• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Dan za pamćenje! Osvojio turnir, pa se odvezao na drugi meč: Pokazao zube Novaku, a sad uradio nešto nevjerovatno!

Autor Haris Krhalić

Mladi danski teniser Holger Rune pamtiće ovu subotu.

Mladog danskog tenisera Holgera Runea pamtimo sa prošlogodišnjeg US Opena kada je pokazao zube Novaku Đokoviću i uzeo mu set u prvom kolu tog turnira.

A sada je Danac koji je trenutno 91. na svijetu imao nevjerovatan dan. On je u subotu odigrao dva meča i uspio da  osvoji jedan turnir. 

Rune je prvo nastupio u finalu čelendžera u San remu i uspio da pobijedi Italijana Frančeska Pasara sa 6:1, 2:6, 6:4. Odlično je počeo meč, a onda je pao u formi i Pasaro je bio nadomak pobjede. Vodio je 4:2 u odlučujućem setu, ali je Rune uspio da naniže četiri osvojena gema i da pobijedi. 

Odmah poslije titule nije slavio, već je nakon što je osvojio svoj peti čelendžer u karijeri sjeo u kola i odvezao se u Monte Karlo! Tamo je igrao kvalifikacije i uspio je da dobije Radua Albota iz Moldavije sa rutinskih 6:2, 6:3!

Sada u finalu kvalifikaicja za Monte Karlo igra sa Amerikancem Maksimom Kresijem, a zbog osvojenih bodova na ovim turnirima Danca čeka minimum 79. mjesto na ATP listi od ponedjeljka. 

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC