Novak Đoković - Andrej Rubljov uživo prenos livestream Vimbldon

ĐOKOVIĆ POKAZAO KAKO IGRA ŠAMPION! Izgubio set, pa se naljutio i RAZBIO Rusa!

Novak Đoković je u četvrtfinalu Vimbldona pobijedio Andreja Rubljova.

Novak Đoković - Andrej Rubljov uživo prenos livestream Vimbldon Izvor: Profimedia

Novak Đoković pobijedio je Andreja Rubljova i prošao u polufinale Vimbldona 4:6, 6:1, 6:4, 6:3.

Po 46. put u karijeri nalazi se među četiri najbolja na slemovima i to po tome se izjednačio sa Rodžerom Federerom. Za finale igaće protiv Janika Sinera (Italija) i taj meč je na programu u petak.

Srpskom igraču bio je ovo treći izalazak na Centralni teren u tri dana. Meč sa Hubertom Hurkačom počeo je u nedjelju uveče, završio u ponedjeljak popodne i već u utorak je opet na londonskoj travi upisao trijumf u svom 400. meču na slemovima. Ujedno je bila ovo četvrta pobjeda protiv Andreja u pet dosadašnjih okršaja

Izgubio je Nole prvi set i to najviše zbog veoma lošeg prvog servisa i samo 50 odsto ubačenih prvih servisa. Dao je ruskom igraču nadu, a onda mu je raspršio snove o pobjedi. Odigrao je fantastičan drugi set i izjednačio za samo 26 minuta, onda je u trećem igrao odlično sve do završnice i svađe sa navijačima. Na kraju je u četvrtom bio na svom nivou, brzo je napravio brejk i završio posao.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

20:48

JUBILEJ I POBEDA

Đoković je dobio meč posle izgubljenog prvog seta - 4:6, 6:1, 6:4, 6:3. Ovo je bio 400. meč za Novaka na grend slemovima. Novak nastavlja da dominira.

20:47

6:3 - KRAJ

Brejk za kraj, Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona - 6:3!

20:43

5:3 - NOVAK BLIZU POBEDE

Novak je na gem do pobede i prolaska u polufinale Vimbldona - 5:3.

20:39

4:3 - SJAJAN GEM RUSA

Skoro savršen gem za Rubljova, prvi poen uzeo je Novak, a onda je ruski teniser bio nezaustavljiv - 4:3.

20:36

4:2 - NOVAK ČUVA PREDNOST!

Nastavlja Đoković da igra odlično, novi siguran gem - 4:2.

20:34

ŠTA NOVAK NOSI NA GRUDIMA?

Novak ima poseban uređaj na grudima. Svi su to videli prilikom jednog presvlačenja majice.

Izvor: Profimedia

20:33

3:2 - PREKIDA RUS SERIJU

Prekida ruski igrač seriju Đokovića i osvaja gem na svoj servis - 3:2.

20:30

3:1 - POTVRDA BREJKA!

Bilo je 15:30, ali je Novak uspeo da izbegne nove probleme i eventualne brejk šanse i potvrdio je brejk - 3:1.

20:25

2:1 - BREJK NOVAKA!

Evo ga, odmah brejk za Novaka - 2:1. Oduzeo je servis Rubljovu i ide ka pobedi.

20:20

1:1 - BRZ GEM ZA NOVAKA

Brz gem za Novaka - 1:1.

20:17

0:1 - GEM ZA RUSA

Osvaja ruski teniser prvi gem u četvrtom setu - 0:1.

20:13

RUS OTIŠAO SA TERENA

Rubljov je otišao sa terena posle izgubljenog seta, čeka se njegov povratak.

20:10

6:4 - NOVAK KONAČNO VODI!

Đoković je dobio još jedan gem na svoj servis i ujedno i treći set - 6:4! Nije bilo lako, spasao je tri brek lopte, Andrej je završio i na travi u jednom momentu, ali se računa samo rezultat gema koji je trajao 16 minuta. Iskoristio je petu set loptu!

Izvor: Fonet/AP/Kirsty Wigglesworth

19:54

5:4 - NE DA SE ANDREJ

Osvaja Andrej gem na svoj servis, igra se još u trećem setu - 5:4.

19:52

5:3 - NOVAK SVE BLIŽI SETU

Đoković je osvojio gem na svoj servis, uvećao vođstvo i na korak je do osvajanja trećeg seta - 5:3!

19:46

4:3 - NERVOZNI RUS SE IZVUKAO

Rubljov je sve nervozniji, pokazuje to i na terenu, ali je uspeo da pronađe način da se izvuče, da spasi brejk loptu i da ostane u setu - 4:3.

19:40

4:2 - POTVRDA BREJKA!

Đoković je potvrdio brejk i uvećao prednost u trećem setu - 4:2.

19:35

3:2 - BREJK!

Prvi brejk u trećem setu, Đoković je oduzeo servis Rubljovu - 3:2!

19:31

2:2 - NOVAK EKSPRES!

Ekspresan gem za Đokovića - 2:2!

19:27

1:2 - NOVAK SE NALJUTIO

Brz gem za Rubljova, a Đoković se naljutio, poslednji poen u trećem gemu je pokazao da se iznervirao, samo je "ošamario" lopticu o zemlju.

19:25

1:1 - IZVUKAO SE NOVAK!

Đoković se izvukao, spasao je dve brejk lopte i uspeo da dođe do prvog servis gema u trećem setu - 1:1!

19:19

0:1 - ASOVI RUBLJOVA

Dva asa Rubljova i rutinski osvojen gem na startu trećeg seta - 0:1.

19:15

STATISTIKA DRUGOG SETA

U drugom setu glavna razlika bio je prvi servis, Novak je ubacio 69 odsto (18/26) i napravio dva brejka i rutinski je stigao do izjednačenja. Prvi servis pravio mu je najviše problema u tom prvom setu koji je izgubio.

19:12

6:1 - DOMINANTNO DO IZJEDNAČENJA!

Đoković je razbio Rubljova u drugom setu - 6:1! Izjednačio je rezultat u setovima. Drugi set trajao je samo 26 minuta.

19:09

SINER ČEKA POBEDNIKA

Janik Siner pobedio je Romana Safjulina i prošao u polufinale Vimbldona - 6:4, 3:6, 6:2, 6:2. Tamo čeka pobednika duela Đoković-Rubljov.

19:08

5:1 - RUBLJOV UZEO PRVI GEM

Andrej Rubljov osvojio je prvi gem u drugom setu - 5:1!

19:05

5:0 - NA GEM OD SETA!

Đoković osvaja gem na svoj servis, dolazi do ogromne prednosti i nadomak je osvajanja drugog seta - 5:5!

19:03

4:0 - NOVI BREJK!

Novak pravi novi brejk, dominira u drugom setu - 4:0! Bekhend Đokovića kojim je napravio drugi brejk je bio u autu, to je pokazao snimak, ali Rus nije tražio čelendž.

18:59

3:0 - POTVRDA BREJKA I MUKE!

Đoković je spasao dve brejk lopte, a onda je potvrdio prethodno načinjen brejk - 3:0. I dalje se muči sa prvim servisom. Dominira u razmenama, ali prvi servis jednostavno ne funkcioniše za sad...

18:53

2:0 - BREJK!

Dve duple greške Rubljova, pa drop-šot Srbina za prvi brejk na meču za Đokovića - 2:0!

18:48

1:0 - MIRAN POČETAK

Miran početak drugog seta, siguran prvi gem - 1:0.

18:46

STATISTIKA PRVOG SETA

Novak je u provm setu ubacio samo 50 odsto prvog servisa (14/28) i u tome leži najveći problem, Rubljov je na 65 odsto (22/34). Novak je propustio i tri brejk lopte, a Andrej je svoju jedinu iskoristio. Nole je bolji u vinerima (13-11), dok su izjednačeni po broju neiznuđenih grešaka (6:6). Ukupno, po broju poena, Rubljov je osvojio samo dva više - 32:30.

18:44

4:6 - NOVAK GUBI!

Đoković je izgubio prvi set, Rubljov ima prednost u četvrtfinalu Vimbldona - 4:6!

18:40

4:5 - RUBLJOV NAPRAVIO BREJK!

Novak je propustio svoje brejk šanse, Rubljov je prvu iskoristio, vodi i servira za set - 4:5!

18:34

4:4 - RUBLJOV I VETAR

Mučio se Rus u osmom gemu da pronađe način da servira, jer je vetar počeo da duva jako u Londonu. Našao je način i onda je dobio gem za novo izjednačenje - 4:4.

18:30

4:3 - RUTINA ZA NOVAKA

Novi brz gem za Đokovića, bez mnogo problema dolazi do 4:3.

18:27

3:3 - PROPUŠTENE ŠANSE

Tri brejk lopte imao je Đoković i nije uspeo da ih iskoristi, odigran je i jedan spektakularan poen, neizvesnost se nastavlja - 3:3!

18:19

3:2 - NOLE SIGURAN

Još jedan brz servis gem za Đokovića - 3:2.

18:15

2:2 - BRZ GEM RUSA

Brz gem ruskog tenisera za 2:2 u prvom setu.

18:11

2:1 - GEM ZA NOVAKA

Đoković osvaja i drugi gem na svoj servis, uz male probleme u prva dva poena - 2:1.

18:08

1:1 - ZAMALO...

Imao je Novak 15:30 na servis Rubljova i priliku da napadne i dođe do šansi za brejk, Andrej ga je pročitao na meži, pa je onda imao dva sjajna servisa - 1:1.

18:02

1:0 - PRVI GEM ZA NOVAKA

Meč je počeo, Novak je osvojio prvi gem na svoj servis - 1:0.

18:00

POČELO

Počelo je, Novak prvi servira.

17:57

RUBLJOV SE PREKRSTIO

Rubljov se prilikom izlaska na teren prvo prekrstio, a onda je pokazao i tri prsta.

17:50

KONAČNO!

Đoković i Rubljov su izašli na teren. Uskoro kreće zagrevanje.

17:45

USKORO!

Đoković i Rubljov uskoro izlaze na teren. Krenuće zagrevanje, a posle toga i meč počinje.

17:36

KROV JE OTVOREN

Đoković i Rubljov igraće meč pod otvorenim krovom, a to je nešto što se dopada Novaku, jer on više voli kada je krov otvoren. Organizatori su doneli ovu odluku posle meča Švjontek i Svitoline koje su posle prvog seta igrale mče pod zatvorenim krovom.

17:29

KRAJ, SVITOLINA POBEDILA

Gotovo je, Svitolina je osvojila treći set i pobedila je Igu Švjontek - 7:5, 6:7, 6:2 i u polufinalu će igrati sa Vondrušovom. To ujedno znači i da bi Novak trebalo na teren za nekih 15-ak minuta. Pre toga Ukrajinka treba da odradi intervju na terenu i da prođu određeni protokoli pre nego što Rubljov i Đoković izađu na teren.

17:00

TARA NAVIJA ZA RUBLJOVA

Pre meča sa Rubljovom Novak je otkrio da njegova ćerka Tara navija za ruskog tenisera.

"Obično ne prati tenis, ali njega baš voli. Voli njegovu traku za kosu, intenzitet, energiju. On je prvi izbor moje ćerke", rekao je Novak.

Izvor: twitter/@pinkclaykacz

16:48

ŠVJONTEK IZJEDNAČILA

Iga Švjontek dobila je taj-brejk sa 7:5 protiv Eline Svitoline. To znači da će se igrati treći set i da Novakov meč neće skoro početi.

16:31

VONDRUŠOVA PRVA U POLUFINALU

Marketa Vondrušova (Češka) pobedila je Džesiku Pegulu (SAD) i prošla u svoje prvo grend slem polufinale (6:4, 2:6, 6:4). To znači da će na teren broj 1 uskoro Siner i Safjulin, a pobednik tog meča igra sa boljim iz duela Đokovića i Rubljova.

16:23

NOVINAR SE IZVINIO ĐOKOVIĆU

Američki novinar Džered Pajn se izvinio Novaku Đokoviću pošto je pre sedam godina na Australijan openu nazvao Rodžera "najboljim ikada" i dodao da je "zastrašujuće što Federer igra u polufinalima grend slemova i da ne zna kako će Novak da ga stigne".

16:08

NOVAK TRAŽI 46. POLUFINALE SLEMA

Novak Đoković traži mesto u polufinalu Vimbldona i ako u tome uspe po 46. put će biti među najbolja četiri na nekom od najvećih turnira. Izjednačiće rekord Rodžera Federera.

15:47

ČEKANJE I ZAGREVANJE

Čekaće Novak još sa izlaskom na teren, jer Svitolina i Švjontek još uvek nisu počele drugi set. Zbog zatvaranja krova i pauze njih dve se ponovo zagrevaju...

15:41

KROV SE ZATVARA

Zbog najavljene kiše u Londonu organizatori su odlučili da zatvore krov na Centralnom terenu. Iga i Elina čekaju da se proces završi pre početka drugog seta. To ujedno znači i da će najverovatnije meč Novaka i Andreja da se igra pod zatvrenim krovom, što se ne dopada SRbinu, jer je više puta naglašavao da više uživa kada s igra na otvorenom.

15:37

SVITOLINA OSVOJILA SET!

Đoković i Rubljov izlaze na teren posle meča Švjontek-Svitolina. Tamo je ukrajinska teniserka dobila prvi set sa 7:5 iako je Iga vodila sa 5:4 i servirala za set. Podatak koji najbolje opisuje dešavnaja u prov setu tog meča je taj da je Poljakinja osvojila samo 8 odsto poena na svoj drugi servis..