besa borac
 besa borac

Borac m:tel ispao iz Evrope: Crveno-plavi "vrtić" nije uspio, Besa na +7 u Peći!

Rukometaši Borca nisu uspjeli da preko predstavnika "Kosova" izbore nastup u trećem kolu Evropskog kupa.

besa borac  Izvor: Promo/RK Borac m:tel

U revanšu drugog kola Evropskog kupa, Besa Famgas je savladala Borac m:tel rezultatom 29:22 i plasirala se u treće kolo Evropskog kupa, te se tako revanširala crveno-plavima za prošlosezonsku eliminaciju upravo u toj rundi.

U prvoj utakmici, igranoj prošle subote u Boriku, igrači Mirka Mikića trijumfovali su razlikom od tri gola (28:25), ali taj kapital, ispostavilo se, nije bio dovoljan da se Borac m:tel sutra nađe u žrijebu za treće kolo.

Besa je polovinom prvog poluvremena anulirala taj Borčev plus, a onda ga i prestigla u 22. minutu, kada je pogotkom Deniza Terzićija, jednog od najboljih pojedinaca u svojim redovima, stigla do 14:10.

Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Borac m:tel je odgovorio pogocima Miloša Nježića i Aleksandra Milićevića, ali su domaći, ipak, prvo poluvrijeme završili uz prednost koja im je potpuno odgovarala, nakon što je Šabanović poentirao uz zvuk sirene za 18:14.

I onda, u nastavku, dominacija domaćeg sastava.

Besa Famgas je na startu nastavka vezala dva pogotka za 20:14, što je natjeralo Mikića da reaguje minutom odmora, ali nije to razmrdalo crveno-plave.

Igrao se 39. minut kada je Besa prvi put došla do plusa od sedam golova, koliko je bilo i u 49. minutu.

Pogodili su nakon toga već pomenuti Milićević i Nježić za 25:20, vrativši nadu – ali je ista kratko trajala...

Domaće je do trijumfa predvodio Egzon Đuka sa sedam golova, dok je drugi strijelac bio Nikola Prce sa šest.

Kod Borca m:tel, istakao se Nježić sa sedam golova.

Crveno-plavi se sada u potpunosti okreću domaćim takmičenjima, gdje žele da osvoje oba trofeja, a prvi rival na tom putu, u sedmom kolu Premijer lige BiH, biće im Krivaja.

Utakmica se igra u srijedu u Boriku od 18 časova.

BESA: Mursel, Terzići 4, Jupa 4, Šabanović 2, Muškolaj 1, A. Mućoli, Luža, Mulaj, Račić 3, Prce 6, Cacaj, Đuka 6, Dukaj, Vokši, Tafilaj, J. Mućoli 1. Trener: Arben Mućoli.

BORAC M:TEL: Brkić, Perić, Kalamanda, Petrović, Miljković, Nježić 7, Lukić 3, Knežević 4, Tepić, Ćelić, Gračić 2, Draganić 1, Milovac, Letić, Subotić, Milićević 5. Trener: Mirko Mikić.

19:33

Kraj

Završen je meč u Peći, Borac m:tel je poražen od Bese rezultatom 29:22, te se tako oprostio od evropske scene za ovu sezonu.

19:31

60' - 29:22

Novi gol Nježića.

19:29

59' - 29:21

Gol Nježića.

19:28

59' - 29:20

Novo rekordno vođstvo Bese, Prce je strijelac za 29:20.

19:28

58' - Ne pogađaju Kalamanda i Knežević za Borac, a ni Đuka za Besu

19:25

56' - Besa prvi put na plus osam

Pogodio je Đuka, Borac sve bliže eliminaciji...

19:24

55' - Nježić i Draganić nisu pogodili za Borac

19:22

54' - Isključen je Terzići

19:20

52' - Opet je plus sedam za Besu

Pogodio je sada Đuka, sve su manje šanse Borca da će se naći u trećem kolu Evropskog kupa...

19:18

51' - 26:20

Novi gol za Besu, pogodio je Kastriot.

19:18

51' - Evo Borca na minus pet

Pogodili su Milićević i Nježić, za vraćanje nade - 25:20!

19:16

49' - 25:18

Mrežu Borca pogađa Nikola Prce.

19:13

48' - Tajm-aut za Besu

19:12

48' - 24:18, smanjuje Milićević

19:12

47' - 24:17

Prvi gol nakon pet minuta, pogađa Đuka za novih plus sedam Bese.

19:10

45' - I dalje je 23:17

Petrović je napravio korake, zatim je Prce promašio, a onda Lukić napravio grešku u napadu.

19:07

44' - Isključen je Đuka

19:05

42' - 23:17

Smanjuje Luka Knežević.

19:04

40' - Milovac i Račić ne koriste napade

19:01

39' - 23:16

Knežević je strijelac za Borac, a Terzići za Besu.

19:00

38' - Raste prednost Bese

Sada je Đuka pogodio za 22:15.

18:58

36' - 21:15

Smanjio je Knežević, a onda na drugoj strani Prce vratio prednost od šest golova Besi.

18:56

35' - Reaguje Mikić, uzima tajm-aut

18:55

33' - 20:14

Na dva minuta je isključen Amar Gračić, a onda Jupa pogađa za plus šest.

18:54

32' - 19:14

Besa prvi put ima prednost od pet pogodaka.

18:54

31' - Počelo je drugo poluvrijeme!

18:40

Kraj prvog dijela

Završeno je prvo poluvrijeme, Besa ima prednost od četiri gola nakon pogotka Šabanovića, 18:14!

18:38

29' - 17:14!

Precizan je bio Muškolaj, a onda i Lukić.

18:37

29' - Smanjuje Nježić na 16:13!

18:37

28' - Besa opet na plus četiri

Pogotke su vezali Jupa i Prce, sada je 16:12.

18:34

26' - 14:12!

Vraća se Borac golom Milićevića, mora Besa da uzme novi minut odmora!

18:29

23' - 14:11, prvi tajm-aut za Besu!

Nježić smanjuje! Uzima nakon toga Besa prvi tajm-aut!

18:28

22' - Borac u problemu...

Besa golom Terzićija ima plus četiri, 14:10.

18:27

21' - Besa opet ima plus 3

Pogodio je sada Đuka.

18:26

20' - 12:10!

Nastavlja se igra gol za gol!

Pogodio je Nikola Prce, a uzvratio Amar Gračić.

18:25

19' - 11:9!

Opet Račić pogađa za Besu, a na drugoj strani uzvraća Nježić.

18:24

18' - 10:8!

Novi gol Račića, a onda Lukić pogađa za Borac.

18:22

17' - 9:7!

Prce ponovo odvodi Besu na plus 3, ali Milićević drži Borac u igri.

18:21

15' - 8:6!

Besa je novim golom Terzićija imala prednost od tri gola, a potom Aleksandar Milićević pogađa za 8:6!

18:20

14' - 7:5!

Peti gol za Borac postigao je Vlado Draganić, ali prednost Besi od dva gola vraća Deniz Terzići.

18:19

13' - 6:4!

Besa prvi put ima plus 2, pogodio je Đuka.

18:18

12' - 5:4!

Izjednačio je Amar Gračić, a onda Balša Račić vratio prednost Besi.

18:16

11' - Razbranio se Mursel

18:15

Aleksandar Milićević isključen na dva minuta

18:15

10' - 4:3!

Prvo vođstvo Bese, pogađa Jupa.

18:13

8' - 3:3!

Besa nije pogodila na drugoj strani, jeste Nježić, a onda Šabanović poentirao za 3:3.

18:12

18:12

7' - Druga odbrana Mursela

18:11

6' - 2:2!

Odbranio je Mursel, a onda Đuka izjednačio na 2:2.

18:09

5' - 1:2!

Pogađa i Marko Lukić, ali odmah Besa uzvraća preko Muškolaja!

18:06

3' - Besa nije iskoristila prva dva napada

18:05

2' - 0:1!

Vodi Borac m:tel golom Luke Kneževića!

18:04

1' - Počela je utakmica!