Rukomet Svjetsko prvenstvo Srbija Alžir uživo prenos livestream

Srbija silovito počela Svjetsko prvenstvo! "Orlovi" se razletjeli, a Đerona ima jedan problem!

Srbija je ostvarila ubjedljivu pobjedu, brine povreda Pešmalbeka.

Rukomet Svjetsko prvenstvo Srbija Alžir uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Uroš Arsić

Rukometaši Srbije prvi meč Svjetskog prvenstva odigrali su protiv Alžira i ubedljvo su slavili - 36:27!

Silovit start "orlova" pred meč sa Njemačkom, ali jedna stvar brine Tonija Đeronu, to je povreda Dragana Pešmalbeka koji je u drugom poluvremenu povrijedio skočni zglob desne noge nakon čega se nije vraćao u igru.

Srbija je trenutno prva u grupi E nakon pobede od devet razlike, podsjećamo Njemačka je dobila Katar sa četiri i nalazi se na drugom mjestu. Ovom pobjedom ekipa Tonija Đerone je izborila plasman u drugu fazu, međutim izuzetno značajna utakmica slijedi 15. januara protiv "pancera" za konačni plasman i prenos bodova u naredni krug takmičenja.

21:55

KRAJ

Gotovo je, Srbija je ostvarila pobedu na početku Svetskog prvenstva - 36:27!

21:52

57' minut - plus deset

Ilić za ogromnu prednost i plus deset - 34:24

21:49

54' minut - Bomaštar brani

Imali su Alžirci sedmerac ali Bomaštar brani, Srbija se igra i Marsenić postiže šesti gol - 32:23

21:46

52' minut - Kokica Marsenića

Nakon prelepog gola Mijajla Marsenića i još jednog pogotka Đorđića Srbija se vraća na plus šest - 29:23

21:44

49' minut - Alžir se vraća

Tri nula serija Afrikanaca - rezultat je 27:22

21:40

46' minut - Alžir konačno do gola

Alžirci su pogodili posle nekoliko neuspešnih pokušaja. Dragan Pešmalbek je izašao iz igre zbog povrede zgloba, nadamo se da nije ništa ozbiljno - 27:20

21:38

46' minut - Srbija leti ka pobedi

Marsenić postiže treći gol na meču i vodi Srbiju na plus osam - Lakše diše Toni Đerona rezultat je 27:19

21:37

44' minut - rezultat 26:19

Đorđić igra izvanredno i postiže još jedan gol to je njegov sedmi na današnjoj utakmici. Alžirci mogu da gledaju prelepu igru mladog rukometaša.

21:35

43' minut - Nova najveća prednost

Nakon još jednog gola Đorđića, Vorkapić postiže prelep gol iz kontre - 25:19

21:33

40' minut - rezultat 23:19

Nakon što su Alžirci pogodili gol Cupare, Đorđić je preciznim šutem vratio prednost "orlova" na plus pet. Međutim već u sledećem napadu Alžirci su ponovo bili uspešni i rezultat je 23:19

21:30

38' minut - Plus pet 22:17

Nakon još jednog gola Vorkapića ilić postiže gol iz kontre za 22:17

21:28

37' minut - Vejn postiže treći gol

20:16 za Srbiju, Vejn postiže gol sa devet metara

21:27

36' minut - Srbija na plus četiri

Postiže gol Vorkapić i razliku povećava na najvećih plus četiri - 19:15

21:26

35' minut - Vraća se Milosavljević

Rezultat je 18:15, pogodio je Vejn. Afrička selekcija ima igrača manje.

21:24

31' minut - Igrač više 17:14

Nakon isključenja Milosavljevića Alžirci smanjuju rezultat na 16:14. Srtbija ima napad i Dodić postiže gol i vraća na plus tri.

21:22

Kreće drugo poluvreme - rezultat 16:13

Selektor Toni Đerona daje šansu svim igračima bez obzira što je rezultat i dalje neizvestan. Alžir ima prvi napad u drugom poluvremenu.

Poluvreme - 16:13

Srbija igra bolje, Cupara brani sve što upute Alžirci ka golu.

Pešmalbek dva isključenja, Marsenić jedno.

Najbolji strelci su Đorđić i Ilić sa četiri postignuta gola.

21:03

28' minut - rezultat 16:12

Borzaš kokicom za plus četiri. Cupara ima devet odbrana i najbolji je rukometaš na terenu.

21:00

27' minut - Dodić i Borzaš za 15:12

Najmlađi rukometaš Srbije postiže gol, a nakon njega BOMBU je ispalio Borzaš i povećao prednost na 15:12

20:57

23' minut - retzultat 13:12

Alžir igra bolje u poslednjih nekoliko minuta, a Marsenić će biti van igre sledećih dva minuta zbog simulacije.

20:54

21' minut - rezultat 13:10

Mijajlo Marsenić postiže fantastičan gol sa pozicije pivota, Cupara ima sedam odbrana. Sedmerac za Alžir.

20:53

20' minut - Video analiza

Postigao je Marsenić gol za 11:9, a nakon video analize Kermuš je zbog glume dobio isključenje na 2 minuta. Srbija kompletna

20:51

18' minut - rezultat 10:9

Drugo isključenje Pešmalbeka i Alžir ima napad za izjednačenje, ali prestup pivotmena i napad za "orlove"

20:48

16' minut - Nemanja Ilić za 9:8

Sa levog krila kapiten Srbije Nemanja Ilić postiže svoj treći gol - 9:8

20:47

15' minut - Đorđićev četvrti gol

Ponovo nerešeno 8:8 - nakon Đorđića, Arib postiže za izjednačenje

20:45

13' minut - Izjednačenje

Nakon kontre Alžirci postižu pogodak za 7:7

20:44

13' minut - rezultat 7:6

Pešmalbek za 7:5, ali Kemuš vraća na -1 za Srbiju

20:39

8' minut - rezultat 6:4

Nakon Vejna postiže Đorđić još jedan pogodak, ali Alžirci smanjuju na 6:4

20:37

6' minut - Alžir bolji

Iskoristili su Alžirci igrača više i smanjili rezultat na 4:3

20:36

4' minut - Brani Cupara

Bio je sedmerac za Alžir, ali sjajni cupara je zaustavio šut, u kontranapadu Đorđić je postigao gol za 4:1. Pešmalbek je zaradio kaznu isključenja od 2' minuta.

20:34

3' minut - Ilić precizan

Vodi Srbija sa 3:1 još jedan pogodak Ilića

20:33

2' minut - 2:0

Prvi napad ima reprezentacija Srbije

Alžir oslabljen neigranjem glavnog igrača i kapitena Berkusa.

Nemanja Ilić je kapiten Srbije, nema Dejana Milosavljeva njegov povratak se očekuje u nastavku turnira

20:09

Region

• Ekipa Severne Makedonije igra prvu utakmicu u 20.30 protiv Norveške i ovo će biti jedan od derbi mečeva prvog kola.
  • Još jedan derbi igra selekcija Hrvatske takođe u 20.30 protiv Egipta.
  • Crna Gora je  poražena 12. januara u prvom kolu protiv ekipe Španije - 30:25
  • Slovenija je demonstrirala silu protiv Saudijske Arabije i slavila sa 33:19
  • Mađarska je savladala Južnu Koreju rezultatom 35:27
19:38

Nemačka - Katar

Prva utakmica grupe E u kojoj se nalazi i Srbija završena je rezultatom 31:27 za Nemačku.

Poraženi Katar se sastaje sa Alžirom 15.1. dok će derbi grupe odigrati Nemačka i Srbija istog datuma od 19.00.

18:36

Sastav Srbije

Toni Đerona je po pravilu morao da odabere 16 od 18 igrača za prvu utakmicu Svetskog prvenstva protiv Alžira.