Srbija demonstrirala silu na Evropskom prvenstvu: Nazire se protivnik u nokaut fazi!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Poslije početnog opuštanja i izgubljenog seta, srpske odbojkašice rutinski pobijedile komšijsku selekciju.

odbojka Evropsko prvenstvo Srbija pobijedila Mađarsku Izvor: MN PRESS

Odbojkašice Srbije pobijedile su u srijedu u Gentu reprezentaciju Mađarske sa 3:1 (21:25, 25:12, 25:14, 25:15) u četvrtoj utakmici grupe A na Evropskom prvenstvu za odbojkašice. Najbolja u srpskoj reprezentaciji bila je Tijana Bošković koja je sa osvojenih 29 poena praktično sam osvojila cijeli jedan set nakon opuštenog početka našeg tima i vođstva Mađarica u setovima..

Ovo je, poslije pobjeda protiv Ukrajine, Slovenije i Poljske, četvrti trjumf reprezentacije Srbije, a do kraja grupne faze preostao je još meć sa reprezentacijom Belgije, jedne od četiri zemlje domaćina Evropskog prvenstva

Izabranice selektora Đovanija Gvidetija trenutno zauzimaju prvo mjesto na tabeli Grupe A i imaju jedine perfektan skor. Tako već znaju da će u osmini finala igrati 27. avgusta u Briselu, protiv četvrtoplasirane ekipe iz Grupe C, u kojo je stanje na tabeli trenutno ovako: