Evropsko prvenstvo BIH Holandija uživo prenos livestream

Debakl BIH u Manhajmu - Holandija pregazila Pipetove "zmajeve"!

Težak poraz selekcije BIH u drugom kolu Evropskog prvenstva!

Evropsko prvenstvo BIH Holandija uživo prenos livestream Izvor: RS BiH

Rukometna reprezentacija BIH nakon poraza od Švedske 29:20 upisala je još jedan, i to još teži.

Ekipa Irfana Smajlagića nadala se iznanađenju protiv favorizovane Holandije, ali umjesto toga doživjela je pravi debakl - selekcija koju predvodi legendarni Štefan Olson slavila je 36:20 u drugom kolu Evropskog prvenstva.

Od početka do kraja Holanđani su imali glavnu riječ u Manhajmu, dok "zmajevi" nisu uspjevali ništa da urade ni u odbrani, ni u napadau, gdje su se uglavnom ispucavali, a protivnik je iskorištavao svaku grešku i promašaj.

Čak jedanaest minuta BIH, što u Holanđani iskoristili za seriju 6:0, a do kraja prvog poluvremena stigli su do dvocifrene prednosti 17:7.

Meč u Manhajmu u jednom trenutku pretvorio se u golgetersko takmičenje Bajenda i Ten Veldea, ovaj posljednji završio je meč sa devet golova iz isto toliko pokušaja i zasluženo dobio nagradu za igrača utakmice, dok je njegov saigrač postigao gol manje.

U teškom porazu "zmajeva" Davidović je postigao četiri, a po tri su dali Panić i Hadžić, koji je dobio priliku u nastavku.

I jedan i drugi selektor još od polovine drugog poluvremena dali su šansu rezervama, svjesni da je utakmica riješena. Holandija je na kraju upisala drugu pobjedu, a BIH će poslije dva poraza pokušati u posljednjem kolu da popravi utisak protiv Gruzije.

Nakon svega viđenog u ove dvije utakmice pitanje je da li se više može govoriti o pohodu na prvu, istorijsku pobjedu BIH na evropskim prvenstvima.

Tok meča pročitajteklikom na "Razvoj događaja"

16:31

Štefan Olson dao je priliku praktično rezervama, ali se to ne osjeti na igri Holandije

119,5 kilometara na sat!

Bajens je pogodio za vođstvo Holandije 27:12 a njegov udarac išao je 119,5 kilometara na sat

9:20 Muhović!

Pivot banjalučkog Borca Amir Muhović postiže svoj prvi gol na Evropskom prvenstvu

19:02

Isključenje Faljića

19:02

8:20 Ten Velde bez greške

Krilo holandske reprezentacije ima 7/7 u dosadašnjem toku susreta i sada je najefikasniji igrač

Panić izbjegao isključenje

Marko Panić pokušao je da dođe do jedne odbijene lopte uskočio je u golmanski prostor i sudario se sa Ravensbergenom, islandski sudijski par gledao je video snimak, ali nema sankcija za reprezentativca BIH

18:31

3:13 Ravensbergen!

Za dvocifrenu prednost pobrinuo se golman Holandije Bert Ravensbergen golo preko cijelog terena

Benghamen u krvi

Stradala je arkada holandskog reprezentativca prilikom šuta Paniča. Benhgamen je van terena, a meč je nakon kraće pauze nastavljen

1:0 Herceg

Nakon odbrane holandskog golmana Herceg je uputio novi šut i zabio za vođstvo BIH