Novak Djokovic Tejlor Fric uzivo Sport klub prenos Sinsinati 2023 cetvrtfinale

Novak Đoković ruši redom u Americi! Izborio polufinale u Sinsinatiju!

Novak Đoković pobedio i Tejlora Frica i plasirao se u polufinale Sinsinatija! Počistio Amerikanca u prvom setu za 21 minut, a onda "overio" pobedu.

Novak Djokovic Tejlor Fric uzivo Sport klub prenos Sinsinati 2023 cetvrtfinale Izvor: Profimedia

Novak Đoković pobedio je i Tejlora Frica, 6:0, 6:4 u Sinsinatiju i tim četvrtfinalnim trijumfom ušao u polufinale, gde ga čeka Aleksander Zverev. Nole je pred punim tribinama u Ohaju pokazao klasu razbivši domaćina za samo 21 minut u prvom setu, a onda je u drugom viđena veća borba.

Amerikanac je reagovao na "šamar" iz prvog seta tako što je oduzeo servis Novaku već u prvom gemu drugog seta i održavao je tu prednost do vođstva 4:3. Ipak, onda je Srbin dodao gas i vezao tri uzastopna gema za pobedu - od čega dva na Fricov servis.

I ovim nastupom, kao i prethodnim trijumfima protiv Alehandra Davidoviča Fokine (6:4, predaja) i Gaela Monfisa (6:3, 6:2), Đoković je pokazao da je ipak u Crnoj Gori uz odmor i ozbiljno radio na svojoj igri. Deset dana pre početka US Opena, on igra sjajno i snažno napada trofej u Sinsinatiju, sigurno misleći i na najvažniju stvar po koju je došao - grend slem titulu u Njujorku.

Naredni meč Novak će igrati u subotu uveče, a trebalo bi da termin njegovog polufinala protiv Zvereva bude oko ponoći.

4:05

Parovi polufinala!

Još nije potvrđeno na sajtu turnira, ali očekuje se da ovo budu termini polufinala:

Subota, 21 čas, Karlos Alkaraz - Hubert Hurkač
Subota na nedelju, ponoć, Novak Đoković - Saša Zverev

4:03

Sve je završio za sat vremena!

Novak je ušao u polufinale demonstriravši silu protiv Amerikanca. Prvi set je rešio u svoju korist sa "nulom" i za samo 21 minut, a drugom mu je na početku pala koncentracija, ostao je bez svog servisa i zato je taj set trajao "čak" 41 minut. Sve je nadoknadio u završnici, "brejknuvši" Frica dva puta u nizu, za ulazak u polufinale Sinsinatija.

4:00

Gem, set i meč - Novak je u polufinalu!

Đoković je pobedio Tejlora Frica, 6:0, 6:4 i ušao u polufinale Sinsinatija, gde će igrati protiv Saše Zvereva!

Na kraju drugog seta, Nole je opet oduzeo servis Tejloru Fricu i drugim uzastopnim brejkom osvojio drugi set, za 6:4!

3:56

Šampionski, Novak na gem do pobede!

Kada je Fric ponovo zapretio brejkom i poveo 30:15 pri rezultatu 4:4 u drugom setu, Đoković je opet pokazao najbolje od sebe, vezao tri uzastopna poena i poveo 5:4!

Amerikanac servira za ostanak u meču!

3:54

Jako važan servis-gem Novaka Đokovića u 2. setu

Izvor: Profimedia

3:51

EVO GA, BREJK!

Kada je bilo najvažnije, Novak je dodao gas, poveo 40:15 i iskoristio brejk loptu za izjednačenje 4:4 u drugom setu! Amerikanac više nema brejk prednosti.

3:45

Vreme je za rasplet!

Posle 25 minuta tenisa u drugom setu, Fric vodi 4:3 i ima servis. Đoković mora u napad!

3:41

"Rovovska" faza meča - i jedan i drugi čuvaju servis

Ipak, Fric vodi 3:2 i ima prednost brejka u drugom setu.

3:33

Drugi set teče kako Fric želi - za sada

Amerikanac je "brejknuo" Novaka, poveo 1:0, a onda je potvrdio taj osvojeni gem vođstvom 2:0, stečenim sa "nulom" u drugom gemu.

3:29

Fric osvaja prvi gem na meču - i to brejkom

Na startu drugog seta, Amerikanac prvi put osvaja gem, oduzevši Đokoviću servis-gem.

3:23

21 minut tenisa i 6:0 za Novaka u prvom setu!

Kakva je ovo bila demonstracija sile u Sinsinatiju. Nole je iskoristio sve tri brejk lopte i samo jednom je dopustio Fricu da osvoji dva poena na njegov servis. Đoković je doslovno svuda po terenu i izgleda impresivno!

3:16

Đokovićev spektakl pred Amerikancima

Izvor: Profimedia/Imago Cincinnati USA Copyright: Camilla Stolen L1080812A

3:13

Đoković kao FURIJA - 4:0 u prvom setu!

Brejk za brejkom, gem za gemom, Novak razbija Amerikanca - 4:0 za samo 12 minuta tenisa. To dovoljno govori o tome kako Nole igra na Sinsinatiju ove noći.

3:04

Savršen početak meča!

Novak je osvojio gem na svoj servis, a onda za manje od pet minuta poveo 2:0 u gemovima! Odmah je "brejknuo" devetog tenisera sveta.

2:55

Novak Đoković prvi servira

2:42

Novakov meč počinje u 2.50

2:39

A, sada - Novak Đoković!

Arina Sabalenka pobedila je Tunižanku Ons Žaber i plasirala se u polufinale - 7:5, 6:3. Žaber je sredinom drugog seta morala da zove medicinski tajm-aut zbog problema sa stopalom i nakon toga je izgubila sve gemove, a samim tim i meč.

Izvor: Profimedia/Leslie Billman/Tennisclix/Cal Sport Media

2:36

Đoković već zna ko ga čeka!

Ako pobedi Tejlora Frica, Novak će u polufinalu igrati protiv Nemca Saše Zvereva. On je u četvrtfinalu imao lak posao i završio ga je za malo više od sat vremena.

Izvor: Profimedia/Mert Alper Dervis / Anadolu Agency

2:03

Za korak smo bliži Novakovom meču

Beloruskinja Arina Sabalenka je posle velike drame osvojila prvi set protiv Tunižanke Ons Žaber - 7:5. Imala je Sabalenka vođstvo 5:3 i servis za osvajanje seta, ali je zakomplikovala sve, izgubila taj servis-gem sa nulom i potom osvojila set posle 52 minuta borbe.

Posle ovog meča, Novak izlazi na isti teren.

1:25

Preostali "kostur" u Sinsinatiju

Već je poznato da će u subotu prvo polufinale oko 21 po vremenu u Srbiji igrati Karlos Alkaraz i Hubert Hurkač. U drugom, od ponoći, igraće pobednici duela Novak Đoković - Tejlor Fric i Aleksandar Zverev - Adrijan Manarino.

Na slici: Hubert Hurkač

1:23

Ovako je Alkaraz slavio plasman u polufinale

1:15

Đoković - Fric 6:0

Đoković i Fric, deveti teniser sveta, igrali su do sada šest puta i Novak je pobedio svaki put. Ipak, nije svaki put bilo bez drame, pa je Đoković 2021. na Australijan openu trijumfovao u pet setova, i to nakon što je ispustio vođstvo 2:0. Ni u jednom drugom međusobnom meču Amerikanac nije uspeo da osvoji set protiv Noleta, a igrali su u Rimu, Parizu, Madridu i Monte Karlu

1:11

Novak u najgorem terminu na Sinsinatiju

Prošle noći, između četvrtka i petka, Novak je počeo meč u 4 sata po vremenu u Srbiji, što je kasno i za Ohajo, u kojem je zaigrao od 22 uveče. Srećom, nije se dugo zadržao na terenu, a dok je igrao ozvaničeno je da će i ove večeri poslednji izaći na teren.

Za razliku od njega, Španac Karlos Alkaraz i u petak je igrao u dnevnom terminu i imaće bolji san od Srbina, mada zbog njegovih neuverljivih igara u Sinsinatiju, taj san neće biti potpuno miran i čvrst.

Svetski broj jedan pobedio je u petak popodne po američkom vremenu Australijanca Maksa Prusela, u tri seta. Svaki meč na Sinsinatiju Španac je dobio uz maksimalni broj odigranih setova.