Uživo vaterpolo Srbija Mađarska prenos

Mađarska "prizemljila" Srbiju kao nikad: Dali 17 golova, "delfini" idu na najtežeg rivala!

Težak poraz Srbije protiv Mađarske 17:13 za kraj grupne faze na Olimpijskim igrama.

Uživo vaterpolo Srbija Mađarska prenos Izvor: Kurir/Dado Đilas

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživjela je težak poraz protiv Mađarske 17:13, za kraj grupne faze Olimpijskih igara. To znači da će Srbija u četvrtfinale sa posljednjeg mjesta u grupi, što nam automatski dodjeljuje i najbolju ekipu iz druge grupe. To će biti ili Italija ili Grčka, saznaćemo poslije njihovog međusobnog duela, a termin je 7. avgust.

Ipak, ako odbrana bude "funkcionisala" kao protiv Mađarske, koja je kao od šale dala 17 golova, uključujući i jedan sa pola bazena, teško da će Srbija moći da se nada ulasku u polufinale na turniru na koji je došla kao olimpijski šampion. Najbolji strijelac Srbije bio je Dušan Mandić sa pet golova, tri je dodao Ćuk, dok je dva postigao Vico. Po jednom u strijelce upisali su se N. Jakšić, S. Rašović i Dedović.

13:16

KRAJ!

"Delfini" su doživjeli težak poraz protiv Mađarske koji znači da ćemo u četvrtfinale sa četvrte pozicije, odnosno u teoriji na najtežeg mogućeg rivala. Na kraju, Mađarska - Srbija 17:13.

Za sada čekamo protivnika iz druge grupe, najvjerovatnije će to biti Italija ako pobijedi Grčku. Četvrtfinala su 7. avgusta.

13:08

13:17 - Ćuk!

Još jedan gol za iskusnog Ćuka, treći na meču za njega.

13:06

12:17 - Molnar!

Još jedan u nizu lakih golova za Mađarsku, sada i Molnar dolazi do prvog pogotka.

13:05

12:16 - Mandić!

Strašan gol Mandića, peti gol, opet sa distance.

13:05

11:16 - Dedović!

Da je Banjaji bio na golu Mađarske do sada, možda bismo imali bolji rezultat.

13:05

10:16 - Zalanki!

Igrač više za Mađare i opet ga koriste, Mišović ne može da odbrani.

13:01

10:15 - Jakšić!

Lijep gol za Srbiju, prvi za kapitena.

12:57

Još jedna dionica...

Nemogući zadatak pred Srbijom, Mađarska je dala već 15 golova.

Izvor: Kurir/Dado Đilas

12:53

9:15 - Fekete!

Ne staju Mađari, u golmanovu stranu, Filipović je morao bolje.

12:52

9:14 - Vico!

Gol sa igračem više za Srbiju, drugi danas za Vica.

12:50

8:14 - Vigvari!

Još jedan prelak gol za Mađare, Srbija je potpuno nadigrana.

12:49

8:13 - Zalanki!

Odmah poslije tajm-auta gol za Mađare, opet imaju plus pet.

12:48

8:12 - Mandić!

Jako lijepa akcija Strahinje Rašovića i Dušana Mandića, za nadu da je moguće doći do preokreta.

12:42

7:12 - Vamoš!

Okrenuo se poslije faula, uspio da nađe poziciju za šut i lako je pogodio.

12:40

7:11 - Janšik!

Isto kao u drugoj četvrtini, Srbija ništa ne može da odbrani i ponovo je lopta iza Filipovića.

12:38

7:10 - Fekete!

Odmah gol Mađara, idu Mađari prvi put na tri gola razlike.

12:35

7:9 - Varga!

Primili smo gol jer je golman Mišović izašao sa gola što je kapiten Mađara primetio i prevario ga sa svoje polovine.

12:34

7:8 - Zalanki!

Mnogo problema ima odbrana Mađarske, strašno šutiraju sa pet-šest metara, Mišović je opet kratak.

12:31

7:7 - Mandić!

Bomba našeg Mande sa desnog krila, nema odbrane od njegovog udarca!

12:30

6:7 - Varga!

Opet gol za Mađare, opet naivno postavljena odbrana, nije verovao Filipović da će lopta u gol, ali Varga ima top u ruci.

12:29

6:6 - Rašović!

Za manje od minut Srbija dolazi do izjednačenja, strašna kontra preko Strahinje Rašovića, ništa nije mogao golman Mađarske.

12:29

5:6 - Mandić!

Konačno do gola Srbija u ovoj četvrtini, Manda pogađa iz peterca. Ništa tu nisu mogle komšije!

12:27

4:6 - Manherc!

Neverovatno, zaista... Već četvrti gol Mađara u ovoj dionici, potpuno se raspala igra "delfina".

12:25

4:5 - Nađ!

Nevjerovatno, potpuni preokret Mađara, lako su došli do tri gola za četiri minuta.

12:22

4:4 - Zalanki!

Krenuo je šut Mađare sa distance, za samo 69 sekundi su poništili sve dobro što je Srbija uradila.

12:19

4:3 - Fekete!

Potpuno nepotrebno primljen gol na startu druge četvrtine, Fekete se lako okrenuo pored Ranđelovića i pogodio.

12:16

4:2 - Vico!

Jako lijepo ide napad Srbije za sada, "ošamario" je loptu Vico i natjerao Mađare da se zamisle.

12:16

3:2 - Mandić!

Jako lijepa akcija Srbije, pogodio je Dušan Mandić, njegov 16. pogodak na turniru.

12:15

2:2 - Vamoš...

Šteta, nedovoljno dobra odbrana Srbije, Marton Vamoš lako vara golmana Filipovića.

12:15

2:1 - Ćuk!

Dobro je, dva uzastopna gola veterana reprezentacije Srbije, fantastično je opet pogodio. Tri minuta do kraja dionice.

12:15

1:1 - Ćuk!

Vogel je savladan, nakon promašaja Rašovića nova šansa za Srbiju i gol. Ćuk pogađa desni ugao iz jako teške pozicije.

12:07

0:1 - Fekete!

Šteta, nije bilo golova u prvoj polovini četvrtine, promašivali su svi na obe strane, a onda kada je Filipović zabijlžio odbranu i otvorio kontru, sviran je kontra-faul i Fekete pogađa za vođstvo Mađarske.

12:02

Intonirane su himne!

Krećemo, Srbija ide po pobjedu protiv Mađarske, za treće mjesto.

11:45

S kim dalje može Srbija?

Srbija grupnu fazu može da završi samo na trećem ili četvrtom mestu (isto važi i za Mađarsku) pošto bolji međusobni skor ima Australija. Ako izgubimo, Srbija će na najboljeg iz prve grupe (najvjerovatnije Italija), dok ako budemo trećeplasirani možemo na Hrvatsku, SAD ili čak Grčku.

11:44

Dobro došli u MONDO live!

Tačno u podne vaterpolisti Srbije igraju protiv Mađarske na zatvaranju grupne faze na Olimpijskim igrama. Vaterpolo "klasik" nam dolazi u jednom drugačijem raspoloženju, pošto se nijedna od dve najveće sile u vaterpolu do sada nije proslavila, tako da je učinak po dvije pobjede i dva poraza.