SENZACIJA! Ima 18 godina i najveću pobjedu karijere!

Noć tinejdžera na US Openu. Po jedno veliko iznenađenje u muškom i ženskom dijelu žrijeba priredili su momak i djevojka koji imaju 18 godina i koji će u narednim teniskim sezonama dominirati ovim sportom.

Mladi Karlos Alkaraz savladao je Stefanosa Cicipasa, dok je Lejla Fernandez šokirala višestruku grend slem šampionku Naomi Osaku, protiv koje je napravila povratak za pamćenje!

Odigrala je toliko dobro da japanska teniserka razmišlja o prekidu karijere...

Osaka - Fernandez 1:2 (7:5, 6:7, 4:6)

Nakon što je Osaka rtutinski slomila otpor mlade Kanađanke u prvom setu i brejkom u 11. gemu prelomila taj dio meča u svoju korist, mnogi su vidjeli njenu pobjedu u plasman u četvrto kolo. Slična situacija se dogodila u drugom setu, kada je Naomi imala brejk iz 11. gema, ali...

Poklekla je teniserka koja je u treću rundu stigla nakon što se Olga Danilović povukla sa turnira.

Desilo se čudo!

Lejla je uspjela da uzvrati u gemu tokom kog je japanska teniserka i treća nositeljka US Opena servira za meč, izjednačila je rezultat na 6:6 i set odvela u taj-brejk. Bila je to inicijalna kapisla za jedno od dva najveća iznenađenja na turniru prethodne večeri.

Po prvi put u karijeri će devojka čiji su roditelji iz Ekvadora i sa Filipina igrati četvrto kolo nekog grend slema, ali je to zaslužila impresivnom partijom. Hladnokrvnost joj je donijela drugi set u taj-brejku, a zatim je treći odigrala kao da ona četiri grend slem titule.

Tekao je ključni period meča po njenim taktovima, a napravljeni brejk u prvom gemu trećeg seta ljubomorno je čuvala do kraja susreta.

U narednom kolu mlada Lejla Fernandez igraće protiv 16. nositeljke Anželik Kerber, koja je u još jednom uzbudljivom meču savladala Sloun Stivens - 2:1 (5:7, 6:2, 6:3).