Debakl Hrvatske na Svjetskom prvenstvu! Afrikanci ih ponizili - nisu znali šta ih je snašlo!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Rukometaši Hrvatske poraženi su u prvom kolu Svjetskog prvenstva

Egipat pobijedio Hrvatsku 31-22 na startu Svjetskog prvenstva Izvor: Profimedia

Reprezentativci Hrvatske poraženi su na startu Svjetskog prvenstva od Egipta - 31:22 Debakl u prvom meču... Hladan tuš za "vatrene", a borbeni Afrikanci zasluženo odnose pobjedu. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 16:12 za Egipat i očekivalo se da će izabranici selektora Horvata izaći motivisaniji na teren i uspjeti da preokrenu meč u svoju korist. Ipak Egipćani su povećali prednost u nastavku i slavili velikom razlikom.

Hrvatska se nalazi na posljednjem mestu grupe dok Egipat zauzima čelnu poziciju. U drugoj utakmici ove grupe SAD je nakon velikih problema savladao Maroko rezultatom 28:27. Do prve istorijske pobjede na svjetskim prvenstvima Amerikance je predvodio Abubakar Fofana sa šest golova.

Ovo ne bi trebalo da košta Hrvate u borbi za sljedeću fazu, ali bi skupo mogli da plate zbog bodova i borbe za četvrtfinale koje donosi i plasman na Olimpijske igre.

Najefikasniji na meču u timu Hrvatske bio je Šipić sa 6 golova, dok je u timu egipta dominirao Ramadan sa 7 golova. Tim Hrvoja Horvata sljedeći meč igra protiv SADa 15. januara u 20.30, a imperativ pobede biće na najvišem nivou. Egipat se sastaje sa Marokom istog datuma i očekuje se da u susretu dvije Afričke selekcije budu bolji Egipćani.