IOK Borac osvojio treće mjesto na Međunarodnom turniru u sjedećoj odbojci "Sarajevo open"

Autor Haris Krhalić

Banjalučani su u meču sa treće mjesto savladali Jedinostvo iz Brčkog.

iok borac Izvor: Promo/IOK Borac

Na završenom Međunarodnom turniru u sjedećoj odbojci Sarajevo open, Invalidski odbojkaški klub Borac osvojio je treće mjesto. U meču za bronzanu medalju Banjalučani su savladali Jedinstvo Brčko rezultatom 3:1.

Inače, ekipa Borca u Sarajevo nije otputovala u punom sastavu  što zbog privatnih obaveza igrača, ali i zdravstvenih razloga, pa je samim tim ovaj uspjeh još veći.

"Iako smo bili oslabljeni neigranjem nekih igrača ovo predstavlja ogroman uspjeh jer je ovaj turnir jedan od najboljih u svijetu", rekao je predsjednik IOK Borac Miroslav Srdić.

Do zlatne medalje na 22. izdanju ovog turnira, stigla je ekipa Fantoma, koja je u finalu savladala Bajer iz Leverkuzena sa 3:0 u setovima.

Inače, Međunarodni turnir u sjedećoj odbojci Sarajevo Open 2023 se održao od 26. do 28. maja u sportskoj dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu, a na turniru je nastupilo osam ekipa i to: ''BAYER 04'' Leverkuzen iz Njemačke, ''HRABRI'' i ''HVIDR-a Osijek'' iz Hrvatske, te bh. timovi, Borac iz Banja Luke, ''JEDINSTVO Brčko-Boće'', ''DOBOJ'', klub „Općina Ilidža“ i Fantomi iz Sarajeva.