Novak Đoković na Rolan Garosu savladao slovačkog tenisera kog trenira njegov bivši trener Marijan Vajda.

Novakova lekcija pred bivšim trenerom! Đoković se svađao s sudijom, pa pokazao svima ko je najbolji! Izvor: eurosport.com

Novak Đoković želi da odbrani titulu na Rolan Garosu. Uspješno je startovao i rutinski preskočio prvu prepreku, pa je zatim preskočio i drugu, pobijedio je slovačkog tenisera Aleksa Molčana sa 6:2, 6:3, 7:6.

Sam po sebi ovaj duel ne bi privlačio toliko pažnje, s obzirom na to da su igrali samo jednog. Međutim, zbog jednog detalja su svi pratiti ovaj susret. Molčana od nedavno trenira Novakov bivši trener Marijan Vajda. Novak je stigao i da se posvađa sa sudijom i da pobijedi i nervozu.

Vajda je bio na tribinama i gledao je svog nekadašnjeg pulena kako drži lekciju njegovom sadašnjem igraču. Novak je briljirao na stadionu "Suzan Lengle", posebno u prva dva seta. Slovački igrač nije znao šta ga je snašlo.

Djelovalo je da će sve biti brzo gotovo kada je napravio brejk u trećem setu i poveo sa 2:1, ali je onda uslijedio pad. Molčan je koristio Novakovu nervozu, uspio je da se vrati i da produži meč. Ipak, Novak je u taj-brejku riješio pitanje pobjednika i pokazao svima ko je najbolji na svijetu.

Nije ga omela ni mala svađa sa sudijom Evom Azderaki-Mur koja ga je opomenula zbog zadržavanja vremena i tražila je od njega da bude brži.

Naredni rival biće mu Alijaž Bedene. Njih dvojica su odigrala tri meča do sada i sva tri puta je Srbin bio bolji. Nije izgubio ni set. Jedan od tih duela bio je baš na Rolan Garosu 2016. godine (6:2, 6:3, 6:3).

18:37

TAJ-BREJK

Novak je pobijedio! Poslije malih problema u trećem setu je Đoković slavio u taj-brejku - 7:6 (7:4).

Ključni poen dogodio se sredinom taj-brejka kada je Molčan pogodio vrh loptice poslije čega je završila u autu, a Novak je potom dobro servirao i došao do nedostižnih 5:2.

18:29

IGRAĆE SE TAJ-BREJK!

Igraće se taj-brejk. Novak je uz dosta problema osvojio gem na svoj servis i izjednačio - 6:6.

Izvor: eurosport

18:23

MOLČANU GEM I MINIMUM TAJ-BREJK

Molčan je osvojio gem na svoj servis i obezbijedio najmanje taj-brejk - 5:6.

18:19

SLOVAK PRIPRIJETIO NOVAKU

Novak se izvukao iz neprijatne situacije i izjednačio - 5:5.

Molčan je imao prednost od 15:30 i priliku da dođe do set lopte, Novak je pronašao rješenje i dobio taj gem.

Izvor: Eurosport printscreen

18:12

MOLČAN NE ODUSTAJE

Slovak se ne predaje. Spasao je dvije brejk lopte i ostao u trećem setu - 4:5.

18:08

NEIZVJESNOST U TREĆEM SETU - NOVAKOVI APLAUZI

Nastavlja se neizvjesnost u trećem setu. I Novak i Aleks su osvojili gemove na svoj servis - 4:4.

Novak je stigao i da aplaudira Molčanu poslije spektakularnog riterna pri rezultatu 40:0.

18:00

NOVAKOV ODGOVOR!

Poslije pretrpljenog brejka je Novak uspio da se konsoliduje i da osvoji gem na svoj servis - 3:3.

17:53

SLOVAK VRATIO BREJK, VAJDA ODMAH REAGOVAO!

Molčan je uspio da napravi prvi brejk u meču. Oduzeo je servis Đokoviću i izjednačio. Vajda je odmah reagovao i počeo da razgovara sa svojim timom u Aleksovoj loži - 2:2.

Izvor: Eurosport/Screenshot

17:47

NOVAKOV BREJK!

Pravi Đoković prvi brejk u trećem setu. Oduzima servis Molčanu poslije dugog gema i dolazi do vođstva - 2:1.

17:40

BEZ BREJKOVA

Nema brejkova na startu trećeg seta - 1:1.

17:30

SET ZA NOVAKA - SADA JE 2:0!

Novaku još jedan set nedostaje da prođe u narednu rundu Rolan Garosa. Dobio je i drugi set - 6:3.

17:26

NOVAK SE SVAĐA SA SUDIJOM

Novak je dobio gem, došao na gem do osvajanja seta (5:2). U isto vrijeme je imao svađu sa sudijom Evom Azderaki-Mur. Ona je opomenula Đokovića da mora brže da servira, na šta je Novak imao odgovor.

"Išao sam po peškir, ne mogu brže", rekao je Novak.

"Moraš brže, imaš 25 sekundi između poena", odgovorila je ona.

17:20

BREJK ĐOKOVIĆA!

Novak je uspio! Napravio je prvi brejk u drugom setu i uvećao prednost - 4:2. Sve je bliži osvajanju prvog seta u Parizu.

17:11

NEMA BREJKOVA

Za sada nema brejkova u drugom setu. Igrači čuvaju gemove na svoj servis - 2:2.

17:01

NOVAK DOBIO GEM, PA SE UHVATIO ZA GLAVU

Novak je dobio prvi gem u drugom setu, pa se uhvatio za glavu, djeluje da mu je šljaka upala u oči. Potom je Molčan dobio svoj gem - 1:1.

16:50

NOVAKU SET!

Novak je osvojio prvi set - 6:2. Vajda je zabrinut za svog učenika Molčana.

16:46

NOVAK NA GEM DO SETA

Novak je došao na gem do osvajanja prvog seta - 5:2.

16:41

BREJK, PA POTVRDA BREJKA!

Sjajna serija gemova za Novaka. Prvo je oduzeo servis Molčanu, pa je onda brejk potvrdio. Ima veliko vođstvo u prvom setu - 4:1.

Izvor: Fonet/Michel Euler/AP

16:32

NOVAK SIGURAN

Još jedan siguran gem za Đokovića na svoj servis - 2:1.

16:28

GEM ZA MOLČANA

Slovak uzvraća na sličan način, nešto teže nego Novak, ali dobija svoj gem - 1:1.

16:23

NOVAKOV BRZ START

Novak je odlično startovao i dobio prvi gem bez izgubljenog poena.

16:18

IGRAČI SE ZAGRIJAVAJU

Igrači se zagrijavaju za početak meča.

16:01

KONAČNO!

Karolina Mučova je poslije dva taj-brejka i dva i po časa igre uspjela da slomi otpor treće teniserke svijeta Marije Sakari i da prođe dalje - 7:6 (7:5), 7:6 (7:4). Čekao se kraj ovog meča, jer poslije njih dve Novak izlazi na teren. Početak susreta se očekuje u 16.20 časova.

15:51

KRAJINOVIĆ IZGUBIO TREĆI SET

Filip Krajinović je izgubio treći set protiv Borne Goja. Vodi sa 2:1 u setovima i pokušaće u četvrtom da riješi pitanje pobjednika.

Izvor: Profimedia

15:18

ZVEREV U PROBLEMU, KRAJINOVIĆ VODI

Dok se čeka početak Novakovog meča, ispratićemo i neka zanimljiva dešavanja sa drugih duela. Aleksander Zverev je izgubio prvi set od Sebastijana Baeza, dok FIlip Krajinović ima dva seta prednosti protiv hrvatskog igrača Borne Goja.