rukomet prekvalifikacije za Svjetsko prvenstvo BIH - Grčka uživo

Grci prejaki za BIH, ništa od čuda u Mejdanu!

Reprezentacija BIH poražena je 28:26 u revanšu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

rukomet prekvalifikacije za Svjetsko prvenstvo BIH - Grčka uživo Izvor: EHF

Rukometna reprezentacija BIH nakon debakla u prvom meču (14:17) ni u revanšu pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo nije uspjela da iznenadi Grčki i upiše kakav-takav trijumf.

"Zmajevi" su u tuzlanskom Mejdanu poraženi rezultatom 28:26 od Grčke koja će u baražu igrati sa Crnom Gorom.

Selekcija Tonija Čoline uspjela je da zaustavi Haralamposa Maljosa koji je sa 13 golova u prvom meču bio nerješiva enigma, ali su Grci dobili nove heroje u revanšu.

Teodoros Boskos sa deset golova vodio je svoju selekciju do trijumfa, ali heroj Grčke je i golman Petros Bukovinas koji je sakupio 14 odbrana i u pojedinim trenucima bio pravi problem sa bh. rukometaše.

U prvom poluvremenu raspucao se Hamidović i "zmajevi" su poslije vođstva 2:1 stigli u 23. minutu ponovo do prednosti- bilo je 10:9, međutim, ponovo se razbranio Bukovinas i Grci su serijom 3:0 završili prvo poluvrijeme.

"Zmajevi" nisu uspjeli da iskoriste igrača više početkom drugo poluvremena i eventualno dođu do neke prednosti koja bi ovaj meč uvela u neizvjesnost.

Umjesto toga raspucao se Boskos, pa ni vezani golovi selekcije BIH koja je u nekoliko navrata vraćala egal nisu dali značajniji rezultat.

Sredinom drugog poluvremena raspala se igra reprezentacije BIH i Grci su se odlijepili na pet golova razlike, a ni period dobre igre u samom finišu i golovi Kadrića kojim su "zmajevi" stigli na gol zaostatka  nisu bili dovoljni da se bar izvuče remi.

Kostakidis je stavio tačku na i i ovjerio pobjedu Grčke 28:26.

Kod selekcije BIH Kadrić i Ovčina postigli su po pet golova, a Burić je upisao deset odbrana.

Tok utakmice pročitajte klikom na Razvoj događaja.

24:26 Kadrić

Tri minute prije kraja BIH je smanjila na dva gola zaostatka, Kadrić je postigao svoj četvrti gol

16:17 BOSKOS!

Boskos je nezaustavljiv. Sedam njegovih golova večeras.

21:12

16:16 Rezultatska klackalica u Mejdanu

Ponovo su "zmajevi" izjednačili nakon dva gola zaostatka, pogađali su Davidović i Kadrić

21:07

13:15 - Grci ponovo imaju "plus dva"

Nakon dva gola Boskosa sada pogađa i Ciras iz sedmerca, Grci imaju dva gola prednosti

21:05

12:13 Grci pogađaju sa igračem manje

21:05

12:12 - Izjednačenje!

Ovčina sa sedam metara i Haseljić pogodili su za izjednačenje!

21:00

Počelo je drugo poluvrijeme u Mejdanu

20:45

Kraj prvog poluvremena 10:12!

20:42

10:12 Grci ponovo vode

Ponovo mini-serija Grka 3:0 u finišu prvog poluvremena. Grci su iskoristili isključenje Hercega i sada imaju dva gola prednosti

20:40

Bukovinas odličan na golu!

Sedam odbrana sakupio je Bukovinas, posljednju odbranivši zicer Muhoviću.

20:35

10:9 - "Zmajevi" ponovo vode

Nakon gotovo 20 minuta igre i onih 2:1 reprezentacija BIH ponovo vodi - pogodio je Herceg nakon tajm auta koji je tražio Čolina.

20:30

8:8 - Ovčina!

Još jednom Vukšić je brzom solo akcijom izborio isključenje, a novi sedmerac je pogodio Ovčina

20:29

7:8 - isključenje za BIH

"Zmajevi" sa igračem manje nakon isključenja Hamidovića

20:26

6:6 - Raspucao se Hamidović!

Vegar je ukrao loptu, a Vukšić izborio sedmerac i isključenje Kandilasa. Pogodak sa sedam metara postigao je Hamidović, ovo je njegov četvrti večeras.

20:23

5:5 - Serija Hamidovića

Novi gol Hamidovića, treći na ovoj utakmici za novo izjednačenje u Tuzli

20:23

4:4 - BURIĆ!

Benjamin Burić uzvraća na drugoj strani odličnom odbranom, a Hamidović pogađa za izjednačenje

2:4 - Boskos

Nisu uspjeli igrači BIh da iskoriste igrača više, umjesto toga Grci su sa tri vezana gola stigli do dva gola prednosti

20:12

"Zmajevi" krenuli dobro

2:1 - Haslejić pogađa za novo vođstvo reprezentacije BIH koja ima i igrača više u uvodnim minutama duela