srbija katar rukomet svjetsko prvenstvo uživo prenos livestream

SRBIJA POKAZALA SNAGU NA SVJETSKOM PRVENSTVU! Važna pobjeda pred ONO GLAVNO - "Orlovi" mogu mnogo!

Srbija ubjedljivo pobijedila Katar na kraju prve faze Svjetskog prvenstva i prenijela dva boda u narednu rundu.

srbija katar rukomet svjetsko prvenstvo uživo prenos livestream Izvor: Profimedia/Jan Woitas/dpa

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je selekciju Katara dvocifrenom razlikom (34:24) u posljednjem kolu premijerne grupne faze!

Zahvaljujući ovoj pobjedi, ekipa Tonija Đerone će u drugu rundu prenijeti dva boda, a već sada je jasno da će za dvije večeri protiv Norveške igrati možda i odlučujući duel u borbi za plasman u četvrtfinale.

Osim Norveške, iz grupe F sa kojom se ukršta Srbija u narednu fazu su prošli Holandija (prenosi dva boda) i Argentina (0 bodova).

Iz grupe E u kojoj su se takmičili "orlovi", Njemačka je osvojila maksimalna četiri boda za drugu fazu, dok je Katar prošao dalje bezprenesenih bodova.

Iz novoformirane grupe, samo prvoplasirana i drugoplasirana ekipa steći će pravo nastupa u četvrtfinalu.

Tok utakmice Srbija - Katar pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

SRBIJA: Vorkapić 6, Borzaš 3, Abutović, Radivojević 7, N. Ilić 3, Pešmalbek 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 2, Dodić, Marsenić 4, Milosavljević, Đorđić 4.

21:57

KRAJ! Srbija je pobedila Katar 34:24!

Orlovi su preneli dva boda u drugu fazu Svetskog prvenstva - sledi borba za četvrtfinale! U narednoj grupi će najveći protivnici biti Holandija, Norveška, a uz njih očekujemo ovako rutinsku pobedu i protiv Holandije!

Sjajni golman Dejan Milosavljev zaigrao je u drugom poluvremenu i pokazao sa sedam odbrana azijskim šampionima zašto je proglašavan za najboljeg golmana Bundeslige i Evrope.

Srbija će za dva dana igrati protiv Norveške, izvesno odlučujuću utakmicu za četvrtfinale!

Nemačka prenosi četiri boda u glavnu fazu, Srbija prenosi dva, Katar ide sa nula bodova. U grupi sa kojom se ukrštamo Norveška prenosi četiri boda, Holanđani dva, a Argentina ide dalje bez bodova.

21:47

Još jedan crveni karton za Srbiju

Dragan Pešmalbek je grubo faulirao protivnika i dobio isključenje bez prava da se vrati. U toku je 50. minut, a naš tim vodi 28:19. pre njega je isključen Jovica Nikolić

21:42

Milosavljev se razbranio!

Njegova peta odbrana, da pokaže da ulazi u ritam i koliko je bio željan igre dok je bio nedovoljno oporavljen od povrede. U toku je 46. minut, a Srbija je golom Marsenića poveća 26:17.

21:38

Srbija gazi Katar!

Munjevita reakcija i sjajan gol Vorkapića - njegov drugi gol na utakmici! Srbija vodi 23:16 u 43. minutu

21:33

Pogađa i Đorđić, Rivera mora da reaguje!

Srbija vodi 21:15 u 38. minutu i u ovim momentima gazi ka drugoj pobedi na Svetskom prvenstvu. Selektor Katara pozvao je tajm-aut.

21:31

Lepo - lepše - Vanja Ilić!

Sjajan gol, za vođstvo 20:15 u 37. minutu! Mlađi brat kapitena Nemanje Ilića vratio je maksimalnu prednost za naš tim na početku drugog dela meča.

21:09

Bogdan ne staje!

Bogdan Radivojević ponovo je iskoristio najstrožu kaznu i vratio Srbiji mirnije vođstvo na poluvremenu, 17:14.

21:04

Srbija 6 minuta bez gola, Katar se potpuno vratio

Toni Đerona pozvao je tajm-aut pri vođstvu našeg tima 14:13 u 26. minutu. Da li će "orlovi" uspeti da zadrže plus do pauze?

21:01

Katar u Srbiji, vratio se na 2 gola minusa

Vođstvo Srbije se topi dok se bliži poluvreme, sada je 14:12 u 21. minutu meča.

20:57

Srbija ima 5 golova prednosti - bravo za kapitena!

Nemanja Ilić doneo je "orlovima" mirniju prednost, 14:9, u 20. minutu. Odlično funkcioniše naš tim u ovim trenucima.

20:54

Srbija ostaje bez desnog beka - sad ima samo jednog!

Jovica Nikolić je laktom zakačio protivnika i dobio direktan crveni karton. S obzirom na povredu Vejina, koji je završio Svetsko prvenstvo, jedini raspoloživi bek za Tonija Đeronu je Miloš Orbović.

Srbija vodi 13:9 u 19. minutu.

20:50

Peti gol sjajnog srpskog krila, za vođstvo 12:8 u 17. minutu! Selektor Katara Valero Rivera traži tajm-aut

20:48

Ponovo Bogdan i ponovo "plus 2" za Srbiju

Radivojević je iskoristio penal da donese "orlovima" vođstvo 10:8 u 15. minutu utakmice

20:44

Katar je izjednačio i kompletan je

Madadi je iz sedmerca pogodio za 7:7 i vratio svoj tim iz minusa u 12. minutu

20:40

Uroš Borzaš!

Srbija vodi 6:4 u 8. minutu i prvi put ima dva gola prednosti. Sjajni Borzaš poslao je loptu ka golu brzinom većom od 100 kilometara na sat!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

20:39

Bravo Cupara, bravo Bogdane!

Odlična odbrana našeg golmana pri rezultatu 3:3, a onda i dodavanje ka krilu Bogdanu Radivojeviću, koji realizuje kontru i donosi Srbiji vođstvo 4:3. U toku je 6. minut.

Izvor: RTS2/Screenshot

20:34

Srbija vodi 1:0 - Bogdan Radivojević

Borzaš je pogodio stativu, a Radivojević je bio na pravom mestu da dohvati loptu i pošalje je u gol. Prvi pogodak na meču u 2. minutu

20:32

Počelo je!

20:29

Ovo je sastav Srbije za Katar

Dejan Milosavljev je u ekipi umesto golmana Milana Bomaštara. Takođe, van 16 je i pivot Ivan Popović

Vladimir Cupara, Dejan Milosavljev, Nemanja Ilić, Vanja Ilić, Bogdan Radivojević, Vukašin Vorkapić, Mijajlo Marsenić, Jovica Nikolić, Dragan Pešmalbek, Lazar Kukić, Stefan Dodić, Miloš Orbović, Petar Đorđić, Ilija Abutović, Uroš Borzaš, Marko Milosavljević, Jovica Nikolić

20:29

Loša i dobra vest pred ovaj meč

Iz tabora reprezentacije objavljeno je da je bek "otpao", a da je poznati golman opet u timu!

Izvor: rss.org.rs/printscreen