Rafael Nadal

BRUTALAN KRAJ RAFAELA NADALA: Počišćen u prvom kolu Rolan Garosa, Novak gledao poraz sa osmijehom na licu!

Nije mogao Rafael Nadal dalje od prvog kola Rolan Garosa! Najbolji teniser ikada kada su nastupi na pariskoj šljaci u pitanju izgubio je u tri seta od Aleksa Zvereva 6:3, 7:6, 6:3.

Na samom startu meča se vidjelo da neće ovo biti meč 14-strukog šampiona pošto je već poslije tri gema Zverev uzeo brejk i do kraja prvog seta je uspio da ga odbrani i dođe do prednosti. U drugom setu je "pokazao zube" Nadal koji je prvi uzeo brejk. Ipak, umjesto da završi posao, Nadal je u desetom gemu drugog seta izgubio svoj servis i dozvolio rivalu da dođe do prilike za taj-brejk.

Kada je Zverev uzeo taj-brejk malo ko je vjerovao da Nadal može da se vrati. Iako je kompletna publika na "Filip Šatrijeu" to priželjkivala, nije tu bilo šanse. Držao se pola seta solidno Španac, a onda je sa dva brejka završio posao Rus sa njemačkim papirima i izgleda poslao Nadala u penziju.

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

Pratite uživo najiščekivaniji meč prvog kola Rolan Garosa između Rafaela Nadala i Aleksandera Zvereva.

4:3 Zverev pred pobedom!

Serija maratonskih gemova! Oba igrača su uspela da zadrže svoj servis uz puno "đusova", a onda je fantastičnim riternom uspeo Aleks Zverev da dođe do velike, velike prednosti!

Izvor: YOAN VALAT/EPA

17:54

2:2 Evo Zvereva nazad!

Uspeo je posle neverovatnog gema i poena iz voleja da uzme brejk Nadalu Zverev, a nakon toga smo videli kako se muči na svoj servis. Izašao je na mrežu, pogrešio i dao Rafi priliku za brejk. Nije je Španac iskoristio i sada je 2:2.

17:37

2:0 Brejk! Nadal je ponovo tu!

Ne, nije još gotovo! Rafael Nadal na momente zaista izgleda sjajno na terenu. Sada je fantastičnim forhendom uzeo brejk, ali jednostavno ne uspeva da zadrži taj nivo igre.

Izvor: TERESA SUAREZ/EPA

17:22

7:6 Gotov je Nadal?

Videli smo dva izjednačena gema, a onda je drugi set ušao u taj-brejk! Posle 12 minuta igre došao je Zverev do set lopte, servirao,a Nadal je poslao loptu u mrežu.

Teško će se odavde izvući Nadal...

17:01

5:5 Savršen gem

Savršen gem odigrao je Aleks Zverev! Bez izgubljenog poena je dobio na Nadalov servis i sada smo na nuli! Umesto da bude 1:1 u setovima ko zna do kada će trajati drugi set.

16:48

4:3 Rafa se ne da!

Stari vuk je očigledno još u snazi! Napada svim silama Aleks Zverev, ali ne daj mu se nikako. Uspeva Nadal da opstane i da odbrani svoj servis, za sada vodi 4:3 i na putu je da se potpuno vrati u meč.

16:37

3:2 Brejk Nadal!

Kako igra stari majstor! Rastrčao se po terenu, opet kao nekada hvata sve lopte na svoj forhend i vodi! Iskoristio je brejk loptu sjajnim drop šotom i publika je u transu!

16:27

2:1 Gem za gem!

Aleks Zverev je sada krenuo da dobija gemove bna svoj servis rutinski i vodi sa 2:1. Ipak nije još napravio brejk i drži se Nadal u drugom setu. VIdećemo da li može da zapreti!

16:12

6:3 Set Zverev!

Nema spasa za Rafu! Posle nekoliko brejk lopti koje je spasio ipak je Zverev uspeo da ga nadvlada! Moraće mnogo, mnogo bolje, ako ne misli da ispadne odmah na startu.

16:02

5:3 Nadal servira za opstanak!

Uspeo je da uzme dva poena Zverevu, ali nije bio ni blizu brejka! Sada mora da uzme svoj servis, a onda i brejk da ne bi izgubio prvi set.

15:56

4:3 Ista meta, isto odstojanje

Opet je Rafael Nadal uspeo da vrlo lako uzme gem na svoj servis, a publika je to jedva dočekala. Ipak, deluje da pomalo ima problema sa nogom, u nekim momentima je izgledalo kao da nije potpuno siguran u kretanju.

15:48

3:2 Drži se Zverev!

Aleks Zverev je dobio jedan maratonski gem, a onda smo ušli u gem na Rafin servis koji se završio jako brzo. Ipak vodi i dalje Nemac u prvom setu.

15:30

2:0 - Odmah brejk!

Zverev ignoriše slavljeničku atmsoferu na tribinama i odmah je u prvom gemu pokazao da je došao da "završi posao", a nakon što je napravio brejk - potvrdio ga je na svoj servis. Evidentno je i da Nadal ne može da dominira kao nekada i da spasava svaku lopticu, pa je čak od nekih poena odustajao.

15:18

Ovacije!

Očekivano, Nadal je dočekan ovacijama po ulasku na teren na kome je 14 puta podizao pehar. Svi ga na nogama dočekali i to dovoljno govori koliko je omiljen u Parizu, kao i kako će se navijači ponašati danas. To znači da Zverev gotovo nema niti jednog simpatizera...

15:06

"Izbacite Zvereva sa turnira"

Američki novinar Ben Rotenberg pozvao je organizatore Rolan Garosa da izbace Zvereva sa turnira zbog optužbi bivše devojke da ju je zlostavljao, za šta je osuđen. Žalio se na odluku i čeka konačnu presudu.

Izvor: EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

15:05

Ovako se sprema!

15:03

Otkazan oproštaj!

Rolan Garos je smislio da se oprostio od Rafaela Nadala tokom turnira, ali je to Španac zabranio pošto se sada premišlja o okončanju karijere. Navodno, to ima veze i sa teškim rivalom u prvom kolu, pa neće biti iznenađenje ako "Bik sa Majorke" i naredne sezone proba da osvoji Rolan Garos, po 15. put.

Izvor: Dubreuil Corinne/ABACA / Abaca Press / Profimedia

15:01

Rafa tražio dnevni termin!

Pre nego što je izašao raspored, Rafael Nadal je od organizatora turnira tražio da se njegov meč protiv Zvereva igra u dnevnom terminu, pošto ne voli noćne termine. I poslušali su ga.

Izvor: EPA-EFE/YOAN VALAT