Drama tenisera protiv Srbina - "Ne mogu više da hodam"!

Autor 000

Dijego Švarcman nije dopustio nikakvo iznenađenje protiv Filipa Krajinovića na startu Australijan opena.

Dijego Švarcman pobijedio Filipa Krajinovića Izvor: Profimedia/Twitter/@TennisPodcast/Printscreen

Srbija je spala na samo dva imena. Poslije poraza Nikole Milojevića i Lasla Đerea prvog dana, ni Filip Krajinović drugog dana takmičenja na Australijan openu nije uspio da upiše pobjedu.

Njega je porazio 13. teniser svijeta Dijego Švarcman 3:0, ali u meču u kojem je Srbin propustio priliku da zakomplikuje stvari.

Argentinac je slavio 6:3, 6:4, 7:5, međutim, Krajinović nije uspio da iskoristi činjenicu da je Švarcman u finišu trećeg seta imao velikih problema sa grčevima.

Švarcman je relativno rutinski uspevao da osvoji prva dva seta, koristeći slabe servis gemove Krajinovića, a onda je u trećem pri vođstvu 5:4 tražio medicinski tajmaut.

"Ne mogu da hodam, niti da podnesem bol", u tim trenucima su se mogle čuti riječi Švarcmana upućene članovima njegovog tima.

Krajinović je izjednačio na 5:5, ali više od toga nije mogao. Švarcman je sačuvao svoj servis, a onda uspio i da po osmi put "brejkne" Srbina i tako ga izbaci sa turnira u 1. kolu takmičenja.

Filip je imao težak žrijeb u Melburnu, ali ostaje žal što makar nije produžio meč odlaskom u četvrti set. Ko zna kako bi se Švarcman tada snalazio...

Srbiju na Australijan openu sada predstavljaju još samo Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.