Prekinut gradski derbi u vaterpolu! Borac imao plus dva, trener Banjaluke odlučio da povuče ekipu sa utakmice!

Trener Vaterpolo kluba Banjaluka Slobodan Grahovac bio je revoltiran činjenicom da je sedam minuta prije kraja meča dosuđen peterac za Borac pri rezultatu 9:7 za crveno-plave, pa je odlučio da povuče ekipu iz bazena. Pravila su jasna – Borac će upisati pobjedu!

prekinut vaterpolo derbi borac banja luka  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Vaterpolo klubovi Borac i Banjaluka sastali su se večeras prvi put, u okviru drugog kola Prve B lige Srbije.

Utakmica pred krcatim tribinama Gradskog olimpijskog bazena, međutim, nije završena. Meč koji je trebalo da predstavlja praznik vaterpola prekinut je na 6.59 do kraja posljednje četvrtine, pri rezultatu 9:7 za crveno-plave.

Tada je dosuđen peterac za Borac, što se nije dopalo treneru Banjaluke Slobodanu Grahovcu, koji je odlučio da povuče ekipu iz bazena i ne nastavi meč, izrevoltiran tom odlukom arbitara.

Sudijama i delegatu nije preostalo ništa drugo nego da označe kraj meča – i pobjedu Borca. Da li će meč biti registrovan trenutnim ili službenim rezultatom (10:0), zavisi od Takmičarske komisije Vaterpolo saveza Srbije.

Kada je riječ o samoj utakmici, od prvog do posljednjeg trenutka Borac je bio taj koji je kontrolisao igru i rezultat. Nisu izabranici Davora Josipovića dozvoli rivalu da zatrese mrežu u prvoj četvrtini (3:0), poslije 16 minuta bilo je 4:2, a na ulasku u odlučujući kvartal ušlo pri rezultatu 8:6.

Igrači u crveno-plavim kapicama su na startu posljednje dionice ponovo došli do plus tri, Banjaluka je uzvratila u narednom napadu, a nakon što je u sljedećem Borčevom ataku sudijski par dosudio peterac, uslijedio je već gore opisani scenario.