Novak Djokovic Tejlor Fric uzivo prenos

Novače, majstore - Srbin ide po novu titulu! Đoković nakon drame do finala - jači od umora i žilavog Amerikanca!

Novak Đoković pobijedio je Tejlora Frica.

Novak Djokovic Tejlor Fric uzivo prenos Izvor: ANTONIO CALANNI/AP

Novak Đoković pobijedio je Tejlora Frica i prošao je u finale Završnog mastersa u Torinu. Slavio je poslije dva taj-brejka - 7:6 (7:5), 7:6 (8:6)! Neuništiv je srpski igrač, poslije drame protiv Medvedeva, haosa u tom meču, maratona i svega, dan kasnije je pokazao zašto je najbolji. Ni žilavi Amerikanac mu nije mogao ništa. U finalu će igrati protiv boljeg iz meča Kasper Rud-Andrej Rubljov.

Bilo je vidljivo da Novak nema dovoljno energije, da osjeća posljedice duela sa Rusom koji je odigran u petak. Mučio se, tražio je pravi ritam i uspijevao je da ga pronađe onda kada je bilo najvažnije. Prvo u taj-brejku prvog seta, iako je mogao i ranije taj dio da završi, a onda i u drugom kada je jurio brejk zaostatka i uspio da obezbijedi novi taj-brejk, pa da pobijedi.

U prvom setu je Novak prvi oduzeo servis rivalu, poveo sa 3:2, ali mu je poklonio brejk u narednom gemu. Nije bilo novih šansi, a onda je u odlučujućem gemu Novak u najbitnijim momentima bio bolji. Drugi set započeo je loše, pretrpio je brejk (0:2), a onda je Amerikanac servirao za set (4:5). Tada je promašio jedan lak volej na mreži, bacio je reket na zemlju i pokazao prve znake frustracije. Novak je bio strpljiv, vratio je brejk, pa je onda u taj-brejku stavio tačku na meč i prošao u finale.

16:05

KRAJ!

Novak Đoković je pobijedio, prošao je u finale - 7:6 (8:6).

15:58

TAJ-BREJK

Neizvjesnost traje u taj-brejku, na promjeni strana je neriješeno - 3:3. Novak je imao prednost u jednom momentu, ali je nije zadržao. Bilo je 2:0...

15:54

6:6 - NOVI TAJ-BREJK

Pitanje osvajača drugog seta riješiće još jedan taj-brejk - 6:6!

15:49

6:5 - NOVAK VODI!

Po prvi put u drugom setu Novak vodi, poslije vraćenog brejka je osvojio gem na svoj servis - 6:5!

15:47

5:5 - BREJK, TAKO TO RADI ŠAMPION!

Novak vraća brejk - 5:5! I to na kakav način, Fric je bio nadomak osvajanja seta, Tejlor je jedan lagan volej poslao u mrežu, a onda je bacio reket. Đoković je u igri!

15:41

4:5 - JOŠ SE IGRA!

Đoković se ne predaje, osvaja gem na svoj servis i ostaje u setu - 4:5!

15:36

3:5 - FRIC NA KORAK DO SETA

Fric je sve bliži osvajanju drugog seta - 3:5!

15:32

3:4 - IZVUKAO SE NOVAK

Novak se muči, vidi se da ima sve manje energije, ali se ne predaje. Osvaja gem na svoj servis - 3:4.

15:28

2:4 - FRIC PUN SAMOPOUZDANJA

Fric igra sa puno samopouzdanja, osvojio je novi gem na svoj servis, Novak nije imao šansu - 2:4!

15:24

2:3 - NOVAK UZEO GEM!

Đoković je uzeo gem na svoj servis, nastavlja se neizvjesnost u drugom setu - 2:3!

15:18

0:2 - POTVRDA BREJKA

Fric potvrđuje brejk u drugom setu - 0:2!

15:15

0:1 - BREJK!

Drugi set počinje brejkom Frica - 0:1!

15:09

NOVAKOVA PROSLAVA

Pogledajte i kako je Novak proslavio osvajanje prvog seta.

15:07

7:6 - URLIK I SET!

Novak Đoković osvojio je prvi set, došao je do set lopte, urlikom proslavio taj poen, a onda i set - 7:6 (7:5). Set je završio savršenom paralelom uz liniju, a onda je prstom pokazao na glavu, kao znak mentalne snage!

Izvor: Profimedia

15:03

TAJ-BREJK

Igra se taj-brejk, napravio je Novak prvi mini-brejk, pa je poslao forhend u mrežu. Na promjeni strana je neriješeno - 3:3.

14:59

6:6 - NEMA BREJKA, IDEMO U ODLUČUJUĆI GEM

Nema brejka, Novak je dobio gem, idemo u taj-brejk - 6:6!

14:55

5:6 - PRITISAK OPET NA NOVAKU

Fric je uspio da se izvuče i da dobije gem, sada je pritisak opet na Đokoviću - 5:6.

14:51

5:5 - NEIZVESNOST SE NASTAVLJA

Nije Novak pao pod pritiskom, rutinski, bez izgubljenog poena osvaja gem - 5:5.

14:47

4:5 - NE DA SE AMERIKANAC

Greške, oscilacije, ali gem dobija Fric i vraća prednost - 4:5.

14:44

4:4 - NOVAK PREKIDA SERIJU

Novak prekida seriju Frica i dobija gem na svoj servis - 4:4.

Izvor: Fonet/Antonio Calanni/AP

14:40

3:4 - FRIC OPET VODI

Imao je Novak 0:30, nije došao do brejk šanse, Amerikanac je pronašao servis, odlično je servirao i opet vodi - 3:4.

14:36

3:3 - POKLONJEN BREJK

Umjesto potvrde brejka, Novak je izgubio gem. Poklonio ga je protivniku serijom grešaka - 3:3.

14:33

PIKSI ODGOVORIO ĐOKOVIĆU

Novak je rekao da dolazi da bodri Srbiju u Kataru, a Piksi je odgovorio u svom stilu, uz osmijeh.

To znači da moramo do finala, da ga ne razočaramo? Dobro, ljudi su naravno svako na svoj način navijački nastrojeni, ja to apsolutno razumijem, ali da ponovim moramo biti maksimalno spremni", poručio je Piksi.

Izvor: YouTube/Fudbalski savez Srbije/Screenshot

14:30

3:2 - BREJK!

Konačno, Novak je došao do brejk prilika i iskoristio je prvu - 3:2!

14:26

2:2 - GEM ZA NOVAKA

Nije bilo lako kao u prvom servis gemu, ali i u ovom Novak uspijeva da završi sve u svoju korist - 2:2.

14:22

1:2 - FRIC SIGURAN

Fric osvaja gem na svoj servis, bilo je 30:30, ali je Tejlor dobio naredna dva poena - 1:2.

14:18

1:1 - NOLE EKSPRES

Ekspresan gem za Novaka, bez izgubljenog poena - 1:1.

14:16

0:1 - GEM ZA FRICA I SJAJAN POTEZ ĐOKOVIĆA

Novak je izgubio prvi gem na meču, ali je napravio gospodski potez. Sudija je dosudio aut, poen je trebalo da se ponovi, ali je Novak rekao sudiji da poen treba da pripadne Fricu i sudija je to usvojio. I to se dogodilo baš na gem lopti za Amerikanca - 0:1.

14:11

FRIC NIJE TREBALO DA IGRA

Tejlor Fric uopšte nije trebalo da igra u Torinu, ušao je na turnir zato što se Karlos Alkaraz povukao i sada je u polufinalu.

14:04

LIHŠTAJNER U STOLICI IGRAČI NA TERENU

Igrači su na terenu, a meč sudi Francuz Reno Lihštajner.

13:44

MEČ USKORO POČINJE

Polufinalni duel u Torinu kreće u 14 časova.

13:28

Zabrinuo nas je sve Novak

Novak je poslednji meč grupne faze igrao sa Danilom Medvedevom, a iako mu ništa nije značio zapeo je da ga dobije! Nažalost, nakon toga smo videli scene u kojima se Srbin tresao i jedva je završio meč, tako da ostaje da se vidi u kakvom će fizičkom stanju dočekat ovaj meč.

Izvor: Twitter/TennisTV/printscreen

13:19

Sad se igra za trofej!

Nakon tri pobjede u grupnoj fazi Novak Đoković se plasirao u još jedno polufinale završnog mastersa gdje će se sastati sa Amerikancem Tejlorom Fricom.

Fric je uspio da prođe kao drugi iz svoje grupe iza Kaspera Ruda, a sada nakon pobjede u grupi nad Rafaelom Nadalom hoće da iznenadi i Novaka.