Siner ne zna kako protiv Rusa: Medvedev osvojio Majami!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pobjeda Medvedeva nad Sinerom u finalu turnira u Majamiju bila je šesta u isto toliko međusobnih duela.

Danil Medvedev osvojio turnir u Majamijuamiju Izvor: Profimedia

Ruski teniser Danil Medvedev osvojio je večeras masters u Majamiju, pošto je u finalu pobijedio 11. igrača sveta Italijana Janika Sinera poslije dva seta, 7:5, 6:3.

Peti teniser svijeta pobijedio je poslije sat i 34 minuta i osvojio prvi trofej na mastersu u Majamiju. On je tako i u šestom duelu protiv Sinera ostvario šestu pobjedu.

Medvedev je napravio brejk u petom gemu i poveo sa 3:2, a Siner je odmah vratio brejk i izjednačio. Teniseri su poslije toga osvajali gemove na svoje servise sve do 12. kada je Medvedev ponovo oduzeo servis protivniku i osvojio je prvi set.

Ruski teniser poveo je u trećem setu sa 2:0 i 4:1, prednost brejka je sačuvao do kraja i osvojio četvrtu ATP titulu ove godine. Osim Majamija trijufmovao je u Roterdamu, Dohi i Dubaiju.

Medvedev je ostvario 24. pobjedu u posljednjih 25 mečeva, a jedini poraz doživio je od Španca Karlosa Alkarasa u prošlosedmičnom finalu Indijan Velsa.

Medvedev će od ponedjeljka biti četvrti teniser svijeta, a Siner će se popeti na deveto mjesto.