Novak Đoković je izgubio od Rafaela Nadala u četvrtfinalu Rolan Garosa.

NOVAK USRED NOĆI IZGUBIO TITULU! Rafa Nadal se vratio "iz mrtvih" i skinuo ga sa prvog mjesta! Izvor: Thibault Camus/AP

Novak Đoković je izgubio od Rafaela Nadala u četvrtfinalu Rolan Garosa - 2:6, 6:4, 2:6, 6:7. Nije odbranio titulu, a ostao je i bez prvog mkesta na ATP listi.

U 59. okršaju je španski igrač došao do trijumfa poslije maratona, drame i spektakla. Sve je trajalo ukupno 4 sata i 12 minuta, a podatak da je meč počeo 31. maja, a završio se 1. juna dovoljno govori. Čak se i Džon Mekinro na taj račun našalio...

Nažalost, za srpskog igrača završilo se loše pošto je ostao i bez trona i šanse da odbrani trofej na pariskoj šljaci. Jedina stvar koja može da ga raduje jeste vrhuski kvalitet tenisa povratak u onu staru formu.

Kompletan tok meča pročitajte klikom na Razvoj događaja

1:18

NOVAK IZGUBIO I PRVO MESTO!

Porazom od Rafaela Nadala je Đoković izgubio i prvo mesto na ATP listi. Danil Medvedev će biti na tronu bez obzira šta uradi Rus do kraja turnira.

1:16

NADAL JE POBEDIO!

Gotovo je, Nadal je dobio taj-brejk i slavio posle ukupno 4 sata i 12 minuta igre- 7:6 (7:4).

1:04

IGRAĆE SE TAJ-BREJK - 6:6!

Posle tačno četiri sata igre je Nadal dobio gem na svoj servis i obezbedio taj-brejk u četvrtom setu - 6:6.

1:00

NOVAK PREKIDA RAFIN NIZ

Đoković je prekinuo seriju Nadala i vodi sa 6:5. Obezbedio je taj-brejk, ali je sada pritisak na Rafi.

0:57

NEIZVESNOST NA VRHUNCU - 5:5!

Neizvesnost je opet na vrhuncu. Rafa se u potpunosti vratio u set - 5:5!

Izvor: Thibault Camus/AP

0:52

RAFA VRATIO BREJK, NOVAK ISPUSTIO ŠANSU

Nadal je vratio brejk, sprečio je Novaka da osvoji četvrti set. Iskoristio je drugu brejk loptu, Novak je propustio dve set lopte, ali vodi sa 5:4, Nadal servira.

0:41

NADAL NE ODUSTAJE

Nadal ne odustaje, osvaja gem na svoj servis, sada je 5:3 za Novaka.

0:37

NOVAK SLAVI GEM - 5:2

Novak je dobio gem, nalazi se na korak do osvajanja seta - 5:2. Koliko mu je ovaj gem bio bitan videlo se po reakciji kada se završio, stegao je pesnicu i gledao ka svojoj loži u kojoj je Goran Ivanišević.

Izvor: Printscreen/Eurosport

0:32

SIGURAN GEM ZA RAFU

Brzo i lako Nadal osvaja gem na svoj servis i smanjuje zaostatak - 4:2.

Izvor: Jean-Francois Badias/AP

0:27

GEM ZA NOVAKA!

Čuva Novak brejk prednosti i vodi sa 4:1 u četvrtom setu!

0:23

GEM ZA RAFU

Prekida Rafa Novakovu seriju i osvaja prvi gem u četvrtom setu - 3:1.

0:19

NOVAK DOMINIRA - 3:0!

Sjajna igra Đokovića. Potvrdio je brejk i sad vodi sa 3:0 u četvrtom setu!

0:17

BREJK NOVAKA, RAFA BESNEO NA SUDIJU!

Novak je napravio brejk, poveo sa 2:0, a Nadal je bio besan na sudiju. Iako je hok-aj sistem potvrdio da je bio aut, Nadal se svađao sa Dumosuom.

Izvor: Prinscreen/Eurosport

0:14

NOVAK POBESNEO

Đoković je pobesneo posle jednog poena, bes je iskalio na mreži i dobio zvižduke. Imao je čist forhend i gotov poen, loptica je pogodila vrh mreže, Rafa je to iskoristio da se vrati u poen i dobio ga je.

0:11

NOVAK KONAČNO SET POČEO DOBRO!

Sve dosadašnje setove Novak je počeo izgubljenim servis gemom. To nije bio slučaj u četvrtom, osvojio je gem na svoj servis i poveo - 1:0!

0:04

NOVAK JE LJUT NA SEBE

Đoković je besan na sebe posle izgubljenog seta. Videlo se to po njegovoj reakciji dok je išao ka svojoj stolici.

Izvor: Eurosport/Screenshot

0:03

SET ZA RAFU!

Nadal je osvojio treći set, sada vodi sa 2:1, dobio je treći set - 2:6. Novak sada mora da osvoji četvrti set. U suprotnom će meč biti gotov!

23:58

NOVAK SE DRŽI!

Novak ne odustaje od trećeg seta. Osvojio je gem na svoj servis - 2:5.

U ovom gemu je Nadal imao kratak razgovor sa sudijom posle jednog Novakovog servisa, pa je prihvatio odluku Dumosue da je loptica bila dobra.

23:56

NADAL NA KORAK DO SETA!

Nadal je dobio još jedan gem na svoj servis i sada je na korak do osvajanja trećeg seta - 1:5.

23:51

GREŠKE SRBINA, NOVI BREJK RAFE!

Novak je propustio velike šanse, pa je onda svojim greškama praktično poklonio brejk protivniku. Nadal ima dva brejka prednosti - 1:4!

23:48

IVANIŠEVIĆ SE IZNERVIRAO

I Novakov trener Goran Ivanišević se iznervirao zbog Novakovih propuštenih šansi u četvrtom gemu trećeg seta..

23:46

JAO, NOVAČE!

Nadal je osvojio gem na svoj servis - 1:3. Nole je propustio šansu..

Novak je na 15:15 imao lagan smeč, pogodio je mrežu. To je njegov najslabiji udarac. Često u karijeri je promašivao smečeve, pa tako i postoji izraz "Đoko smeš"... Novak je uspeo to da "rhivira" da se vrati u gem, a onda je Nadal napravio duplu grešku, pa je pogrešio na mreži. Imao je Đoković brejk loptu, pogodio je mrežu. Španac je uzeo naredna dva poena i gem.

23:36

Uzima Novak prvi gem u trećem setu - 1:2. "Upisao" se na semaforu u trećem setu i sada juri brejk zaostatka.

23:32

RAFA POTVRDIO BREJK

Izgleda da je odlazak u svlačionicu pomogao Nadalu. Osvojio je i gem na svoj servis. Uzeo je osam od 10 poena u trećem setu - 0:2.

23:27

BREJK NADALA!

Veoma agresivna igra Nadala na startu trećeg seta i brejk bez izgubljenog poena - 0:1!

23:25

OVAKO JE NOVAK OSVOJIO DRUGI SET

Ovako je Novak osvojio drugi set.

23:23

NOVAK SE PREZUVAO, RAFA BIO U SVLAČIONICI

U pauzi između dva seta su Novak i Rafa napravili zanimljive poteze. Đoković je prezuvao čarape, dok je Nadal za to vreme otišao na kratko u svlačionicu.

23:20

NOVAK OSVAJA DRUGI SET!

Novak je osvojio drugi set, napravio je još jedan brejk i sa 6:4 došao do izjednačenja. Sjajan povratak Novaka u drugom setu! Imao je dva brejka zaostatka (0:3) i od tog momenta je izgubio samo jedan gem!

Izvor: Christophe Ena/AP

23:12

NOVAK DOBIJA GEM - 5:4!

Novak konačno rutinski dobija svoj gem, nije bilo maratona - 5:4.

23:08

4:4 - RAFA UZIMA GEM

Rafa je osvojio gem na svoj servis - 4:4.

23:05

RUSEDSKI: NEVEROVATAN POVRATAK!

Nekadašnji britanski teniser Greg Rusedski je oduševljen Novakovim povratkom u drugom setu.

"Novak je neverovatan. Kakav povratak u drugom setu. Pronalazi svoju najbolju igru i u tome je bolji od svih ostalih na planeti", napisao je Rusedski.

Izvor: Profimedia/YouTube/Good Morning Britain

23:00

NOVAK VODI, URLIK - 4:3!

Prvi put u meču Đoković vodi. Dobio je gem na svoj servis - 4:3 je u drugom setu.

Još jedan maratonski gem, ponovo skoro 10 minuta. Proslavio je to urlikom i pesnicom u vazduhu!

22:51

BREJK! NOVAK SE VRATIO U SET!

BREJK! Novak Đoković se vratio u set - 3:3!

Novi maratonski gem, sedam puta su bili izjednačeni četiri brejk šanse je Novak propustio, ali ne i petu. Nastavlja se dobra serija. Uz to je sudija Dumosua upozorio Nadala koji je predugo čekao sa servisima. Prvi put je prihvatio iznenađenje Španca, drugi put ga je opomenuo. Ukoliko se to ponovi, izgubiće poen.

22:47

NEVEROVATAN GEM!

Šesti gem drugog seta traje 15 minuta! Još uvek nije ni blizu kraja... Novak ima brejk lopte, ali ih za sada ne koristi.

22:39

NADAL TRAŽIO POMOĆ SUDIJE

Pred start šestog gema je Nadal tražio pomoć sudije zbog problema sa sočivom. Demijen Dumosoa mu je pomogao, pa je to brzo rešeno.

22:29

NOLE POČEO DA SE BUDI!

Novak je potvrdio brejk i vratio se u set - 2:3.

Ono što svakako raduje jeste to što Đoković konačno pokazuje neku reakciju. Posle napravljenog brejka je počeo da se smeje, kao i da je njemu laknulo što je konačno uspeo da oduzme servis Nadalu.

22:25

BREJK NOVAKA!

Konačno je Novak počeo da igra u Parizu. Napravio je prvi brejk u meču - 1:3.

22:18

NOVI BREJK ZA NADALA - 0:3!

Novak je u ogromnim problemima, pretrpeo je novi brejk - 0:3!

Zanimlijiv podatak iz dosadašnjeg toka meča kaže da je Novak iz bekhenda napravio čak devet grešaka. Rafa samo jednu.

22:13

NADAL POTVRDIO BREJK - 0:2

Nadal je potvrdio brejk u drugom setu, ima vođstvo - 0:2.

22:11

ŠTA KAŽE STATISTIKA?

Novak je izgubio pri set, a pogledajte šta kaže statistika o tome kada su dueli sa Rafom u pitanju.

22:09

NADAL ISKORISTIO SEDMU BREJK LOPTU I POVEO!

Nadal je drugi set započeo brejkom. Iskoristio je SEDMU brejk loptu i oduzeo servis Đokoviću posle gema od 13 minuta - 0:1!

22:01

NOVI MARATONSKI GEM

Još uvek traje prvi gem drugog seta. Novi maratonski gem. Novak spasava brejk lopte...

21:53

Nadal je osvojio prvi set - 2:6!

Đoković je imao 15:30, priliku da dođe do šanse za brejk, nije se to dogodilo, pa je Rafa poveo.

21:48

NOVAK SE DRŽI - 2:5

Novak je osvojio drugi gem u meču, smanjio zaostatak i ostao u setu. Sada će Nadal servirati za set - 2:5.

21:43

RAFA NA KORAK DO SETA - 1:5!

Nadal je nadomak osvajanja prvog seta. Uzeo je još jedan gem na svoj servis i približio se vođstvu u setovima - 1:5.

21:39

NOVAK U PROBLEMU - 1:4!

Veliki problemi za Đokovića. Pretrpeo je drugi brejk, Nadal ima veliku prednost u prvom setu - 1:4!

Na tribinama je i Goran Ivanišević koji deluje zabrinuto.

21:33

NOVAK PROPUSTIO DVE ŠANSE - 1:3!

Novi maratonski gem, ponovo duge razmene i opet Nadal dobija gem i spasava dve brejk lopte - 1:3. Četiri gema trajala su 29 minuta!

Đoković je imao dve šanse da se u potpunosti vrati u set, imao je 15:40, ali je onda Nadal prvo uspeo dobr oda se snađe, a onda i da smečuje i izjednači (40:40). Prvu gem loptu nije iskoristio, drugu jeste.

21:22

PRVI GEM ZA NOVAKA - 1:2!

Konačno! Novak je osvojio prvi gem na meču - 1:2.

Odlični forhendi su mu doneli gem.

21:20

RAFA POTVRDIO BREJK - 0:2

Novak nije uspeo da vrati brejk, Nadal vodi - 0:2. Španac je potvrdio brejk na ovaj način iako je Đoković u drugom gemu imao 30:30, nije došao do prilike da uzvrati.

21:14

BREJK ZA NADALA!

Brejk za Nadala! Maratonski gem, duži od 10 minuta dobio je Nadal 0:1. Usledili su aplauzi sa tribina i uzvici "Rafa, Rafa". Dve brejk šanse je Novak uspeo da spasi, ne i treću pa je tako u zaostatku na saom početku.

21:11

MEKINRO BRANI ĐOKOVIĆA

Džon Mekinro je stao u odbranu Novaka Đokovića. Pričao je o odnosu kakav publika ima prema Novaku i zašto to nije fer.

Izvor: Profimedia/Roger Parker/Alamy Live News/MN Press

21:00

ZAGREVANJE

Igrači se trenutno zagrevaju pred početak meča.

20:58

ZVIŽDUCI ZA NOVAKA

Posle Rafe je na teren izašao Novak, dobio je zvižduke, ali je bilo sa mešavinom aplauza.

20:56

APLAUZI ZA RAFU

Nadal je izašao prvi i ispraćen je aplauzima na "Šatrijeu".

20:53

NOVAKU NIJE LAKO SA PUBLIKOM

O odnosu publike prema Novaku pričali su Mekinro i Vilander.

"Kada sam ja došao na scenu Konors i Borg su bili tu, svi su želeli njih da gledaju. Prvih pet godina karijere sam se molio da dobijem taj nivo poštovanja kao oni. Ovi momci su klasa. Rodžer i Rafa su fenomenalni, posebni i Novaku nije lako da se probije u tom smislu sa publikom", rekao je Mekinro.

Nastavio je Mats.

"Rekao bih da se Novak malo navikao da neće dobiti takvu podršku publiku .Ovo nije takmičenje u popopuarnosti, već teniski meč", jasan je Vilander.

20:49

RUD: NADAL JE FAVORIT!

Jedan od konsultanata "Eurosporta" je i Kasper Rud koji je i dalje aktivan teniser.

"Ako je Rafa zdrav, on je favorit. U finalu 2020. godine je dominirao u sličnim uslovima protiv Novaka. Ako je zdrav boriće se do poslednjeg poena, sjajno igra na terenu 'Filip Šatrije' i po meni je on favorit", poručio je Kasper Rud.

Izvor: Twitter/@TennisTV/Printscreen

20:45

VILANDER: NADALU OVO NE ODGOVARA

Pred start meča su stručni konsultanti Eurosporta Mats Vilander i Džon Mekinro pričali o uslovima u kojima će meč da se igra.

"Igramo u Rafinoj dnevnoj sobi. Uvek pričamo da je Nadal bolji po danu, pokazao je i to kada je Rolan Garos bio u oktobru kada je bio sjajan. Nebo je trenutno plavo, ali je razlika velika, jer kad asunce zađe, loptica ne odskače isto. Možda to napravi razliku i prebaci to u Novakovu korist", rekao je Vilander.

Na to se nadovezao Džon.

"Ako je Nadalu stopalo dobro, onda znam da može da igra sigurno. Može da izdrži dugo, nalazi se u dobroj formi. Videćemo kakvo će stanje biti kod dugih poena i u kakvom je Novak stanju fizički. Znamo da je fenomenalan u tome, ali moramo da vidimo da li je u pravoj formi u tom fizičkom smislu", rekao je Mekinro.

20:35

KO ĆE SLAVITI VEČERAS?

Ko će pobediti večeras? Glasajte.

20:05

ŠOK NA ROLAN GAROSU!

Karlos Alkaraz je ispao u četvrtfinalu, fenomenalni Aleksander Zverev je pobedio 3:1 i u polufinalu čeka Đokovića ili Nadala!

Čitajte na MONDU.

Izvor: Profimedia

18:30

KADA POČINJE MEČ NOVAKA I RAFE?

Organizatori su sve iznenadili i meč zakazali dosta kasno - Đoković i Nadal igraju poslednji meč dana, a on neće početi pre 20.45 časova!

18:25

"NARAVNO DA ŽELIM DA NOVAK IZGUBI"

Najbolja teniserka sveta napada Novakov nestvaran rekord, ali će u ovom meču navijati za Rafaela Nadala.

Opširnije na MONDU.

Izvor: Profimedia/MN Press

18:20

80% PUBLIKE ĆE BITI PROTIV NOVAKA?

Đokovićev trener Goran Ivanišević veruje da je to dobro.

18:15

OVO JE 59. TENISKI KLASIK!

Ovo će biti 59. teniski klasik Đokovića i Nadala, a Srbin trenutno vodi 30-28!

Na Rolan Garosu, očekivano, Nadal vodi 7-2, ali je Đoković jedini čovek koji ga je savladao dva puta na pariskoj šljaci.

Poslednji put kad su igrali u četvrtfinalu Rolan Garosa jedan protiv drugog, Novak je slavio 3:0 sada već davne 2015. godine.