srbija turska odbojkašice evropsko prvenstvo finale uživo prenos

Drama i poraz Srbije u finalu Evropskog prvenstva!

Reprezentativke Srbije izgubile u epskom finalu Evropskog prvenstva protiv Turske.

srbija turska odbojkašice evropsko prvenstvo finale uživo prenos Izvor: Profimedia

Reprezentacija Srbije izgubila je u finalu Evropskog prvenstva za odbojkašice od Turske, poslije pet odigranih setova i posle dva sata i 36 minuta borbe. Predvođene maestralnom Tijanom Bošković, koja je ostvarila 37 poena, izabranice selektora Đovanija Gvidetija ipak nisu uspjele da podignu kontinentalnu titulu.

22:37

Gotovo je, Turska je šampion Evrope

Poraz Srbije posle dva sata i 37 minuta borbe: 27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15

Nije dobro... Turska vodi 12:10

Selektor Srbije Đovani Gvideti traži čelendž da bi proverio eventualno "pecanje", ali nije uspeo. Turkinje su na tri poena do titule prvaka Evrope, a naša reprezentacija na pet. U ovoj fazi maratonskog finala, koje traje duže od dva i po sata, to je velika prednost.

22:27

Sara Lozo udara kao maljem, 9:9!

Nisu uspele Turkinje da se odbrane od njenog udarca, lopta se odbila u aut. Kakva drama!

22:26

Čudesno finale Evropskog prvenstva

Nerešeno je, 8:8 i na polovini smo petog seta

Izvor: Profimedia

22:24

Tijana, Tijana i Tijana!

Tri uzastopna poena Boškovićeve, za novo vođstvo Srbije, 7:6!

22:22

AS TIJANE BOŠKOVIĆ!

Čak 34. poen najbolje srpske odbojkašice, za izjednačenje, 5:5!

22:21

Komplikovana situacija i SPORNA odluka

Sudija nije svirao "prljav" kontakt Turkinja sa loptom, dok Srbija gubi 3:5. Selektor Gvideti okupio je reprezentativke naše zemlje na tajm-autu.

Izvor: Profimedia/BELGA PHOTO KRISTOF VAN ACCOM

22:19

Turkinje bolje otvaraju peti set

Vode 4:2 i prve dolaze do dva poena prednosti. Nije bio sjajan prijem Katarine Lazović

22:10

IDEMO U PETI SET

Turkinje u ovom setu nisu ispustile vođstvo, ni set-lopte. Trijumfovale su 25:22 i novog šampiona Evrope daće peti, odlučujući set.

21:48

I u ovom setu Turkinje bolje kreću

Vođstvo naših rivalki 4:6 na startu, ali polako, tek je krenulo...

21:45

Sada su Turkinje pribijene uz zid, počinje 4. set

21:40

Srbija na set do titule!

Čudesno su preokrenule naše odbojkašice i osvojile set 25:22, čime su povele u finalu i najavile uzbudljivu borbu i u nastavku večeri. Kako god da se završi, ovo će se pamtiti!

21:37

Tijana Bošković servira, Srbija ima set-loptu!

Vodimo 24:20 i na poen smo do osvajanja čudesnog seta, kakav se neće skoro ponoviti!

21:35

ČUDO! SRBIJA VODI U TREĆEM SETU!

Srbija je povela 22:19, sve na servis Mine Popović!

Podsetimo, bilo je 15:9, a onda 19:15 Tursku!

21:33

Srbija istopila ŠEST poena zaostatka!

Srbija - Turska 19:19, u setu u kojem smo gubili čak ŠEST poena! Nema predaje za ove devojke!

21:29

Turkinje vode, Srpkinje pokušavaju da se vrate

Prišle su odbojkašice Srbije na "minus 3" 13:16, ali su Turkinje našle način da se odbrane. Mirnije i strpljivije igraju odbojkašice Turske dok se bliži završnica seta.

21:19

Sve teža situacija u trećem setu

Turska vodi ogromnih 11:6 u trećem setu, a selektor Đovani Gvideti menja na poziciji tehničara Maju Ognjenović, a uvodi Bojanu Drču. Pre toga, tajm-aut Srbije.

21:12

Velika borba u trećem setu

Sara Lozo servira, Tijana Bošković poentira, Srbija vodi 4:3!

21:02

Šteta... Turska osvaja drugi set, 25:21

Pokušale su naše devojke u završnici da "zakuvaju", nijedan poen nisu poklonile ili prepustile rivalkama, ali je Vargas ipak na kraju bila ta koja je slavila. Idemo dalje...

20:55

Turska i dalje čuva vođstvo

Pred finiš drugog seta, Turska vodi 20:16, a selektor Srbije Đovani Gvideti pozvao je tajm-aut, da umiri ekipu i da objasni kako bi trebalo igrati do kraja.

20:51

Loše se razvija drugi set...

Turska održava vođstvo i ima prednost 16:12 dok se bliži završnica

20:46

Teška situacija, Turkinje imaju 3 poena prednosti

Vode Turkinje na svom "domaćem" terenu 11:8, a Srbija i dalje čeka prvi as u ovom finalu

20:41

Idemo dalje, moćna Tijana "otvara" i drugi set!

Posle ispravnog čelindža (doslovno za nekoliko milimetara) i perfektnog udarca Tijane Bošković, naša ekipa povela je 5:4 na startu drugog seta

20:33

BRAVO! SRBIJA VODI 1:0 U SETOVIMA!

Kakva drama u Briselu i kako važan momenat finala! Traži turski selektor Santoreti čelindž, ali neće mu pomoći, jer je poen bio ispravno dosuđen. Lopta nije dotakla prste srpskom bloku na putu ka autu!

20:31

Set lopta za Srbiju!

Greši Turkinja Vargas i slanjem lopte u aut omogućuje našem timu vođstvo 26:25, posle dve set lopte Turske!

20:29

Nije kraj!

Maja Ognjenović je nabacila loptu Sari Lozo, a ona je izjednačila pri set-lopti Turkinja na 24:23.

20:25

EVO JE TIJANA BOŠKOVIĆ, OPET VODIMO!

Srbija ima prednost 22:21 i još tri poena nas dele do osvajanja prvog seta!

20:22

Turkinje se potpuno vraćaju, izjednačenje 19:19

Tri uzastopna poena naših rivalki potpuno su otvorila finiš prvog seta u briselskom finalu

20:19

Tijana Bošković, u pravom trenutku!

Najbolja srpska odbojkašica osvaja zlata vredan poen za vođstvo 19:16! Završnicu prvog seta naš tim dočekuje u odličnoj poziciji.

20:16

Greše Turkinje, Srbija ima "plus 2"

Aut i vođstvo našeg tima 16:14. Selektor Italije Danijele Santoreti, bivši selektor Srbije, traži tajm-aut.

20:13

Turkinje "napadaju" Bjanku Bušu

Još jedan as rivalki našeg tima, za novo vođstvo Turske 13:12.

20:09

Turkinje preokreću, Jovana Stevanović odgovara

Poenom naše odbojkašice, vođstvo Turske smanjeno je na poen (7:8), a potom je proradio i blok, za izjednačenje u prvom setu (8:8).

20:07

Devojke kreću snažno!

Čak četiri poena vezale su naše devojke i povele 5:3. Maja Ognjenović je perfektno pronalazila Jovanu Stevanović, Tijanu Bošković i Srbija je tako povela u ambijentu koji je kao da se igra u Istanbulu,.

19:36

Srbija!

19:35

One igraju za Srbiju na Evropskom prvenstvu

• Tehničari Maja Ognjenović i Bojana Drča.
  • Korektori: Tijana Bošković i Ana Bjelica.
  • Libera: Teodora Pušić i Aleksandra Jegdić.
  • Blokeri: Jovana Stevanović, Mina Popović, Maja Aleksić i Hena Kurtagić.
  • Primači: Bjanka Buša, Sara Lozo, Katarina Lazović i Aleksandra Uzelac.

19:32

Srpkinje bez poraza do finala

Naše odbojkašice završile su grupnu fazu sa perfektnim učinkom, 5-0, jer su u toj fazi redom savladale Ukrajinu, Sloveniju, Poljsku, Mađarsku i Belgiju. Potom su u osmini finala u Briselu bez izgubljenog seta pobedile Švedsku, zatim je u četvrtfinalu pred našim timom pala Češka 3:1, a u polufinalu i Holandija, takođe 3:1.