aut i savetovao igračicama da igraju sa malo više koncentracije, kako se poeni ne bi gubili čim dotaknu loptu!

20:05

Veoma loš start Srbije!

Već na početku meča odbojkašice Srbije su u velikom problemu. Od prvih sedam poena na meču, naše odbojkašice osvojile su samo jedan i to blokom Bianke Buše.

Francuska vodi 6:1!

20:02

Meč je počeo!

Francuska je prva servirala, a blok im je doneo prvi poen na meču! Idemo devojke, napadamo polufinale Evropskog prvenstva!

19:51

Srpkinja u redovima Francuske!

Naša Nina Stojiljković, devojka poreklom iz Niša i rođena Parižanka, biće jedan od glavnih aduta Francuske na večerašnjem meču. Upoznajte Ninu!

19:30

Podsećanje na prvi meč!

Reprezentacije Srbije i Francuske igrale su 21. avgusta u grupnoj fazi Evropskog prvenstva. Naš nacionalni tim bio je uspešniji 3:0 (25:14, 25:13, 25:16), ali sada će izazov biti nešto teži.

Nokaut faza turnira je drugačija jer kiksevi nisu dozvoljeni, a Srbija ima imperativ da stigne u polufinale turnira čiji je domaćin.

18:31

Dobro veče!

Ostanite uz MONDO, gde ćemo tekstualnim prenosom pratiti četvrtfinalni duel na Evropskom prvenstvu za odbojkašice.

Srbija od 20:00 igra protiv Francuske i pokušava da stigne do polufinala, gde je čeka Turska koja je sinoć izborila plasman u polufinale turnira. Srpkinje su dvostruke šampionke Evrope, a i na ovom takmičenju imaju najviše ambicije, pred svojom publikom.