evropski kup 2021 2022 borac besa

Borac m:tel se približio trećem kolu Evropskog kupa: Crveno-plavi trijumfovali nad Besom - u Peć uz plus tri!

Igrači Mirka Mikića savladali su predstavnika "Kosova" rezultatom 28:25 u prvoj utakmici drugog kola EHF Evropskog kupa!

evropski kup 2021 2022 borac besa  Izvor: MONDO

U prvoj utakmici drugog kola Evropskog kupa, Borac m:tel - Besa 28:25!

Prednost igrača Mirka Mikića pred revanš, koji se igra sljedeće nedjelje u dvorani Karagači u Peći, nije ogroman, ali je svakako odličan kapital, pogotovo ako se uzme u obzir da su prednost od tri gola stekli u finišu meča.

U Boriku je viđen "tvrd" rukomet, vodila se rovovska bitka za svaki gol, te ni Borac m:tel ni Besa nisu uspjeli da cijelim tokom meča steknu prednost veću od tri gola.

Sve do finiša, domaći sastav je, u nebrojeno navrata, dolazio do plus 2, dok je predstavnik "Kosova" u EHF Evropskom kupu mogao da se pohvali kapitalom od najviše jednog pogotka.

Izvor: MONDO

Briljirao je Marko Lukić, koji se zaustavio na dvocifrenom broju golova (deset), dok je drugi strijelac crveno-plavih bio Aleksandar Milićević sa pet golova.

Kod gostiju, najistaknutiji je bio bh. reprezentativac Nikola Prce sa sedam golova, Egzon Đuka je postigao šest, a Denis Terzići pet pogodaka.

BORAC M:TEL: Brkić, Perić 2, Kalamanda, Petrović, Miljković, Nježić 1, Lukić 10, Knežević 3, Tepić, Ćelić 2, Gračić 3, Draganić 2, Milovac, Letić, Subotić, Milićević 5. Trener: Mirko Mikić.

BESA: Mursel, Terzići 5, Jupa 3, Šabanović 1, Muškolaj 3, Luža, Račić, Prce 7, Đuka 6, Dukaj, Vokši, Tafilaj, Mućoli. Trener: Arben Mućoli.

19:35

KRAJ

Završen je meč u Boriku, 28:25!

19:33

60' - Gračić, 28:25!

19:31

Igra se posljednji minut!

19:31

59' - Terzići pogađa, 27:25!

19:30

59' - Prvi put Borac ima tri razlike!

Rezultat je 27:24!

19:28

57' - Drugo isključenje za Miljkovića!

19:27

56' - Prvi gol Nježića, 26:24!

19:26

Još pet minuta do kraja!

19:24

54' - 25:24, Šabanović!

19:23

53' - Deseti gol Lukića, opet je plus 2 - 25:23!

19:22

52' - Gračić, 24:23!

19:21

19:20

52' - 23:23, treći gol Muškolaja!

19:18

51' - Ne staje Lukić, deveti pogodak - 23:22!

19:15

50' - 22:22!

Četvrti gol Terzićija.

19:14

48' - 22:21!

Šesti gol Đuke.

19:11

46' - Rešeta Lukić - osmi gol za 22:20!

19:10

45' - 21:20, Muškolaj!

U isto vrijeme, isključenje za Milićevića.

19:09

45' - Đuka visoko preko gola!

19:08

43' - Precizan je Milićević, peti gol - 21:19!

19:07

43' - Sedmerac za Borac i isključenje za Terzićija!

19:05

42' - Borac pogađa stativu iz sedmerca!

19:03

41' - Odgovara Lukić, sedmi gol za 20:19!

19:02

40' - Prce po sedmi put, 19:19!

19:02

39' - Četvrti gol Milićevića, 19:18!

Siguran je Milićević iz sedmerca.

19:01

39' - Muškolaj pogađa za 18:18!

19:00

38' - 18:17, Draganić!

19:00

38' - Šesti gol Nikole Prcea, 17:17!

18:58

36' - Đuka, 17:16!

Peti gol Đuke, smanjeno vođstvo Borca.

18:58

36' - Prvo isključenje za Kneževića, u nezgodnom trenutku...

18:57

35' - Borac opet na plus 2!

Šesti gol Lukića, 17:15!

18:56

34' - Treći gol Kneževića, 16:15!

18:55

33' - Neumoljiv je Prce!

Njegov peti gol, 15:15.

18:54

32' - Knežević, 15:14!

18:53

31' - Brani Brkić udarac Jupe!

18:38

Kraj prvog dijela - 14:14!

18:38

30' - Lukić, 14:14!

¨Pogađa Lukić, njegov peti gol, 14:14!

18:37

Još 18 sekundi do kraja prvog poluvremena...

18:37

30' - Novo vođstvo Bese, 13:14!

Četvrti gol postiže i najiskusniji, Nikola Prce.

18:36

30' - Isključenje Miljkovića

18:34

28' - 13:13!

Četvrti pogodak Đuke.

18:34

27' - Prvi gol Gračića, 13:12!

Novo vođstvo crveno-plavih!

18:33

26' - 12:12!

Đuka postiže treći pogodak, novo izjednačenje.

18:29

25' - 12:11!

Novo vođstvo Borca, pogađa Perić!

18:27

23' - 11:11!

Treći gol Jupe, a Lukić je zaradio isključenje.

18:26

22' - 11:10!

Ponovo vodi Borac m:tel, pogodio je Luka Perić!

18:25

21' - 10:10!

Povela je Besa golom Jupe, a odmah potom četvrti gol postiže Marko Lukić.

18:23

19' - Brani Subotić!

Jupa je mogao da odvede Besu do prvog vođstva, ali Subotić sjajno interveniše!

18:21

18' - 9:9, Đuka!

18:21

17' - 9:8, treći put je precizan Milićević!

18:20

16' - Izjednačenje!

Denis Terzići je pogodio za 8:8, ovo je prvi neriješen rezultat nakon početnih 0:0.

18:18

15' - 8:7!

Treći put večeras pogađa Prce.

18:17

14' - 8:6, Milićević pogađa sa sedam metara!

18:16

13' - 7:6!

Đuka postiže svoj prvi gol. Odmah nakon toga je isključen na dva minuta.

18:15

13' - 7:5, prvi gol Vlade Draganića!

18:15

12' - 6:5!

Na drugoj strani pogodio je Kastriot Jupa.

18:15

12' - 6:4, Lukić!

Treći put pogađa Marko Lukić!

18:13

11' - 5:4!

Drugi gol na meču postiže Nikola Prce.

18:13

10' - Isključenje za Ćelića

18:11

9' - Šut Terzićija brani Subotić!

18:11

8' - 5:3, Ćelić pogađa!

18:10

8' - Ne koristi Besa prvi sedmerac!

Terzići nije bio precizan, ostaje 4:3!

18:08

7' - 4:3!

Borac je preko Kneževića opet došao do predosti od dva gola, a potom Terzići ponovo smanjuje.

18:07

6' - Prva odbrana Subotića!