njemačka srbija rukomet svjetsko prvenstvo uživo prenos livestream

DRAMA I PORAZ SRBIJE U DERBIJU! Suze Vejina i bolne propuštene šanse - Orlovi pali protiv moćne Njemačke!

"Orlovi" izgubili u uzbudljivoj završnici utakmice protiv Njemačke. Propustili su četiri šanse za "minus" jedan u finišu meča.

njemačka srbija rukomet svjetsko prvenstvo uživo prenos livestream Izvor: Profimedia/Jan Woitas/dpa

Srbija je nakon velike drame poražena u drugom kolu Svetskog prvenstva od favorizovanih Nijemaca rezultatom - 34:33. U najvažnijem meču grupne faze "orlovi" nisu niti jednog trenutka vodili a od uvodnih 5:5 konstantno imaju rezultatski zaostatak. Napadački savršena igra Nijemaca slomila je čvrstu odbranu Srbije i nanijela težak poraz u borbi za četvrtfinale.

Srbija je pobjedom protiv Alžira prošla u drugu fazu, međutim u borbi za plasman na Olimpijiske igre i prolaz u samu završnicu takmičenja "panceri" su nanijeli težak poraz "orlovima".

U 23. minutu utakmice povrijedio se važan igrač Srbije, Predrag Vejin, koji je nakon doskoka na protivnikovu nogu iskrenuo zglob. Težak udarac za selektora Đeronu, a Vejin je napustio halu u Poljskoj u suzama ne oslanjajući se na povrijeđenu nogu.

Srbija treću utakmicu grupe E igra 17.1. od 20.30 protiv reprezentacije Katara, "orlovi" će najvjerovatnije proći kao drugoplasirana ekipa grupe.

19:36

KRAJ! SRBIJA IZGUBILA OD NEMAČKE 33:34

19:32

59' minut - Pešmalbek

Ponovo minus dva, poslednji tajmaut za Nemce - 34:32

Srbija je ispustila nekoliko prilika da dođe do minus jedan i pripreti Nemcima. Pedeset sekundi je do kraja utakmice

19:31

58' minut - Brani Birlem

Još jedna odbrana sjajnog Birlema i gol na drugoj strani - 34:31

Sudije ne vide povlačenje Pešmalbeka i probijanje jednog Nemačkog igrača.

19:28

58' minut - Srbija ima napad

Tri minuta do kraja - Tajmaut Tonije Đerone, a Srbija ima napad da konačno priđe na poen zaostatka

19:27

55' minut - Orbović

Ponovo je dva razlike za Nemce - 33:31

Nemačka je kompletna

Greši Hefner, ali brani ponovo Birlem i ne dozvoljava da Srbija dođe do -1

19:24

53' minut - 33:30

Isključenje Štajnerta, ali brani golman Nemačke i ne dozvoljava da se Srbija približi

Hefner pogađa sa igračem manje za +3 za "pancere."

19:19

52' minut - Milosavljević

Hrabar potez mladog Milosavljevića koji vraća Srbiju na -2 - 32:30

19:18

50' minut - Sedmerac

Ilić ne pogađa sa sedam metara i ostaje rezultat - 32:29

Birlem i Cupara dominiraju na golovima reprezentacija

19:15

48' minut - Golovi na sve strane

Dva gola Kestera i jedan Kukića - 32:29

Nemci u napadu savršeni

19:13

46' minut - Ilić siguran

Ponovo sedmerac, ponovo Ilić siguran i opet minus dva nakon gola Kestera - 30:28

19:12

45' minut - Dva minuta i sedmerac

Veber je startovao nad Pešmalbekom, sudije su dosudile sedmerac i dva minuta za Nemca. Ilić siguran i rezultat je 29:27

15. minuta do kraja

19:08

42' minut - Naapad solidan

Pešmalbek vraća na minus četiri, a Cupara brani šut Knora.

Dodić vraća nadu Srbiji odličnim pogodkom - 28:25

19:06

41' minut - 27:23

Prvi gol Milosavljevića 27:23

19:03

40' minut - 26:21

Nema srbija rešenje za napad Nemačke - 24:20

Kukić pogađa za 24:21, a potom jedan igrač Nemačke vraća prednost na "+4" (25:21)

Đorđić maši i u kontri Nemci pogađaju za 26:21

19:00

35' minut - 23:20

Nemci se odlepili ponovo. Mertens šutira 5/5, a Vejin povređen napušta halu.

18:57

34' minut - gol zaostatka

Kukić se probija kroz odbranu i nakon Marsenića pogađa i on. Srbija dolazi do minus jedan, ali sudije sviraju faul i imamo igrača manje - 20:19

Izvor: Profimedia/Jan Woitas/dpa

18:55

32' minut - Nemci do gola

Vraćaju nemci plus tri sa igračem manje, pre toga Đorđić je promašio šut. "Panceri" su kompletni.

18:52

Krećemo - 19:17

Kreće drugo poluvreme rezultat je 19:17, a prvi napad u ovom delu imaće ekipa Srbije. Takođe, "orlovi" će imati i igrača više na startu poluvremena.

18:39

30' minut - Dva igrača više i Poluvreme

Dva igrača više i fantastičan gol Radivojevića

CEPELIN i Poluvreme - 19:17

Prvi napad Srbije u drugom poluvremenu i igrač više. Gledamo fantastičan rukomet. Najveća razlika bila je "+4" za Nemce, a Srbija nije vodila niti jednog trenutka. Nemci su raspoloženi i "orlovi" moraju promeniti nešto u odbrni.

18:35

28' minut - 18:16

Leti Radivojević i postiže novi gol. Srbija ima igrača više.

18:33

27' minut - 18:15

Prelepa kokica Radivojevića, ali već primljenih 18 poena.

Izvor: MN Press

18:31

26' minut - Bomaštar ponovo 16:14

Borzaš i Pešmalbek smanjuju na 16:14. Bomaštar ponovo brani

18:30

24 ' minut - 16:12

Prestup rukometaša Srbije i kažnjava nas Gola u kontri - 16:12

18:28

Prva odbrana Bomaštara, ali Predrag Vejin se povredio. Loše je stao i u suzama Vejn napuša teren. Veliki problem za "orlove"

18:26

22' minut - 15:12

Radivojević iz desnog ugla postiže gol pored bliže stative - 15:12

18:25

22' minut - Plus četiri

Nemačka preuzima kontrolu nad utakmicom i prvi put je plus četiri za "pancere", Toni Đerona zove tajmaut - 15:11

18:22

19' minut - 13:11

Sedmerac i pogađa Ilić, idemo u odbranu mora defanziva da nagradi napad

18:21

17' minut - Veber pogađa

Bomaštar menja Cuparu, ali nakon što su sudije podigle ruku za pasivan napad Veber sjajno probija i lagano daje gol. U nastavku sudije sviraju probijanje Orbovića i lopta je za Nemce.

Sjajan gol za 13:10 postižu reprezentativci Nemačke, takozvani cepelin Mertensa i Šnajnerta.

18:18

16' minut - 11:10

Orbović vrhunski postiže gol, međutim pre ovog napada Mertens je pogodio svoj četvrti šut danas.

18:15

15' minut - 10:9

Fantastičan šut Mertensa, Nemci pogađaju sve što požele. 10:8

Moraju reprezentativci da se konsoliduju u odbrani - u napadu nemaju poteškoća

Sedmerac za Ilića - 10:9

18:13

13' minut - rezultat 9:8

Nakon Đorđića za "orlove" postiže gol i Kukić. Smanjuje Srbija na 9:8

18:12

11' minut - 9:6

Volf fantastično brani Marseniću, rezultat ostaje 8:6. Međutim Nemci ubrzo pogađaju i vode sa 9:6.

18:10

10' minut - Đorđić RAZBIJA

Kakva golčina Đorđića, razoran šut i nije imalo šanse ni da vidi loptu golman nemačke - 8:6

18:09

9' minut - 7:5

Greška srbije i ponovo Nemci imaju "+2", Cupara nemoćan

18:07

6' minut - Radivojević

Kroz noge golmanu Nemačke postiže gol Bogdan Radivojević, a nakon toga Orbović krade loptu i pogađa za 5:5. Dobro igraju reprezentativci Srbije, agresivnost je na najvišem nivou.

18:06

5' minut- 5:3

Nakon sjajnog prodora Kukića i još jednog njegovog gola nemci su uzvratili istom merom. Orbović i Hefner su nakon toga pogađali na be strane - 5:3

18:04

4' minut - 3:1

Hefner preuizima odgovornost i bombom matira Cuparu - 3:1

18:03

2' minut - 2:1

Iz desnog ugla Nemci postižu gol, nakon toga Kukić pogađa za 2:1

18:02

2' minut - rezultat 1:0

Pogađa stativu Đorđić i rezultat ostaje 1:0 za Nemce

18:00

BOŽE PRAVDE - Krećemo

Po završetku himni dveju reprezentacija krećemo u izuzetno važan meč, sastav je identičan kao protiv Alžira. Dejan Milosavljev će u toku turnira da se priključi ekipi, ali Cupara na golu blista. Prvu loptu na meču ima selekcija Nemačke. SREĆNO!

17:52

Fantastični golovi Marsenića

Najefikasniji igrač utakmice bio je Mijajlo Marsenić sa postignutih devet pogodaka, a dva su bila prelepa i o njima će se dugo pričati.

Znao je pivot "orlova" u toku svoje karijere mnogo puta da nas oduševi golovima i "kokicama" koje su bežale od golmana, pa tako i na ovoj utakmici. Pogledajte klikom na link golove.

17:42

DOBRO DOŠLI

Rukometaši Srbije drugu utakmicu Svetskog prvenstva odigraće protiv reprezentacije Nemačke 15.1. od 18.00.

Prvi meč "orlovi" su lako dobili - 36:27 savladan je Alžir