đoković pobijedio kecmanovića

Đoković "razbio" Kecmanovića na Vimbldonu - holandsko čudo ga čeka u četvrtoj rundi!

Novak Đoković rutinski pobijedio Miomira Kecmanovića u tri seta i plasirao se u četvrtu rundu Vimbldona.

đoković pobijedio kecmanovića  Izvor: Profimedia

Novak Đoković je pobijedio Miomira Kecmanovića u 3. kolu Vimbldona i rezultatom 6:0, 6:3, 6:3 plasirao se u četvrtu rundu. Poslije trijumfa protiv Korejca Kvona i Australijanca Tanasija Kokinakisa, Nole je u srpskom derbiju na Centralnom terenu igrao perfektno od početka do kraja i zakazao duel protiv veoma nezgodnog rivala - Holanđanina Tima Van Rajthovena u sljedećem kolu.

Sve što je Novak pokazao u petak - furiozan početak, sigurna igra na svoj servis, defanziva koja je "izluđivala" Miomira - bio je znak da je Nole spreman za nastavak odbrane titule. Njegov sljedeći protivnik je hit aktuelne sezone i već je pobjeđivao "teškaše" Feliksa Ožea-Alijasima i Danila Medvedeva i biće silno motivisan da "skalpira" i aktuelnog šampiona Vimbldona.

Na Novaku je da to ne dozvoli!

18:06

Rutinska pobeda Novaka Đokovića!

Nole je savladao zemljaka Miomira Kecmanovića u tri seta 6:0, 6:3, 6:4, u meču u kojem nije bilo neizvesnosti i u kojem je za 24 minuta osvojio prvi set - bez izgubljenog gema.

Naredni Đokovićev rival biće holandska senzacija Tim Van Rajthoven, koji je pred Vimbldon u Holandiji pobedio Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima i svetskog "broja jedan", Danila Medvedeva.

17:55

Novaku je potreban još gem!

Sudeći prema onome što vidimo, Đokovića minuti dele do pobede. U trećem setu je poveo 5:2.

17:43

Brejk Novaka!

Odužio se prvi gem u ovom setu pošto smo imali veliki broj izjednačenja i jednu brejk loptu za Novaka, ali je uspeo Kecmanović da se odbrani.

Nakon što je Novak vrlo rutinski došao do gema na svoj servis uspeo je da uzme prvi brejk u trećem setu pošto je uzeo servis Kecmanoviću.

Izvor: Fonet/AP/Alberto Pezzalli

17:33

Može li Kecmanović da učini meč neizvesnim?

Miomir je u teškoj situaciji. Novakova defanziva je perfektna i ništa mu danas ne "poklanja". Na početku trećeg seta ima velikih problema u gemu na svoj servis.

Izvor: Profimedia

17:27

Novak vodi 2:0 u setovima!

Đoković je potvrdio brejk i sada je na set do plasmana u četvrto kolo Vimbldona.

Kecmanović je zaigrao bolje, ali to i dalje nije dovoljno dobro da se ugrozi Novak.

17:15

Brejk!

Novak je osvojio gem na Miomirov servis u završnici drugog seta i sada vodi 5:3.

U jednom trenutku Đoković je pao na travu, ali se brzo podigao i srećom je sve ispalo OK.

Na tribinama je i Novakov sin, Stefan i podržava ga iz boksa.

17:08

Srpski derbi na Centralnom terenu

16:58

Sada se igra - 2:2 u drugom setu

Prvi set trajao je 24 minuta, a drugi već traje 21. I to govori o tome da je Kecmanović došao sebi posle jako lošeg početka.

16:48

Kecmanović osvojio prvi gem - osmi na meču!

Aplauz publike na Centralnom terenu bio je glasniji nego inače, jer je Miomir konačno uspeo da se "upiše" na ovom meču. Sada je 1:1 u drugom setu.

16:38

Novak osvaja sa nulom!

Ni trunke neizvesnosti nije bilo u uvodnom setu trećeg kola Vimbldona.

Đoković je i u poslednjem gemu "brejknuo" zemljaka i rutinski poveo u setovima, 1:0.

16:30

Novak GAZI u prvom setu - 4:0

Kecmanović ne uspeva da dođe do daha pred sjajnim braniocem titule. Đoković ga je "brejknuo" i u četvrtom gemu i tako došao praktičlno nadomak osvajanja seta

Izvor: FoNet/AP/Alberto Pezzali

16:20

Odličan Novakov početak -2:0

Posle svog osvojenog servis-gema, Novak je iz prve šanse "brejknuo" Mišu i stekao vođstvo 2:0 na početku meča na Centralnom terenu.

Poslednji poen u drugom gemu Novak je prekinuo, zbunivši se kako linijski sudija nije video veliki aut. Tražio je čelendž i bio je u pravu. Tri puta je Kecmanović promašio forhend u ovom gemu.

16:14

Meč je počeo!

Prvi servira Novak

15:38

Već se zna naredni protivnik - senzacija iz Holandije

Ko pobedi u današnjem srpskom derbiju igraće u sledećoj rundi protiv Holanđanina Tima Van Rijthovena, koji ove sezone igra spektakularno.

U dosadašnja tri meča on je pobedio Argentinca Federika Delbonisa (3:0), Amerikanca Rejlija Opelku (3:1) i Gruzijca Nikoloza Basilašvilija (3:0). Holanđanin je ove sezone napravio spektakl na turniru iz serije 250 u svojoj zemlji (Hertogenboš), gde je na putu ka tituli pobedio velike favorite Feliksa Ože-Alijasima i Danila Medvedeva.

15:24

Kako su došli do 3. kola

Đoković je do treće runde ostvario pobede protiv Korejca Sun-Vu Kvona 6:3, 3:6, 6:3, 6:4 i Tanasija Kokinakisa 6:1, 6:4, 6:2. Sa druge strane, Kecmanović je u prvoj rundi eliminisao Australijanca Džona Milmana 6:3, 2:6, 6:3, 6:4, a potom Čileanca Alehandra Tabilja 7:6, 7:6, 3:6, 6:3.