rukomet euro 2024 srbija mađarska uživo prenos livestream

Poraz Srbije od Mađarske - sada kalkulator u ruke! "Orlovi" na EP ostaju samo na jedan način!

"Orlovi" poraženi u drugom kolu Evropskog prvenstva. Sa jednim osvojenim bodom, računica uoči trećeg kola je potpuno jasna. I naravno, nije jednostavna.

rukomet euro 2024 srbija mađarska uživo prenos livestream Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije izgubila je od Mađarske 27:28 i poslije tragično ispuštene pobjede protiv Islanda ponovo odigrala meč na Evropskom prvenstvu u kojem nije pobedila. "Orlovi" su bili vidno ispod nivoa na kojem su bili na otvaranju takmičenja u Minhenu.

Mađari su igrali sa akcentom na dominantnog pivotmena Bence Banhidija, koji je perfektno kažnjavao svaki defanzivni propust srpskog tima i dao je 10 golova, uz šut 10/10. "Orlovi" su imali momente loše igre na obe strane terena, ali prije svega u napadu nije bilo rešenja, niti dobre igre u kontinuitetu.

Zato je Srbija na rubu eliminacije i zato će prekosutra, u posljednjem kolu, imati veoma težak posao u borbi za plasman u drugu, "glavnu" fazu Evropskog prvenstva.

Mađarska je prošla u drugu, "glavnu" fazu Evropskog prvenstva, a Srbija će se sada baviti kalkulacijama, jer u prva dva meča ima jedan remi, odnosno jedan bod.

Ako Mađarska pobijedi Island u poslednjem kolu za dva dana, a Srbija pobijedi Crnu Goru, i Island i Srbija imaće tri boda i onda će gol-razlika da odlučuje!

22:14

Računica za prolaz? Jako je to komplikovano

"Jako je to komplikovano, nismo hteli to, imali smo druge planove, ali nije prošlo prema našem planu", rekao je posle utakmice kapiten Srbije Nemanja Ilić

22:13

"Pre svih ja treba da uzmem odgovornost"

"Šta reći, razočaran sam kao i cela ekipa, treba da snosim odgovornost za utakmicu, pre svih ja, kao jedan od glavnih igrača ove ekipe. Sve je bilo suprotno od onoga što smo radili pre neki dan, nismo nalazili laka rešenja, poslednjih 15 minuta smo srljali, da se približimo, da uđemo u egal, neizvesnu završnicu, bili su bolji i ostaje da im čestitamo. Mi bi trebalo da odmorimo i da odigramo poslednju utakmicu u grupi najbolje što možemo. Razočaran sam pre svih i nadam se da ćemo ispraviti sve ovo", rekao je za TV Arena sport Lazar Kukić

22:11

Sada se više ne pitamo sami

"Sada situacija nije u našim rukama i moramo da čekamo drugi rezultat", rekao je posle utakmice kapiten Nemanja Ilić.

22:09

Ovako izgleda tabela posle dva odigrana kola

Standings provided by Sofascore

22:08

Kraj utakmice, Srbija je izgubila od Mađarske 27:28

Ako Mađarska pobedi Island u poslednjem kolu za dva dana, a Srbija pobedi Crnu Goru, i Island i Srbija imaće tri boda i onda će gol-razlika da odlučuje!

22:03

Vorkapić daje gol za 26:28

Cupara izbacuje Vorkapića u kontranapad, a do kraja je još pola minuta.

22:02

Izgubljena lopta, to je verovatno to

Srbija nije uspela da izvede "cepelin" posle tajm-auta i pred nama je poslednji minut meča. Teška, preteška situacija.

22:01

Mađarska vodi 28:25, tajm-aut Srbija

Mađarski pivotmen Bence Banhidi doneo je svom timu možda i odlučujuću prednost, svojim DESETIM golom večeras. Razneo je odbranu Srbije, a ekipe odlaze na tajm-aut na minut i po do kraja.

22:00

I dalje je "minus 2", 25:27!

Još dva minuta! Mijajlo Marsenić pogodio je za Srbiju sa igračem manje, nakon što je u prošlom napadu iznudio sedmerac

21:59

Srbija je u igri, 24:26!

Nemanja Ilić ponovo koristi penal, a sada imamo još minut sa igračem manje! Do kraja još tačno tri minuta!

21:58

Ne, ne, ne - gol Mađara i isključenje!

Đorđo Fazekaš dao je gol za 26:23 za Mađare u 57. minutu, a onda je Dragan Pešmalbek drugi put večeras otišao na prinudnu pauzu.

21:56

SERIJA SRBIJE 3:0, MILOSAVLJEVIĆ!

Marko Milosavljević gađao je snažno i postavio rezultat 23:25 na četiri minuta do kraja utakmice!

Izvor: PETER KNEFFEL / AFP / Profimedia

21:56

Cupara brani zicer, hajde sada!

Kako bitna odbrana, na tačno pet minuta do kraja, dok na semaforu piše 25:22 za Mađarsku.

21:56

GOL! Marsenić za nadu i za 22:25!

Kukić je ležerno šutirao, ali smo srećom dobili drugu, pa i treću šansu u ovom napadu. Mijailo Marsenić dao je gol na pet minuta do kraja.

21:54

Da li je prekasno? Vorkapić za "minus 4"

Konačno nije prošla lopta do Banhidija, a Vukašin Vorkapić je to kaznio kontrom i brzim golom za 21:25. Još šest i po minuta. Više nema prostora za grešku.

21:51

Ovog čoveka niko ne može da zaustavi!

Stvari izgledaju veoma loše po Srbiju, jer Mađarska vodi 25:20. Bence Banhidi ne promašuje večeras (osam golova, 8/8 šut) i rešeta naš tim iz svih uglova.

Izvor: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT / AFP / Profimedia

21:46

Bomba Petra Đorđića, 19:22

Ovo je bilo potrebno - snažan udarac i gol za "minus 3", hajde sada čvršće "orlovi"!

21:45

Nije dobro, Mađarska vodi 22:18

Najgori trenutak za maksimalno vođstvo Mađarske, dok odmiče 47. minut. Srbija je potpuno ostala bez igre u napadu od neiskorišćenih minuta sa igračem više.

21:44

"Ne ide dobro, sad se pokazuje kakvi smo!"

Kapiten Nemanja Ilić podviknuo je na tim: "Slušaj, ne ide dobro, sad se pokazuje kakva smo ekipa, svi zajedno!"

Izvor: Wolfgang Fehrmann / imago sportfotodienst / Profimedia

21:43

Skupi, skupi promašaji!

Ni nebranjeni gol nije bio dovoljan da Srbija iskoristi situaciju sa igračem više, šutem sa pola terena. Mađari su se opet odbranili, a onda su pogodili za "plus 3" (21:18), posle čega je Toni Đerona morao da pozove tajm-aut u 47. minutu.

21:42

45' Skupe propuštene prilike! Gubimo 18:20

Srbija ima igrača više, ali najpre nije organizovala šut, a potom je Kukić u sledećem napadu šutirao u situaciji "jedan na jedan" i golman mu je odbranio.Sreća našeg tima je da Mađari na drugoj strani nisu iskoristili dva napada

21:39

Ovaj Mađar ne greši, 20:18 vode

Bence Banhidi pogodio je i šesti put večeras, bez promašaja ili odbranjenog šuta. U strašnom je ritmu dok odmiče 44. minut i polako se bliži završnica.

21:37

Teška situacija za Srbiju, igrač manje i gol manje

40' Pri rezultatu 19:18 za Mađarsku, Đorđićev šut je izblokiran, a Mađari opet imaju igrača više, jer je isključen Ilija Abutović

21:35

Ko zna koji put, Srbija poništava vođstvo Mađara!

Miloš Orbović izjednačio je na 18:18 u 39. minutu. Njegov drugi gol večeras.

21:33

Opet sve isto - izjednačenje Srbije!

Petar Đorđić "bombom" od 125,6 kilometara na sat postavlja rezultat 17:17 u 38. minutu. Potrebna nam je odbrana u ovim trenucima

21:32

Miloš Orbović, Srbija izjednačuje!

Ponovo gol sa igračem više, Srbija je na 16:16 u 37. minutu!

21:30

Šteta... Mađari poveli 16:15

Adrijan Šipoš doneo je Mađarskoj vođstvo u 36. minutu, nakon što naš tim nije iskoristio napad za vođstvo.

21:29

Opet Cupara, izjednačenje!

Predrag Vejin pogodio je sa desnog beka za 15:15, i to sa igračem manje u 34. minutu, a onda je Cupara ponovo zablistao! Kako je ušao u meč, bravo majstore!

21:28

Evo ga Cupara!

Prva intervencija našeg iskusnog golmana, pri vođstvu Mađara 15:14 u 33. minutu!

21:10

Milosavljev brani, a onda Šipoš "namazano" reaguje!

Na poluvremenu, Srbija - Mađarska 13:14.

Krenuli su Srbi u napad za izjednačenje u poslednjim sekundama pred poluvreme, a onda je Adrijan Šipoš zaustavio naše igrače na polovini terena.

Izvor: Eibner-Pressefoto/Heike Feiner / imago sportfotodienst / Profimedia

21:07

U IGRI SMO, PEŠMALBEK!

Uroš Borzaš je izazvao odbranu Mađara, proigrao Dragana Pešmalbeka, a on je rutinski pogodio, za samo gol zaostatka Srbije, 13:14!

Još minut do poluvremena!

21:06

Opet Nemanja Ilić, ponovo pogađa sa "crte"!

Četvrti gol srpskog kapitena, za zaostatak našeg tima od dva gola, 12:14, na minut i po do poluvremena.

21:04

Uroš Borzaš! Ovo nam je potrebno

Gol sa distance u 28. minutu, za aktivan rezultat Srbije i zaostatak od dva gola, 11:13! Potrebno je buđenje u napadu našeg tima.

21:03

Mađari se odlepljuju, prvi put imaju "plus 3"

Četvrtim golom Bencea Banhdija, Mađari su poveli 13:10 u 27. minutu.

20:58

Draganeeee

Dragan Pešmalbek iskoristio je u 23. minutu asistenciju kapitena Ilića, da vrati Srbiju na gol zaostatka, 10:11! Srbija je proigrala u napadu

20:57

Nemanja Ilić, ponovo

Ponovo je iskristio penal Nemanja Ilić, za rezultat 9:10 u 22. minutu! Mađari prvi put zaradili isključenje u ovom meču. Treći gol našeg kapitena.

20:55

Treće isključenje Srbije, Dejan Milosavljev spušta rampu

Ostaje 10:8 za Mađarsku u 21. minutu. Jako bitna odbrana srpskog golmana, u trećoj situaciji na utakmici u kojoj su Mađari imali igrača više. Druga intervencija Dejana Milosavljeva.

20:54

Mađari lete u ovim trenucima

Kako samo trče Mađari u ovim trenucima. Ponovo je strelac Mikloš Rosta, a Mađari vode 10:8 u 20. minutu.

20:53

Konačno, SEDAM MINUTA smo čekali ovaj gol!

Lazar Kukić daje izuzetno važan gol, posle čak sedam minuta, za "minus 1" srpskog tima, 8:9, u 19. minutu meča.

Izvor: Marco Wolf / AFP / Profimedia

20:50

Srbija pet minuta bez gola, Mađari povećavaju vođstvo

Bence Banhidi dao je svoj drugi gol večeras, za vođstvo Mađara 9:7 u 17. minutu. Podsetimo, posle Ilićevog gola naš tim je vodio 7:5.

20:49

Kakav meč, Mađari vode, serijom 3:0

Ponovo su maksimalno iskoristili Mađari to što su imali igrača više. Vode 8:7 u 16. minutu, a gol je dao Mikloš Rosta.

20:48

Mađari se brzo vraćaju, sa igračem više

Veteran Mađara Mate Lekaj izjednačio je na 7:7 u 14. minutu i iskoristio novu situaciju sa igračem više svog tima.

20:46

13' Nije dobro, Mijailo Marsenić mora napolje

Jako bitan igrač našeg tima isključen je kao i Vorkapić pre njega. Da stvar bude gora, Srbija je u tom napadu primila gol i sada vodi 7:6.

20:46

Kapitenski! 7:5 za Srbiju

Ponovo je Ilić, ovog puta iz igre, za vođstvo Srbije 7:5 u 12. minutu uzbudljivog meča

20:43

10' Opet Uroš Borzaš, 6:5!

Momak iz Sente dao je svoj već treći gol na meču! Lopta je letela brže od 120 kilometara na sat posle ovog projektila.

Izvor: Profimedia

20:42

9' BORZAŠ, VORKAPIĆ, OPET VODIMO!

Snažan udarac i gol Uroša Borzaša za 4:4, a onda ukradena lopta i gol Vukašina Vorkapića, za 5:4. Odmah se iskupio za isključenje od pre nekoliko minuta.

20:40

8' Mađari su poveli, 4:3

Iskoristili su protivnici "orlova" to što i dalje imaju igrača više i stekli prednost golom Boke

20:38

6' TAKO JE, OPET VODIMO!

Uroš Borzaš! Protrčao je po levoj strani i prevario Mađare, za vođstvo Srbije 3:2. Na drugoj strani, Vukašin Vorkapić je isključen zbog grubog starta u odbrani na Bendeguzu Boki.

20:37

4' Šteta... Milosavljev sada nije odbranio, 2:2

Pominjali smo Mađara Dominika Matea i sada je dao gol iz penala za 2:2. Prevario je Milosavljeva budući igrač Kelcea, a sada as Pari Sen Žermena.

20:36

Tako je Nemanja, 2:1 za Srbiju!

Iskoristio je penal u 4. minutu, za vođstvo našeg tima!

20:34

3' Odličan start Srbije!

Dejan Milosavljev brani penal, da sačuva vođstvo Srbije 1:0! Prvi gol za Srbiju dao je Vukašin Vorkapić.

Izvor: PressFocus / Sipa Press / Profimedia

20:14

Au kakav peh!

Pola sata pred meč Bogdan Radivojeviće osetio bolove i krenuo da povraća. EHF nije dozvolio izmenu tako da će Srbija ostati sa igračem manje!

Uroš Kojadinović i Milioš Kos su ostali van protokola, tako da će jedini igrač na desnom krilu ostati Vukašin Vorkapić!

20:02

Mađari pobedili Crnogorce, vodi ih as PSŽ-a

Večerašnji rival Srbije slavio je u uvodnom kolu Evropskog prvenstva protiv Crnogoraca rezultatom 26:24. Predvodi je takođe španski selektor, Ćema Rodrigez, a u polju je zvezda srednji bek Pari Sen Žermena, Dominik Mate.

Izvor: Kevin Domas / imago sportfotodienst / Profimedia

19:35

Boli ispuštena pobeda, ali nema vremena za to!

Srbija je u prvom meču na Evropskom prvenstvu ispustila pobedu protiv Islanda, kao i prednost 27:25 na manje od pola minuta do kraja. Ipak, tim Tonija Đerone nije imao vremena da tuguje i dobro je što je tako, jer nas čeka utakmica odluke.

19:33

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmica Srbija - Mađarska počinje u 20.30 u Minhenu i ima ogroman značaj za rasplet u Grupi C Evropskog prvenstva, u kojoj se nadamo da će naši "orlovi" izboriti plasman u sledeću, glavnu fazu.