vimbldon đoković van rijthoven

Novak pokazao ko je šampion! Dosta je bilo čuda Holanđanina – Đoković ide u četvrtfinale!

Novak Đoković pobijedio holandsku senzaciju Tima van Rajthovena i ušao u četvrtfinale Vimbldona. Tamo ga čeka deseti nosilac, Italijan Janik Siner.

vimbldon đoković van rijthoven Izvor: Profimedia

Novak Đoković prekinuo je bajku holandskog autsajdera Tima van Rajhtovena na Vimbldonu i pobijedio ga rezultatom 3:1 u setovima!

Igrač koji je došao kao potpuni autsajder na turnir, nakon dobijene vajld-kard pozivnice, namučio je branioca titule, uspio da mu oduzme drugi set i da nakratko izjednači na 1:1, ali to je bilo sve od njega na Centralnom terenu.

Novak Đoković je u preostala dva seta odigrao maksimalno fokusirano i ni na trenutak nije doveo u pitanje svoj plasman u četvrtfinale, u kojem će igrati protiv Italijana Janika Sinera, koji je ranije u nejdelju pobijedio Španca Karlosa Alkaraza.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

23:38

KRAJ! ĐOKOVIĆ JE POBEDIO VAN RAJHTOVENA!

Novak Đoković ide u četvrtfinale Vimbldona. Pobedio je Holanđanina Tima van Rajhtovena i ušao u četvrtfinale Vimbldona, gde ga čeka Italijan Janik Siner. Rezultat meča osmine finala bio je 6:2, 4:6, 6:1, 6:2 za Srbina, koji je bio vidno nervozan zato što je morao da ostane set duže neto što je planirao na Centralnom terenu.

23:34

Brejk! Novak na gem do pobede! 5:2

Izvor: Profimedia

23:22

Novak je nervozan - vodi 3:2

Novak je vidno nervozan, izborio je brejk-loptu u petom gemu, ali je Holanđanin ipak sačuvao servis i izdržao taj nalet branioca titule

23:16

2:1 za Novaka u 4. setu

Nakon što je Đoković potvrdio "brejk" (2:0), Holanđanin je uspeo da osvoji svoj servis-gem i da smanji zaostatak u setu za koji se nadamo da je poslednji.

23:08

Savršen početak 4. seta – BREJK

Novak je odmah uradio šta je bilo potrebno i oduzeo Holanđaninu servis za 1:0.

23:03

Novak poveo 2:1 u setovima!

Iznervirani Novak Đoković iskoristio je četvrtu set loptu i osvojio svoj drugi set rezultatom 6:1.

22:55

Đoković sada GAZI protiv Holanđanina

Još jedan "brejk" (4:0) odmah je potvrđen (5:0) i Đoković je tako stekao šansu da ekspresno završi posao u trećem setu.

22:45

Sada je druga priča, Novak vodi 2:0 u trećem setu

Brejknuo je Đoković Holanđanina na startu trećeg seta i sada situacija izgleda mnogo mirnije nego pre nekoliko minuta!

22:40

22:33

Van Rajthoven se izvukao i osvojio set!

Holandski anonimus spasio je brejk-lopte i osvojio drugi set, 6:4!

22:14

Nije dobro - brejk Holanđanina

Novak je izgubio servis u drugom setu. Van Rajthoven je prvi osvojio brejk u ovom delu meča i vodi 4:3, uz svoj servis u sledećem gemu.

22:03

Svako čuva svoj servis - 3:2 za Novaka u drugom setu

21:52

Drugi set počinje drugačije - 1:1

Novak je u prvom setu furiozno poveo 3:0, ali Van Rajthoven ne dopušta takav start i u drugom.

21:42

Novače, BRAVO! 6:2 u prvom setu

Đoković još jednim brejkom osvaja set i postavlja stvari na svoje mesto!

21:37

Novak na gem od osvajanja seta - 5:2

21:32

Holanđanin "ušao" u meč

Holanđanin je došao do daha i osvojio dva servis-gema. Novak sada vodi 4:2.

21:25

Đoković ipak potvrđuje brejk!

Novak vodi 3:0 na startu meča. Spasio je dve brejk-lopte Holanđanina, sačuvao svoj servis-gem i na pola je osvajanja prvog seta.

21:11

Idealan start - Novak odmah "brejknuo" Holanđanina za 2:0

Već prvi prvom servis-gemu Van Rajthovena, Novak je osvojio prvi gem i odmah stavio do znanja rivalu ko će se večeras pitati!

21:02

Počelo je! Novače, srećno

21:02

Holanđanin je do ovog proleća odigrao samo 1 meč ATP meč!

Van Rajthoven se do juna i Hertegenboša nije ni pojavljivao na turnirima u konkurenciji najboljih tenisera sveta. A, onda je u domovini pobedio favorite, osvojio titulu i pisao Vimbldonu, sa molbom da dobije pozivnicu. I dobio je i napravio je senzacionalni rezultat i u Londonu.

20:58

Uskoro počinje!

20:54

Na dan meča Đoković video Federerove suze

Bio je ovo emotivan dan na Vimbldonu, koji je posebno dirnuo Rodžera Federera.

20:49

Dobro došli u tekstualni prenos!

Meč počinje oko 21.05, jer se odužio duel Španca Karlosa Alkaraza i Italijana Janika Sinera, u kojem je "Novi Nadal" doživeo poraz u četiri seta (1:3). Ipak mu je potrebno još vremena da napreduje na ovoj podlozi, a Novaku je, bar na papiru, olakšan put ka završnici jer je protiv Karlosa trebalo da igra u četvrtfinalu.

Umesto Alkaraza, pobednik duela Srbina i Holanđanina boriće se za plasman u polufinale protiv Sinera. Ipak, pre toga posvetimo se večerašnjem meču, u kojem Novaka izvesno čeka veoma težak posao.